Навіщо мило на полиці шафи

Кому не хочеться, щоб його одяг довгий час мала приємний запах? Але, на жаль, за час, що вона знаходиться в шафі, вивітрюється не тільки аромат ополіскувача, але, часто, з'являється відчуття затхлості, залежанности, які не радують нікого.

Навіщо кладуть мило в шафу?

Мило, як правило, кладуть у шафах з кількох причин:

 • для приємного аромату одягу в шафі в цілому (найпоширеніший варіант);
 • для нейтралізації неприємних запахів;
 • для позбавлення від комах (найчастіше від молі, але іноді використовують і проти тарганів).

Кількість ви визначаєте самі за своїми відчуттями. Одним досить покласти одну на дно шафи, інші розкладають по штуці (а іноді і по кілька) на кожну полицю.

Довідка! На кількість використовуваного мила також впливає його «сила запаху».

Якщо ви покладете сильно ароматизоване з різким або надто екзотичним запахом, то ризикуєте, що одяг може просочитися їм надмірно, і вам буде хотітися просто втекти від цього запаху куди подалі, що вже говорити про те, щоб носити цей одяг.

Яке мило використовують і як довго залишається запах?

Вибираючи мило для шафи, не варто бездумно вистачати з полиці першу-ліпшу або, як це часто буває, найдешевше. Щоб уникнути неприємних ситуацій або просто марної витрати грошей, необхідно враховувати кілька нюансів:

 • Вибирайте або нейтральний, або ненав'язливий аромат. Навіть самий коханий, але нудотний запах, що з часом може набриднути і стати нестерпним. А одяг любить вбирати в себе запахи, як губка.

Довідка! Не рекомендується брати для цієї мети господарське. Хоча воно може використовуватися, якщо з шафи необхідно «вигнати» дуже неприємний запах будь-яким способом і як можна швидше.

 • Віддавайте перевагу ненатуральному милу, як би це дивно не звучало. Залиште його для догляду за тілом. Воно повинно використовуватися, а не лежати на полиці. Інакше вона дуже швидко зіпсується, а вийшли з терміну придатності натуральні компоненти можуть, навпаки, дати неприємну отдушку.
 • Якщо мило має сильно аромат (наприклад, виробництва Lush), то можна перший час зберігати його прямо в упаковці. Це дозволить не тільки попередити нудотність запаху, але і продовжить можливість використання.

Звичайне мило можна зберігати півроку і більше (поки запах остаточно не вивітриться), а після його можна спокійно використовувати за прямим призначенням. З натуральним милом так не вийде: мало того, що його приємний аромат вивітриться через місяць-півтора, так, швидше за все, до цього часу воно вже зіпсується (через відсутність консервантів), і його буде можна тільки викинути.

Що ще можна покласти замість мила?

Мило – найпопулярніший варіант по використанню позбавлення від неприємного запаху у шафах зважаючи на його легкої доступності. На жаль, ті ж сашкові, які безпосередньо для цього призначені, можна знайти не в кожному місті. Однак і на цьому вибір не закінчується. Ви також можете використовувати наступні варіанти:

 • ватні диски, змочені аромомаслами;
 • порожні флакони або кришечки від духів;
 • пробники парфумів;
 • мішечки з травами або просто пучок гілок засушених рослин;
 • баночки з ароматизованим желе (можна виготовити самостійно).

Можливі ідеї не обмежуються. Використовуйте свою фантазію і доступні засоби, що ваша одяг благоухала улюбленими ароматами.