Як пофарбувати стілець

Практично в кожному будинку є стільці, які дісталися нам від бабусь і дідусів. З часом вони втрачають свій первинний вигляд, і вимагають оновлення, щоб гармонійно вписатися в інтер'єр квартири. Дуже часто стільці втрачають свою красу, і господарі квартири прибирають їх подалі, щоб не псувати дизайн приміщення. Прочитавши цей матеріал можна дізнатися, як правильно пофарбувати стулку і повернути йому колишню красу і витонченість, щоб він не псував інтер'єр приміщення, а його доповнював.

Підготовка стільця перед фарбуванням

Для того щоб приступити до фарбування стулки, треба правильно підготувати поверхню до фарбування. Це робиться для того, щоб красящееся речовина легко рівно, і не відшарувалася від меблів з плином часу.

Для того щоб стілець підготувати до фарбування:

 1. Розвести мильний розчин. Для цього вам знадобиться сам розчин з милом і непотрібна стара ганчірка. Цим розчином вам потрібно обробити меблі від в'ївся бруду і жиру. Після того, як ви помили стілець мильним розчином, вам потрібно обробити уайт-спиртом. Далі необхідно, щоб заметіль добре висохла. Подивіться уважно є на стільці якісь вади і тріщини. Якщо такі є, то ці місця потрібно позначити. Це робиться для того, щоб при фарбуванні не пропустити ці недоліки.
 2. Тріщини і відколи, наявні на виробі потрібно замазати шпаклівкою. Це необхідно робити тільки з невеликими тріщинами, так як при тріщині великих розмірів це робити марно, тому що згодом шпаклівка випаде.
 3. При наявності на стільці оббивки — зняти. Також потрібно відкрутити у стільця ніжки;
 4. Видаліть попередній шар фарбування на виробі. Видалення можна робити, використовуючи наждачний папір або шліфмашину.
 5. Для того щоб фарба добре лягла, потрібно прогрунтувати поверхню меблів.
 6. Протерти стулку від зайвого пилу, щоб вона в процесі фарбування не прилипла разом з барвником.

Важливі моменти при фарбуванні стільця

Для того щоб фарба на стулке лягла добре трималася довгий час, необхідно вибирати красящееся речовину у відповідності з матеріалом, з якого зроблена така меблі. Наприклад, ніжки можуть бути зроблені з металу, а сидіння з дерева.

Якщо ви хочете пофарбувати дерев'яний виріб, то вам буде потрібно купувати акрилову фарбу. Для металевого стільця ідеальним варіантом буде аерозольна фарба. А, алкідна фарба може підійти до будь-якого матеріалу.

Увага! Не варто купувати фарбу, зроблену на водній основі. Так як стілець час від часу буде схильний вологи, тим більше якщо він знаходиться на кухні.

Якщо ви не хочете поміняти колір меблів, а зберегти вихідний, то вам необхідно придбати прозору фарбу. Вона додасть вихідного матеріалу свіжість. Також можна використовувати лак. Він допоможе вашій столу зберегти зовнішній вигляд протягом деякого часу, і захистить його від впливу негативних факторів.

Як правильно пофарбувати стілець

Для того щоб стулка заблискав новими фарбами, його необхідно пофарбувати в потрібний вам колір. Для того щоб приступити до цього процесу, потрібно:

 • застеліть підлогу папером або газетою, щоб в процесі фарбування його не забруднити;
 • якщо на меблях є декор, то його потрібно заклеїти скотчем, щоб в процесі фарбування його не зіпсувати;
 • за деякий час до нанесення фарби, її необхідно добре перемішати;
 • якщо ви не розібрали стулку з дерева, то його необхідно перевернути догори ногами в процесі фарбування;
 • підготуйте необхідні матеріали;
 • при фарбуванні використовуйте захисні окуляри і непотрібний одяг.

Для того щоб пофарбувати стулку , необхідно:

 • спочатку пофарбуйте всі місця, до яких є важкий доступ;
 • необхідно нанести тонкий шар фарби на виріб;
 • дайте час для того, щоб перший нанесений шар висох;
 • пройдіться наждачним папером, щоб не було ніяких ямок і выпираний;
 • протріть стілець власник ганчірочкою, і дайте йому висохнути;
 • нанесіть другий шар;
 • наприкінці всієї роботи з фарбування, необхідно нанести на меблі лак.

Пофарбована меблі знову поверне свою колишню красу і дизайн, і може довго радувати своїх господарів. Пофарбований стілець добре впишеться в інтер'єр квартири, витончено його доповнить і підкреслить.