Чому безлад на робочому столі небезпечний для здоров'я

Деякі особи намагаються підтримувати ідеальну чистоту на своєму робочому столі. Інші, виправдовуючи відсутність порядку, називають цей хаос «художнім» і «творчим». Так нешкідлива «творча» робоча обстановка?

Чим небезпечний безлад на робочому столі

ДОВІДКА! Американські дослідники з'ясували, що одноманітна діяльність і робоче місце захаращене погано впливають на здібності людей.

Було проведено дослідження, в якому задіяли близько 5 тисяч людей. Більше половини з них — жінки, в середньому, вік учасників експерименту від 30 до 80 років.

Добровольців опитували щодо робочого місця. Їх перевіряли з допомогою тесту, який оцінює здатність до запам'ятовування і використання інформації, концентрації уваги та логічного мислення.

ВАЖЛИВО! Співробітники, які працюють не дуже чистому просторі, проявляли схильність до зниження корисних функцій, у порівнянні з працюючими в чистоті. Особливо сприйнятливими виявилися жінки.

Розсіювання уваги

Хаотичне нагромадження предметів заважає головного мозку нормально обробляти інформацію. Тому працівникові важко зосередитися.

Нервове перенапруження і стрес

При постійному спогляданні «бардаку» підвищується рівень кортизолу. Досить подивитися на гору непраної одягу або на купу книг. Варто вийти з приміщення, і рівень знизиться.

«На завтра»

Звичний бардак не хочеться ліквідувати. Це веде до прокрастинації, тобто до відкладання справ на невизначений термін. Постійно виникає рішення перенести все «на завтра». Уповільнено приймаються рішення і знижується організованість.

Безгрошів'я

Часто втрачається час. Воно вбивається в спробах знайти необхідну річ. Деякі люди навіть вирішують, що легше купити нову річ, ніж відшукати стару.

Втрати очевидні: якщо б не згаяний час, можна було б вчитися, працювати, налагоджувати стосунки з людьми, ділові і професійні зв'язки.

Хвороби

Чим небезпечний безлад? В речах заводяться пилові кліщі. Вони викликають алергічні реакції. Це може стати причиною астми у мешканців квартири.

Надмірна вага

ДОВІДКА! Американськими спільнотами експертів в області охорони здоров'я проведені досліди, які виявили залежність ваги від порядку в оселі.

Неважливо, які причини безладу. Істотно те, що він веде до проблем. Розгардіяш провокує стрес і набір зайвої ваги.

УВАГА! Психологи вважають: їсти понад необхідного, проявляючи нестриманість у їжі — це теж безлад.

Неможливість жити справжнім

Безлад провокує прояв негативних емоцій. Головна мета прибирання полягає в прагненні до миру і гармонії.

Варто прагнути до ідеального порядку на столі?

ВАЖЛИВО! Експерти зробили висновки, що наведення порядку на столі значно підвищує працездатність співробітників.

«Звалище» змушує втрачати контроль над своїм життям, знижуючи її якість. Значить, прийшла пора розгребти бардак, зробивши цим успішніше життя і зміцнити здоров'я!

Однак варто розуміти, що нічого ідеального не буває. У всьому важливо дотримуватися почуття міри! «Золота середина» знаходиться між повною нехлюйством і надмірним занудством.

Чистота і порядок — це прекрасно. Але прагнення до них не повинно поєднуватися із засудженням тих, хто не вміє підтримувати порядок. «Чистюлі» не повинні гордовито стоятимеш над «нечупарами».