В'язання гачком накидки на стільці і табурет

Людина, яка любить в'язати, завжди оточує себе чудовими речами. Не залишиться без уваги ліжко — для неї створимо чарівне покривало або плед. На дивани і крісла — особливі накидки. Можна навіть зв'язати чарівні чохли. А ось ця стаття розповість про табуретці і стільці. І про те, як зробити їх затишніше за допомогою гачка.

Сидіння на табурет гачком: огляд моделей

Приступимо, і почнемо з табуретки. Отже, вельмишановні табуретки зустрічаються круглі і квадратні. Відповідно, накидки можуть бути у формі кола або квадрата. І яких візерунків для цих накидок тільки немає. Від звичайного «бабусиної квадрата» до казкового ажуру. Додатково можуть бути бортики, які зафіксують виріб.

Огляд в'язаних чохлів на стільці

Кількість нових моделей стільців, наявність чіткої оправи, прекрасної різьби по дереву та інших принад цивілізації не виключає необхідності аксесуара. Згадайте найкращі англійські фільми — там немає жодного заходу, щоб стільчики виявилися не вбраними. А яким стало затишним кафе у вашому місті, якщо б там вас зустріли такі ошатні стільчики.

З усіх існуючих моделей одягу стільців гачком, можна виділити всього два типу:

 • цілісні;
 • роздільні.

З яких ниток в'язати чохли на стільці

Для одягу на меблі можна використовувати різні нитки. Але не бажано з високим вмістом вовни. Дуже тепла нитка буде недоречна в літній час. Товщина повинна бути вище середньої. В кольорі обмежень немає і бути не може. Творець — дизайнер і чарівник.

Особливу увагу до колючим нитками. Їх можна використовувати. Як кажуть фармакологи, це місце стерпить усе (це про лікарські препарати і ін'єкціях). Виняток можуть становити дитячі стільчики.

Який гачок підійде для в'язання накидок на табурет

Особливого гачка меблі не потребує. Але розмір повинен бути більше 3. Краще в'язати в кілька ниток, так будь-який виріб буде міцніше. Та й форму потрібно тримати. Головне гачок повинен бути зручним для майстра.

Важливо! При в'язанні аксесуарів для меблів гачок слід підбирати строго за розміром. Він повинен підходити до нитки. Не можна допустити пухкого в'язання. Якщо гачок підібраний вірно, то полотно з нього завжди буде міцним. В ідеалі найтонше місце гачка має бути строго вдвічі менше товщини нитки.

В'язання сидінь на табуретки: схеми з описом

Невелика підбірка моделей з найцікавішими ідеями для домашнього затишку. Основні моделі різної подачі. Зручне опис, схеми та перелік необхідних матеріалів допоможе впоратися з нелегким ремеслом» кожному.

Квадратна накидка на табурет

Чергове відродження «бабусиної квадрата». Дуже чарівно виглядає на дерев'яному стільці. Легкість в'язання цього візерунка, його нескінченні композиції — все це дуже лестить майстрам.

Для роботи знадобиться:

 • пряжа різних кольорів по 50 гр;
 • гачок №3.

Це виріб створено з невеликих мотивів. Кожен елемент варто виконати окремо. Робити квадратики за наведеною схемою. Початок в центрі квадрата. Можна легко регулювати розмір одного квадратика.

Важливо! Всі мотиви мають бути квадратними і суворо одного розміру.

Останнім штрихом у роботі буде збірка. З'єднання відбувається контрастною ниткою. Гачок вводиться в симетричні петлі краю квадратиків і робиться з'єднувальний стовпчик.

Важливо! Щоб квадратики щільніше прилягали один до одного і не утворювалося хвилі, краще з'єднання робити гачком на один розмір менше (ніж той, яким в'язали самі такі мотиви).

