Чому не можна сидіти на столі?

Стіл є одним із центральних предметів меблів, він знаходиться в кожному будинку. Це місце, де прийнято збирати свою сім'ю, своїх близьких і друзів. Тут обговорюються важливі сімейні проблеми, проводять затишні вечори. Але перш за все, це місце, де приймають їжу як разом, так і поодинці. У народі про цей предмет меблів було придумано неймовірну кількість повір'їв, прислів'їв, прикмет. Це наділило його особливим змістом.

На столі сидіти не годиться — цей неписаний закон нам твердять з дитинства. Але чому, ніхто не пояснює. Спробуємо в цьому розібратися самі.

Як ставилися до столу наші предки

Споконвіку будинок для російської людини був найважливішим місцем у житті. А стіл, в свою чергу, завжди був центральним місцем у будинку. Сім'я збиралася навколо нього, обмінюючись своїми проблемами і турботами. У центр завжди ставили хліб, він вважався символом життя, привітності, достатку.

Цей предмет меблів завжди високо цінувався його господарями. Його не просто мили й чистили. При перших ознаках поломки або скрипучих звуках відразу ж займалися ремонтом.

Важливо! Вважалося, що поламаний стіл — ознака важкої і тривалої хвороби.

Радісні і сумні події відзначали завжди саме тут. Залишаючись предметом меблів, він ставав не тільки свідком, але і справжнім учасником сімейного життя. І ставиться до нього шанобливо вважалося обов'язковим у кожній родині.

Чому забороняється сидіти на столі?

Ключовим поясненням вважалося, що цим своїм дією людина гневит Бога. Вважається, що стіл — це «долоню Господа», яка посилає нам страву. Звідси і подячні молитви перед прийомом їжі. Тобто, подякувавши Богові за свою їжу, людина виконав свій обов'язок. У свою чергу, балуватися за столом — це явна ознака неповаги до Всевишнього. За це Господь може покарати тих, хто не бажає коритися.

А крім того, враховувалося, що ставши учасником сімейних подій, меблі збирала і концентрувала позитивні і негативні емоції. Але негативу в житті було завжди досить. Навіщо ж збирати зайву негативну енергетику з його поверхні? Звідси й повір'я, що, сидячи на столі, людина вбирає в себе з нього весь негатив.

Наслідки порушення заборони

Напевно, щоб не виникало спокуси присісти на поверхню важливою меблів, в народі виникло не одне повір'я. Всі вони передрікали людині, який порушив заборону, різні біди і неприємності.

  • Незабаром непроглядну злидні.
  • Невдалий шлюб або повна його відсутність.
  • Втрату удачі і везіння у всіх справах і починаннях.
  • Втрату авторитету і репутації серед оточуючих.
  • Набуття всього поганого, про що було сказано тут.

Це найпоширеніший, але не самий повний перелік!

Вважалося, наприклад, небезпечним, якщо на ваш стіл сів незнайомий чоловік. Після цього чекали, що така неповага приведе в дім чвари, скандали і хвороби.

А якщо хтось раптом ненавмисно задремлет на поверхні, в його сім'ю, без всяких сумнівів, прийде горе. Незабаром відбудеться нещасний випадок, який може обернутися смертю близької та рідної людини.

В прикмети сьогодні мало хто вірить. І дотримуються їх не всі. Але заборона не знято! Сидіти на столі — це елементарна неповага до господарів дому, членів їх сім'ї. Це елементарне невиконання правил етикету.

Не сидіть на столі самі! І вчіть дітей не сидіти там, куди кладуть хліб та іншу їжу!