Стіл з річкою

Ідеї оформлення приміщень не знають кордонів. Пригадується, ще недавно межею бажань наших співгромадян були шпалери в дрібну квіточку і румунська «стінка». А сьогодні дизайнери придумують все більшу кількість цікавих новинок, які повинні надати приміщенню оригінальність і унікальність. Одним з таких нововведень став стіл-річка. Подібна меблі стала знахідкою для поціновувачів краси і екологічності. Стіл відмінно підійде до будь-якого еко-стилю, дозволить насолодитися шматочком природи серед брудного міста або підкреслить красу заміської садиби.

Стіл-річка відноситься до стилю «живий край». Такий напрямок дизайнерської думки має виділити красу природної природи, без застосування фарб і хімії, з мінімальною кількістю додаткової обробки. Стіл відрізняється особливою унікальністю і неповторністю. Друге таке творіння створити неможливо, будь-які два столу будуть хоч трохи, але відрізнятися один від одного.

Як виглядає стіл з річкою

Створив стіл з річкою американський тесля Грег Классен. Для основи він використовував те, що вважалося відходами: спіли зі всякими нерівностями, сучками, тріщинами та іншими неприємностями, не зовсім придатними для виготовлення престижною і надійної меблів.

Довідка! Такі спіли (горизонтальні або вертикальні) стали називати слябів. Тесля посилив нерівності і тріщини дерева, а потім вставив всередину блакитне прозоре скло. У результаті цих маніпуляцій з'явилася незвичайна поверхню, що нагадує річку в долині.

Незвичайний стіл відразу завоював популярність у дизайнерів, які з радістю вхопилися за новий елемент декору.

Сьогодні подібний предмет інтер'єру вважається зразком доброго смаку і багатства, а також ознакою прихильності до екологічного способу життя.

Часто замість скла використовують кольорову епоксидну смолу, замість річки роблять «озера», всередину «води» поміщають невеликі предмети або роблять малюнки, що імітують протягом або дно.

У США і Європі такі столи давно стали застосовуватися для прикраси будинків і офісів, а в Росії вони ще вважаються новинкою і зустрічаються досить рідко. Часто такі предмети меблів робляться умільцями самостійно, але для цього потрібен певний досвід. Та й за ціною він не зрівняється з більшістю виробів масового виробництва. Причому не зрівняється не в кращу сторону. Масив дерева обійдеться умільцю досить дорого.

Як зробити стіл з річкою самостійно

Є кілька варіантів створення модного елемента дизайну.

Найпростіший з них полягає в зміцненні заздалегідь заготовленого скла в пазах стільниці, далі поверхню можна злегка відшліфувати і покрити лаком.

Сама стільниця буде представлена двома слябів з обробленими краями або одним спилом з внутрішньою улоговиною.

Все просто і швидко.

Другий спосіб досить трудомісткий і не завжди вдалий. Часто епоксидна смола застигає зовсім не так, як запланував початківець майстер.

Для виготовлення такої незвичайної поверхні потрібні спіли дерев, кольорова епоксидна смола і набір інструментів.

Спіли дуба, бука, ясеня, горіха та інших цінних порід дерева очищаються від кори (якщо вона не вписується в плани майстри), краї обробляються. Зовнішніх торцях надається чітка геометрична форма, внутрішні краї будуть зображати русло річки, тому їх роблять звивистими.

У зазор між двома шматками дерева заливається блакитна епоксидка, яка буде зображувати річку. Смола застигає.

Потім поверхню акуратно шліфується і обробляється лаком або воском. Мабуть, на цьому все.

Техніка здається досить простий, але так тільки здається. Необхідно наявність якісних інструментів і досвіду роботи з матеріалами. Так що не треба сильно засмучуватися, якщо перше творіння получитсь кривуватим. Його завжди можна відправити на дачу або накрити красивою скатертиною.