Круглий чохол з бортиками на табурет

Круглий чохол найзручніше створювати стовпчиками без накиду. До того ж таким візерунком плетіння виходить набагато щільніше і товщі. Для різноманітності можна з'єднати кілька кольорів.

Для роботи знадобиться:

 • пряжа біла;
 • гачок №4.

В'язання чарівного кола починається від центру.

 1. Бажано першу петлю зробити як у іграшки амігурумі (вона так і називається: петля амігурумі). Так вийде дуже щільна серединка без дірочки.
 2. Далі в петлю пров'язати за схемою необхідне число стовпчиків без накиду.
 3. Петля підйому і далі робити стовпчики без накиду з прибавлениями.
 4. За схемою зробити стільки рядів, щоб діаметр відповідав моделі табурета.
 5. Далі кілька рядів (в залежності від товщини табуретки) без змін.

Важливо! Діаметр накидочки краще зробити на один см менше, щоб виріб щільніше обвивало сидіння. Коли накидочка буде готова, пов'язана, можна еластичної ниткою пройти простими з'єднувальними стовпчиками по краю бортика. З таким підходом із сидіння нічого не злетить, разом із людиною.

Як зв'язати гачком квадратний килимок на табурет

Квадратний килимок можна пов'язати в'язання по колу, як би безглуздо це не звучало. Детальніше про це розповість саме ця модель.

 

Для роботи знадобиться:

 • товста пряжа;
 • гачок №4.

На схемі наочно помітно, як всі символи лягли і утворили квадрат. А ось сама техніка — це в'язання по колу.

 1. Починає виріб кілька повітряних петель. Можна схитрувати і уникнути «дірки» в виробі. Так, потрібно буде почати не з кільця повітряних петель, а з петлі амігурумі.
 2. Далі в'язання відбувається строго за схемою.
 3. Додавання йдуть по чотирьох точках — це кути квадрата. Саме тому і виходить фігура квадрат, а не коло.

Килимок цікавої форми для табурета

Завжди приковували увагу накидки з неможливими переплетеннями. Якщо вивчити схему ближче, то відразу зрозуміло, що складного тут практично нічого і немає. Дуже оригінально підібрані кольори кілець, що поєднуються, але з відвертим контрастом.

Для роботи знадобиться:

 • пряжа чорного, сірого та білого кольорів;
 • гачок №4.

Пряжа для такої накидки повинна бути хорошої якості, можна використовувати натуральні волокна. Важливо, щоб чорна пряжа була темна без потертостей і іншого шлюбу.

За схемою потрібно зв'язати три кільця білих, три чорних і три сірих. Причому необхідно в'язати по перерві: спочатку біле, потім чорне, далі сіре. Один важливий момент — кожне нове кільце, його перша ланцюжок з повітряних петель (33 петлі) має змикати попереднє кільце. Саме колечко має всього два ряди з стовпчиків з накидами. Окремо зв'язати за схемою основу під кільця. Збір полягає в зшиванні двох деталей.

Важливо! Основа не округла, тому, пришиваючи, варто звернути увагу на вигини кілець і основи.

Пришили, пригладили, злегка змочили і просушили. Це останні слова, які підготують накидку до першого виходу і застилке стільця.

В'яжемо гачком чохли на стільці: схеми і опис

Не обійшли увагою рукодільниці і стільці. Які вони гарні з накидками. Це просто свято і чому кожен будинок не прикрашає свої стільчики такими вишуканими в'язаними виробами. Навіть старенькі дерев'яні моделі з такими дивовижними накидками здатні знову засяяти. Кілька моделей для стільців, які може зробити майстер для себе і близьких. Опис і схеми супроводжують кожне виріб.

Чохол на спинку стільця гачком

Чарівні і такі яскраві стільчики. Ця квіточка — це просто щось. Мережива додають ніжності. Відразу бачиш в цьому будинку сім'ю щасливу, багату дитячим сміхом. Ніхто не відмовиться поснідати за таким квітником.

