Чому не можна залишати порожні пляшки на столі

Під час застілля пляшки спустошуються одна за одною. Але російська людина ніколи не поставить порожню пляшку на стіл, закидаючи її під нього. Що рухає людьми? Вони знають якісь прикмети? Швидше за все, це відбувається підсвідомо, але робить він це дуже правильно. Адже якщо вірити забобонам, то порожня пляшка на столі — це провісник невдач, бід і незручних ситуацій.

Історичні корені прикмети

Прикмети беруть початок кілька століть тому. І незважаючи на те, що дійсність дуже змінилася, цей звичай займає в житті сучасної людини не останнє місце.

Забобон про спорожнілу посуд з'явилося, завдяки російським козакам. У 1812-1814 роках вони героїчно витіснили французів з російських земель. А опинившись у Франції, нерідко міцно напивалися у французьких забігайлівках. Заощадити на спиртному їм вдавалося за рахунок маленької хитрості.

У той час офіціанти в Парижі підраховували кількість випитого алкоголю по спустошених пляшках. Перерахувати їх на столі було нескладно. Один з кмітливих героїв взяв це на замітку. Він запропонував ховати частину пляшок під стіл, щоб офіціант їх не помітив. А отже, і суму доводилося викладати за спиртне в два рази менше. Хитрість поступово перейшла в звичку і «заразила» всіх росіян.

Довідка! Ще один історичний факт свідчить, що марновірство зародилося, завдяки гусарам. Вони не любили залишати порожні бутлі на столі, вважаючи, що спустошена посуд віщує біду в битві. Хтось з тих, що сидять за цим столом загине.

Прикмета про порожні пляшки на столі

Погодьтеся: залишати порожню тару негарно. Відразу псується вигляд накритого столу, так і гості постійно жестикулюють, щось з'ясовують під дією алкоголю. Ось-ось посуд перекинеться, розіб'ється, а залишки спиртного запачкают білосніжну тканину.

Але багато господинь миттєво ховають спорожнілу посуд та з інших причин. Адже досі живуть кілька прикмет, що спонукають до цього. Ось яких проблем у минулому чекав чоловік, який не дотримувався звичай.

  • Порожня тара на столі — знак швидкої бідності сім'ї. Будуть переслідувати невдачі, грошові борги, в будинку не буде продуктів.
  • Пляшка напою без сигналізує про проблеми на роботі. А також про те, що з'являться непередбачені витрати, які не можна буде відкласти.
  • На думку предків, опорожненные бутлі, що стоять на поверхні, притягують чорні сили, які поглинають позитивну енергетику сім'ї.
    Сумлінна господиня завжди метушиться навколо гостей, то підставляючи нову порцію страви, то прибираючи порожній посуд. Але якщо господиня раптом залишила на поверхні порожню пляшку, значить, гостям пора збиратися додому.

Довідка! Робити такі натяки запрошеним гостям — значить, зганьбитися перед ними.

  • Багато хто вважає, що спорожнений бутель у вертикальному положенні — до небіжчика.

Сучасне ставлення до приймете

На думку церковнослужителів, вірити в різні забобони — богохульство. Але люди у віці продовжують в них вірити, адже це закладено в них з дитинства. Молоде покоління теж дотримується правило про порожній тарі на столі, але зовсім з інших міркувань.

  • Спустошена пляшка захаращує простіргості не бачать один одного, щоб поспілкуватися.
  • Порожня пляшка займає місце, адже замість неї можна поставити іншу ємність з алкоголем.
  • Опорожненная тара нагадує про кількість випитого алкоголю. Як кажуть, менше знаєш — довше сидиш за столом, та й похмілля прийде пізніше.

Очевидно, що прикмета має реальні і практичні мотиви, які більш правдоподібні, сприймаються без посмішки.

Як бути, вирішувати кожному самостійно. Але, може, краще і далі продовжувати прибирати спустошену тару під стіл? Від гріха подалі...