Чим склеїти дерев'яний стілець

Дерев'яні меблі, зокрема, стільці – це елемент, що доповнює інтер'єр, напевно, більшості житлових приміщень. Багато з них не тільки функціональні, але і відрізняються естетичним виглядом. На жаль, дерев'яні вироби, на відміну від тих, що зроблені з штучних матеріалів, складаються з великої кількості елементів і мають властивість розхитуватися, починають скрипіти або зовсім можуть розвалитися. Не варто поспішати від них позбавлятися і відправляти на смітник. Часто для того, щоб полагодити і продовжити користуватися улюбленою стільцем потрібно всього лише клей і пара простих інструментів.

Види і характеристики клею: який вибрати

Найважливішою характеристикою при виборі клею є міцність і довговічність з'єднання, саме цим фактором потрібно керуватися в першу чергу. Також варто звернути увагу на токсичність (особливо якщо в будинку є діти), стійкість до впливу навколишнього середовища і наявність слідів після обробки. Зовнішній вигляд виробу може бути зіпсований неправильно підібраним клеєм.

Для з'єднання дерев'яних деталей меблів використовується кілька видів клею, найпопулярніші з них:

 1. ПВА (полівінілацетат), та інші на його основі. Він перевірений часом, надійний, абсолютно нетоксичний і екологічно безпечний. До переваг також можна віднести низьку вартість доступність, відсутність необхідності спеціальної підготовки перед використанням.
 2. Синдетиконовый клей відрізняється підвищеною стійкістю до фізичних навантажень, впливів хімічних речовин і рідин. Недоліком його є дуже тривалий процес підготовки перед нанесенням (близько доби до розчинення).
 3. БФ характеризується відмінною вологостійкістю та стійкістю до низьких температур. Час його висихання – близько 1 години, що робить роботу з ним більш зручною. До недоліків можна віднести погане склеювання не знежирених і погано оброблених поверхонь.
 4. Епоксидний клей має дуже високу міцність з'єднання та стійкість до великого спектру агресивних реагентів. Хороший тим, що має високу універсальність і може використовуватися багато, де в побуті. Невеликим недоліком є підвищена витрата (може бути не весь витрачений, а після змішування компонентів зберіганню не підлягає).
 5. Поліуретановий клей краще за інших справляється з динамічними навантаженнями. Прекрасно переносить вплив навколишнього середовища і хімічних реагентів.

ДОВІДКА! В якості замінника дорогому поліуретану можна використовувати звичайну монтажну піну. Для цього потрібно спочатку збити її твердим предметом, наприклад, шпателем, щоб позбавити від бульбашок повітря. З'єднання, зроблене за допомогою неї, буде дуже міцним і здатним витримувати величезні навантаження.

Проклейка ніжки і повний ремонт

Після того як визначилися з вибором клею, слід переконатися в наявності необхідного інструменту. Він надає далеко не останній вплив на міцність і довговічність з'єднання. Для успішного ремонту знадобиться:

 1. Наждачний папір, гострий ніж, стамеска. Використовуються для видалення залишків старого клею, зачищення від жиру і підготовки з'єднання ніжки, або іншої деталі.
 2. Молоток. Буде потрібно для надійного і щільного забивання шипа в паз. Важливо щоб він був з гумовою насадкою (щоб уникнути пошкодження лакованого покриття).
 3. Струбцини. Щоб міцно стягнути деталі. Максимально щільно притиснуті склеювані частини стільця – це далеко не останній за важливістю елемент успішного ремонту. У деяких випадках чудово підійдуть ремінні струбцини.

Для стягування деталей також можливе використання підручних засобів, наприклад, мотузок або важкого предмета.

Існує кілька основних етапів ремонту:

 1. Для початку потрібно розібрати стілець. Витягнути хиткі ніжку і інші деталі, які завадять зручному доступу до ушкодженої з'єднанню.
 2. За допомогою ножа, стамески і наждачного паперу зачистити поверхню шипа і паза (цапфи).
 3. Змастити місце з'єднання заздалегідь підготовленим (якщо це потрібно) клеєм згідно інструкції. Встановити деталь на своє місце.
 4. Легкими ударами молотка з гумовою насадкою забити шип у паз до упору.
 5. Прибрати видавлений зайвий клей з виробу. У цьому допоможе шматочок звичайного тканини.
 6. Притиснути місце з'єднання за допомогою струбцин або підручних засобів.
 7. Дочекатися повного висихання клею згідно з його інструкції.

Так за допомогою декількох нескладних операцій ви зможете дати своїй меблів нове життя. Особливо це важливо, коли потрібно склеїти улюблений стілець, який не хочеться замінювати на виріб з пластику та металу, адже якісна дерев'яна меблі хоча і коштує набагато дорожче, але більш довговічна і естетично приваблива.