Для роботи знадобиться:

 • пряжа середньої товщини;
 • гачок №3.

Основа — це кольорове полотно накидки. Воно виконано візерунком номер 1. Це ажурні елементи. Необхідно виміряти спинку стільця і висоту. Зв'язати полотно по ширині спинки і висоти 2. Скласти виріб і зшити бічними швами. Квіточки виконати за наведеною схемою білим кольором.

Після по краю полотна, не дуже його утягивая вив'язати мереживо.

Залишилося небагато: промити і висушити, розгладити виріб. Можна наряджати стільчики і пити чай.

Чохол на сидіння стільця гачком

Елегантні чохли на сидіння. Накидочки з пензликами. Кожна пензлик обтяжує виріб, і воно не сповзає зі стільця.

Для роботи знадобиться:

 • пряжа бавовна червоного кольору;
 • гачок№3.

Привабливі моделі стають ще більш привабливими після вивчення візерунка. Це звичайна філейна сітка, на якій далі створені пишні стовпчики (шишечки по діагоналі фігури). Дві квітки, один — по центру з досить пишними листочками та велика квітка. Ці квіти створені стовпчиками без накидов. Тому вони практично не мають отворів. Окремо створити квіти і сітку, далі пришити і можна прикрашати пензликами.

Важливо! Пензлики мають бути важкими. Можна в основу пензлика покласти металеві кульки.

Цілісний чохол на стілець

Чохол в темно-синьому кольорі з поширеним орнаментом. Дуже зручне виріб. В'язати його досить просто. І в цьому можна легко переконатися після прочитання опису.

Для роботи знадобиться:

 • пряжа;
 • гачок№3.

 1. Необхідно виміряти ширину сидіння і спинки. У даній моделі стільця ці показники однакові.
 2. Потрібно набрати повітряні петлі необхідної ширини.
 3. Далі в'язати за схемою — це прості стовпчики з накидами.
 4. Необхідно пров'язати довжину від подгибки по сидінню, далі через сидіння, через спинку і до подгибки ззаду. Тобто полотно має перекинутися через весь стілець.
 5. Окремо набрати повітряні петлі рівні ширині підгину і в'язати за такою ж схемою три сторони подгибки.
 6. Пришити по боках і по задній частині. Ось і готова цілісна накидка на стілець. Дві деталі і один довгий шов і виріб готовий.

Для орнаменту можна вибрати будь-який вподобаний малюнок.

Як прикрасити в'язаний чохол на стілець і табурет

Прикрасою для чохла може виступити і малюнок з самого полотна, різні квіточки, мережива та інша облямівка (наприклад, пензлики). Нерідко використовують помпони.

Можна використовувати вишивку, але не бісером і не об'ємну. Все, що красиво і м'яко — годиться стати прикрасою.

Дуже модними і популярними для прикраси стільці і табурети стали гетрики — це такі носочки на ніжки стільця. Вони дуже доповнять картину в'язаного полотна на сидіння, якщо також будуть пов'язані за допомогою гачка.

Чарівна не тільки бахрома по периметру накидки, але і різні висячі в'язані штучки.

Бісер і великі намистини можна використовувати, як виняток, і тільки для задньої частини спинки. Саме вона служить великим полотном для творчості. Адже з цією частиною практично не стикається тіло. Це може бути величезний бант. Причому сам бант може бути і з однотонної тканини, або за кольором просто підходящий вязанному виробу. Найцікавіше, що бант можна і самостійно зв'язати все тим же гачком. Такий невеликий інструмент, а готовий робити і великі речі, і великі справи. Не варто забувати про межах, або можна зіпсувати полотно зайвими деталями. Все повинно бути витримано в одному стилі. Не потрібно ліпити з кожного стилю модною вещичке.

Можливо, хтось любить бантики або щось із стрічок. Чому немає. Адже це справа смаку і дизайнер тут — сам творець.