Чому не варто викидати старі стільці

При проведенні ремонту оновлення піддається не тільки планування і дизайн кімнат, але і меблі. Однак не завжди вдається оновити всі відразу. Та це й не потрібно! Змінити зовнішній вигляд меблів можна і самостійно.

Розповімо, як перетворити такий незамінний в побуті предмет, як стільці. Ми пропонуємо чотири способи, які допоможуть вам додати родзинку в інтер'єр.

Ідеї по оновленню старих стільців

Перефарбування

Фарбування допоможе повністю оновити старі меблі. При правильному підборі відтінку стільці гармонійно впишуться в будь-який інтер'єр. В якості додаткового декору підійде орнамент, яскраві малюнки, нанесені вручну або за допомогою трафаретів.

Рада: при фарбуванні можна скористатися кількома тонами, які поєднуються між собою.

Перед фарбуванням предмети меблів необхідно підготувати до процесу перетворення. Старе покриття видаляється за допомогою наждачного паперу. Сколи, тріщини та інші пошкодження допоможе усунути грунтовка. Вона допоможе вирівняти поверхню і скорегувати нерівності.

Пофарбований стілець після повного висихання фарби рекомендується покрити декількома шарами лаку. Він допоможе закріпити результат і додати природний блиск.

Важливо! Перед нанесенням вторинного шару лаку попередній шар повинен повністю висохнути.

Перетяжка

Оббивка додасть дерев'яному виробу не тільки привабливість, але і комфорт. Додати м'яку драпіровку в області сидіння і спинки.

Якщо реставрируемый стілець вже має оббивкою, її необхідно демонтувати. При цьому видаляється не тільки тканинний шар, але і сам поролон. Старий відрізок тканини можна використовувати як лекала при розмітці нової оббивки. Якщо такої можливості немає, необхідно заміряти периметр самого сидіння, отриманими показниками додати кілька сантиметрів на подгибку.

Для кріплення матеріалу підійде меблевий степлер. Його також можна замінити на маленькі цвяхи. Слід ретельно стежити за тим, щоб матеріал був якісно натягнутий з усіх боків. Після перетяжки сидіння кріпиться назад.

Довідка! В якості оббивки підійде льон або бавовна, спеціальні синтетичні тканини для м'яких меблів. Використання шовкових фактур додасть предметів особливий шик і дорожнечу.

Декупаж

Використання даного варіанту допоможе в кардинальному оновленні будь-якого предмету меблів, в тому числі і стільців. Для роботи знадобиться будь-яка тканина з яскравим орнаментом. Багато застосовують однотонні фактури.

Викрійки з тканини слід вирізати у відповідності з точними розмірами деталей. При розмітці рекомендується додати близько двох сантиметрів, які витрачаються на подгибку.

Клей необхідно наносити на поверхню стільця і саму тканину. Після обклеивания матеріал повинен повністю висохнути. Після висихання непотрібні припуски акуратно обрізаються.

Примітка: при декупажі також застосовується папір.

Додаткова можливість — чохли

Чохли відносяться до найбільш простому, але кардинального способу по оновленню старих стільців. При самостійному виготовленні чохлів можна додати кілька додаткових елементів: рюші, пензлики, бахрома. Собственноручный пошиття сприяє виготовленню індивідуальних та унікальних виробів.

У спеціалізованих магазинах представлений широкий асортимент тканин. Серед різноманіття легко підібрати накидки на будь-який випадок: повсякденне використання, урочистий захід або сімейне свято.

Ваші стільці ще послужать, варто тільки трохи оновити їх!