Скільки стільців має бути на кухні

Меблювання кухні складається з декількох важливих складових. Крім численних шаф і робочої зони, в цій частині будинку панує стіл і стільці. Останні предмети найчастіше обирають. Адже вони не займають багато місця, їх легко компонувати і переміщати.

А скільки стільців на кухні повинно бути в ідеалі, потрібно розібратися детальніше.

Від чого залежить кількість стільців на кухні

Є кілька параметрів, за якими формується інтер'єр приміщення. У відповідності з цими вимогами буде нескладно підібрати число посадочних місць на будь-якій кухні.

Ергономіка і площа приміщення

Якщо габарити кімнати дозволяють поставити в ній великий обідній стіл, то стільців має бути стільки, щоб красиво розподілити їх навколо нього. Планується приймати багато гостей? Тоді посадочні місця можуть розташовуватися впритул один до одного з деяким інтервалом, щоб було зручно сідати і вставати.

Якщо за громіздким столом збирається тільки сім'я, стільці слід розташувати з великими інтервалами з кожної сторони, але дотримуючись симетрії.

Важливо! Якщо площа квартири дозволяє виділити під тимчасову розстановку меблів хоча б частину простору, то деякі стільці можна розставити в ряд уздовж стіни в іншій кімнаті.

При необхідності додаткові сидіння швидко переміщаються для організації бенкету.

Розташування обіднього столу

Розраховувати кількість посадочних місць слід також виходячи з розташування столу. Якщо він прихилився до стіни однією або двома сторонами, то біля нього просто не поміститься більше 3-4 місць для сидіння. Те ж саме, якщо стіл розташований в ніші.

Важливо! Має значення не тільки місце розташування, але і форма стільниці. За круглу поверхню всядеться менше людей, ніж за квадратну.

Кількість осіб за столом

В ідеалі у кожного члена сім'ї повинно бути своє місце за столом. Тому стільці в кухню набувають за кількістю проживаючих у будинку людей.

Винятком є маленькі приміщення, де одночасно просто не збереться вся родина. Тоді число посадочних місць раціонально буде скоротити вдвічі, щоб розміщуватися за столом по черзі.

Поради щодо визначення кількості стільців

Є декілька хитрощів, які допоможуть знайти ідеальний баланс між необхідною кількістю меблів, особливістю приміщення та іншими нюансами.

  • Можна віддати перевагу стільців певної форми, які при необхідності щільно надягають один на одного, утворюючи «піраміду». Ця компактна конструкція забереться в дальній кут будинку чи поміститься в комору, щоб потім швидко з'явитися.
  • В цілях економії простору, розумно придбати високі барні моделі без спинки. Мінусів у них два: підходять під певний інтер'єр і незручні під час довгих сімейних вечерь.
  • Цінуєте комфорт і грунтовність у всьому, і при цьому в будинку живуть не більше трьох осіб? Купуйте меблі з високою спинкою і підлокітниками. Для пари таких «крісел» знайдеться місце навіть на скромній за габаритами кухні.
  • У невеликих приміщеннях економлять кожен сантиметр, і ящики з посудом та іншим начинням розташовуються до самої стелі. Купуючи стільці, можна поєднати в них дві функції – зручного сидіння і драбини. Спеціальні моделі відрізняються стійкістю, мають кілька перекладин між ніжок, розташованих на манер драбинки.
  • Функціональність сучасної меблів поєднується з оригінальним дизайном, який набуває химерні форми. Так можна знайти стільці на одній ніжці, вузькі з розширення сидіннями, на С-подібної гнутої основі. Вони без зусиль щільно складаються один з одним, заощаджуючи простір. Але навіть класичні зразки можливо розташувати так, що всім вистачить місця, а кухня при цьому не перетвориться на захаращену крамницю лахмітника.