Чому заваниваются чисті речі в шафі

Часом так трапляється, що нещодавно випрані речі дуже швидко набувають неприємний запах, але ж вони ще не були надіті або використані іншим можливим способом. Зрозуміло, такий результат нікому не принесе задоволення, але перш ніж поспішати перестирывать речі, варто розібратися, чому ж все-таки з'являється неприємний запах і що робити, щоб цього уникнути. Стаття як раз присвячена причин появи і способів позбавлення від неприємних, а іноді і дуже противних запахів.

Звідки затхлість в шафі

Однією з причин появи цієї неприємної проблеми є звичайна неакуратність власників. Часто разом з недавно випраного одягом в шафу потрапляють і ношенные речі. З-за цього неприємний запах отримують всі речі, що знаходяться всередині. Але не всі речі варто прати після першого носіння. Наприклад, джинси або светри швидко зіпсуються при частого прання. Для вирішення цієї проблеми необхідно відокремлювати стиранную і повсякденний одяг, тоді проблема з неприємним запахом просто і продуктивно зважитися.

Несвіжість і залежалость через вологих покладених в шафу речей

Багато власників одягу часто кладуть в шафи не повністю висушені речі. У поєднанні з не самою хорошою вентиляцією всередині більшості шаф будь неприємний запах швидко і надовго вбирається речами. І від деяких запахів дуже складно позбутися, наприклад, тютюну або тварин запахів. Для вирішення цієї проблеми варто ретельно просушувати всі речі, перед тим як покласти його в шафу, а також позбавлятися від можливих неприємних запахів усередині шафи, не складаючи чистий одяг з уже вживаного.

Також можна покласти в шафу мішечок з травами або травами, пелюстками квітів або сушених фруктів, хустку, оброблений різними духами, або з шматочками ароматичного мила, можна вибрати будь-приємний запах. Це позбавить речі від неприємного запаху і додасть їй необхідний аромат.

Особливості матеріалу і конструкції шафи

Більшість шаф через особливості конструкції і матеріалу не мають хорошої вентиляції, з-за чого всередині завжди підвищена вологість. З цим пов'язана ще одна причина появи неприємних запахів на одязі. Цвіль, що з'являється з-за підвищеної вологості, також несе неприємний аромат.

Для цього необхідно обробляти шафа спеціальними засобами або ж простий перекисом водню і проводити в ньому вологе прибирання. У цьому випадку проблема з цвіллю вирішується раз і назавжди. Також варто відзначити, що одяг не повинна довго перебувати всередині шафи і її потрібно хоч іноді «провітрювати», а шафа просушити. Також при боротьбі з цвіллю непоганими засобами будуть вода з оцтом або таблетка активованого вугілля.

Особливості речей

Варто зазначити, що деякі речі не терплять прання в машині або вимагають особливої прасування. При ручному пранні також можна додати ложку соди або оцту для позбавлення від неприємних ароматів. Багато моделі прасок сьогодні володіють функцією паровий прасування, що допомагає залишатися речей свіжими довгий час. Але після прасування найкраще «провітрити» речі, щоб мінімізувати можливість появи неприємного запаху. Не варто забувати і про матеріали, які потребують ретельної сушінні більше інших, наприклад, деякі шовкові тканини більше за інших схильні до появи неприємних запахів.

Неякісний кондиціонер, порошок

Деякі порошки не завжди можуть вивести неприємні запахи, що може серйозно позначитися на ароматі одягу, а неякісний кондиціонер може не позбавити від несимпатичних ароматів, а додати нові. Побутова хімія недостатньої якості теж може бути причиною такого запаху. Зміна порошку або додавання до нього ложки оцту може вирішити проблему з появою затхлих ароматів. Проблема також може ховатися в пральній машинці, в якій може утворитися грибок, що не може добре позначитися на запахах випраних речей. В цьому випадку необхідно використовувати спеціальні засоби, покликані позбавити від цвілі або ж проконсультуватися з фахівцем в цій області.

Інші причини

Також серйозною причиною противного запаху є безпосередня близькість до кухні, домашнім вихованцям, засобів побутової хімії та інших джерелах подібних ароматів. Одяг, просякнута запахом, може пахнути також і вивести його часом не так просто, як хотілося б. В цьому випадку краще всього віддалити одяг від подібних джерел запаху, якщо це представляється можливим. В іншому випадку додавання оцту або соди при пранні до порошку допоможе позбутися від цієї проблеми.

Що робити, щоб уникнути задыхания?

Підводячи підсумок статті, необхідно виділити невеликий список правил, дотримуючись яких можна повністю від задыхания одягу:

  • Ретельно просушувати одяг, перед тим як покласти в шафу, так вона буде залишатися свіжою набагато довше;
  • Після зняття одягу її необхідно «провітрити», щоб затхлий запах не перейшов на інші речі;
  • Відокремлювати повсякденне і випраний одяг, щоб запах з однією не переходив на іншу;
  • Не можна забувати про особливості матеріалу, адже деяким тканин необхідний більший відхід;
  • Періодично проводити вологе прибирання в шафі і зайнятися профілактичними роботами проти цвілі;
  • Подбати, щоб порошок або кондиціонер, рятував від неприємних запахів, інакше при пранні додавати ложку оцту або соди;
  • Віддалити одяг від різних джерел противних запахів;
  • Можна покласти в шафу мішечок з травами, фруктами, пелюстками квітів або хустку, просочений духами, щоб надати одязі необхідний запах;
  • Акуратно складати білизну в шафу, в інтернеті є безліч красивих способів складати білизну, які допоможуть позбутися від несимпатичних запаху.

Висновок

Неприємні або навіть противні запахи – проблема, з якою стикалися багато домогосподарки і від неї хочеться скоріше позбутися. Виконуючи ряд простих правил можна позбутися від непотрібних ароматів і посилити бажання носити одяг, за допомогою запахів приємних нюху, позбувшись від проблеми на дуже довгий період.