Офісний стілець опускається вниз: як полагодити

Якщо офісний стілець опускається вниз, або механізм регулювання положення не працює, а стілець заклинило, причиною такої проблеми може бути газліфт. Можна віддати крісло в спеціальну майстерню для ремонту. А можна заощадити, полагодив стілець, або замінивши поламані деталі самостійно.

Поширені причини поломки стільця

Практично всі поломки стільця пов'язані з газліфтом. Він знаходиться в основній частині стільця, до якої монтують сидіння і хрестовину.

Існує 3 найпоширеніші поломки, пов'язані з опусканням стільця вниз. Нижче буде описано, що робити в кожному з випадків. Поломки наступні:

 1. Ушкодилася хрестовина. Проблема в пошкодженні в місці, де сполучаються промені. База складається з порожнистої конструкції, і поліпропіленової труби, що знаходиться всередині. Останню потрібно закріпити до пошкодженим променів і основної частини крісла.
 2. Зламаний механізм гойдання. Якщо стілець не тримається прямо, швидше за все, пошкодився механізм, відповідальний за гойдання.
 3. Зламався пневмопатрон. Пневмопатрон – двокамерна конструкція, всередині якої повітря. В конструкцію входить важіль регулювання. При її натисканні, клапан перекриває перехід повітря в камери. Якщо шток газліфта не буде висуватися в процесі одягання на клапан, значить, пошкодження пов'язані з поршнем або ущільнювачем.

Зверніть увагу! Не можна ремонтувати деталі з пластика, використовуючи клей або паяльник. Із-за великих навантажень на лапки, конструкція може зламатися. Тому немає сенсу намагатися відновити пошкоджену деталь. Краще всього здійснити повну заміну деталі на нову, зроблений з того ж матеріалу.

Що потрібно для лагодження стільця

Для початку, потрібно розуміти, з яких частин складається кампьютерное крісло. Він складається з:

 1. Хрестовина з п'яти променів. Її роблять з пластику або заліза. Останній матеріал міцніше, але дорожче.
 2. Колеса. Як і попередня деталь, вони можуть, зроблені з пластика і металу. Всі кріплення і внутрішні шарніри тільки з заліза. Але перевага віддається металевим колесам, оскільки пластикові швидше стираються.
 3. Газліфт. Це ніжка крісла. Вона відповідає за пружність стільця.
 4. Механізми хитання. З їх допомогою можна відхиляти крісло по осі, і повертати його в початкове положення. В сучасні конструкції монтують механізми з осями, які зміщуються. Це забезпечує плавність гойдання.
 5. Пиастра. Деталь виглядає як важіль з платформою з металу. Він змінює висоту крісла.
 6. Перманент-контакт. Так називається з'єднання спинки і сидіння стільця. Вона дозволяє міняти положення спинки.

Перерахований вище набір частин зустрічається практично у всіх стільцях для офісу. І кожна з цих частин може бути зламана.

Все залежить від виду ушкоджень. Наприклад, якщо ушкодилася хрестовина, потрібен той же матеріал, з якого зроблена хрестовина.

Для ремонту потрібні наступні інструменти:

 1. Викрутка.
 2. Нові кріплення (якщо старі зламалися).
 3. Дриль і свердла (якщо потрібно виконати нові кріплення).
 4. Зварювальний апарат.
 5. Деталь, яку потрібно замінити.

Як полагодити опускається офісний стілець

Полагодити стулку можна самостійно, однак необхідно чітко дотримуватися інструкції. Якщо немає впевненості у своїх силах, то краще відразу звернутися до фахівців, інакше можна зовсім поламати механізм.

Пошкодження хрестовини

Пошкоджену хрестовину можна полагодити наступним чином:

 1. Для початку потрібно відкрутити хрестовину від стільця. Для цього знімаються ролики. Варто відзначити, що вони не занадто сильно фіксуються, тому буде достатньо прибрати кріплення.
 2. Тепер демонтуємо пиастру. Кріплення до сидіння робиться на конус. Від'єднати газовий ліфт можна постукавши за місцем, де знаходиться кріплення.
 3. Тепер знімається отпорная кліпса. Вона знаходиться в поглибленні, там, де знаходиться гідравлічний ліфт.
 4. Вибиваємо газліфт.
 5. Ремонтуємо або замінює пошкоджені деталі пятилучья.
 6. Якщо пошкодження сильні, або деякі деталі розламані, можливо, не вдасться видалити газліфт. У подібних випадках необхідно видалити циліндр, підшипники та ущільнювачі.

Поломка механізму хитання

Для кріплення механізму до сидіння, використовують 4 гвинта. Їх закручують фігурної викруткою. Для ремонту потрібно зробити наступне:

 1. Демонтуємо елемент. Для цього відкручуємо від сидіння кріплення, які тримають механізми, що відповідають за гойдання.
 2. Тепер треба вибити газліфт.

Увага! Механізми кріплення робляться з металу. Якщо пошкодження незначні і не потребують повної заміни, для ремонту необхідний зварювальний апарат. При повній поломки треба купити готову деталь.

Потрібно правильно вибрати деталь. На даний момент існує 2 варіанти механізму для гойдання:

 1. Вітчизняні.
 2. Китайські.

Проблема невідповідності розмірів. Якщо китайські 20х20 сантиметрів, то вітчизняні 20х15.

Якщо ви не хочете свердлити нові отвори в процесі заміни елементів, можна скористатися перехідними пластинами.

Зламався пневмопатрон

При поломці пневмопатрона, нам доведеться його замінити. Здійснити ремонт не вийде. Начинали з демонтажу хрестовини від стільця. Від'єднуємо газовий ліфт. Замінюємо деталі.

Якщо стілець опускається вниз, значить, поломка знаходиться в місцях газліфта і хрестовини. Для здійснення ремонту, потрібно демонтувати ці частини, здійснити ремонт або повністю замінити пошкоджені деталі.