Вішалка в передпокій своїми руками

Заходячи в квартиру, перше, що бачать гості і знайомі – це передпокій. Її вигляд і створює перше враження про житло. Невід'ємним предметом інтер'єру в цій частині будинку є настінна вішалка, на яку можна повісити одяг, шапки, ключі, сумочки та багато іншого. Необов'язково купувати її в магазині, можна змайструвати своїми руками оригінальну річ з підручних матеріалів, яка стане справжньою окрасою холу.

Види і дизайн вішалок у передпокій

Перед тим як почати конструювати вішалку, потрібно звернути увагу на форму і площа коридору. Якщо для великого приміщення підійдуть будь-які моделі, то для вузького передпокою краще змайструвати довгу вішалку без поличок.

Одним з найпростіших видів вішалок, які можна зробити самостійно, є дерев'яна дошка з гачками, приурочена до стіни на оптимальній висоті. До неї часто прикріплюють невелику поличку зверху для шапок і шарфів.

Якщо є творчий потенціал, тоді можна змонтувати оригінальний предмет інтер'єру, наприклад, з фанери або ОСБ. Вирізати різні фігурки – хмари, силуети тварин та птахів, до яких прилаштовують гачки під одяг.

Часто домашні умільці в якості матеріалу використовують мідні або ПВХ труби – вішалки виходять міцними і оригінальними.

Вішалка в передпокій своїми руками з фото

Основне завдання вішалки – утримувати верхній одяг, тому вона повинна бути міцною, довговічною і практичною. Перш ніж приступити до її виготовлення, слід визначитися з типом матеріалу, який буде використовуватися при монтажі. Створити креслення, щоб не помилитися в процесі роботи. Та підготувати необхідні інструменти і матеріал. Розглянемо кілька способів створення цього предмета інтер'єру з застосуванням різного матеріалу.

З перфорованого листа

Ця оригінальна вішалка покаже вашим знайомим вашу креативність і стане справжньою прикрасою коридору.

Матеріали та інструменти:

 • панель з перфорацією потрібного розміру – може бути металева або пластикова, її можна придбати в будь-якому будівельному магазині;
 • ножиці;
 • гачки під одяг;
 • кріплення;
 • нитки для в'язання різних кольорів.

 

Алгоритм виконання процесу:

 1. Відрізати перфорований елемент потрібного розміру.
 2. Нитками вишити на ньому потрібний декор.
 3. Через готові отвори протягнути гачки і закріпити їх зі зворотного боку.
 4. За допомогою дюбель цвяхів закріпіть на стіні вішалку – отворами під кріплення будуть служити вже готові панелі.

З мідної труби

Відмінний варіант для любителів оригінальних головних уборів і капелюхів, які дуже складно прилаштувати на класичних вішалках – вони займають багато місця. Крім того, вона стане прекрасним підкоренням приміщення – простим і оригінальним.

Необхідно підготувати:

 • відрізок мідної труби потрібного діаметра і довжини;
 • ножиці;
 • мотузку;
 • прищіпки.

Інструкція по виготовленню виглядає наступним чином:

 1. Пропустити через мідну трубу мотузку потрібної довжини – вона буде служити основою для підвішування елемента.
 2. Для капелюхів на трубі облаштувати кілька мотузяних елементів різної довжини і неоднаковим інтервалом, але так, щоб капелюшки містилися вільно.
 3. Закріпіть вішалку на стіні або стелі. На трубу визначте кілька плічок під одяг, а на мотузки прищіпки, які згодом будуть тримати капелюшки за поля.

Для виготовлення буде потрібно мінімум матеріалу і всього 30 хвилин часу, а виглядає той предмет інтер'єру дуже ефектно.

З дерева

Це класичний варіант виготовлення вішалок, але це не означає, що виріб вийти нудним і неоригінальним – підключіть фантазію, і ви зможете здивувати своїх знайомих творчим підходом.

Матеріали для виготовлення предмета із звичайної дошки:

 • відрізок дошки потрібного розміру;
 • гачки для одягу;
 • фарба чи морилка;
 • кисті або валик;
 • лобзик;
 • дриль зі свердлами;
 • наждачка;
 • рулетка і олівець.

Алгоритм дій:

 1. Підготувати дошку, очистивши її від пилу й бруду, якщо така є. Відпиляйте потрібний відрізок. Якщо дошка не стругана, то потрібно відшліфувати її до ідеально гладкого стану за допомогою наждачного паперу. Обробіть поверхню дошки антисептичним складом.
 2. Зробіть розмітку поверхні. За допомогою олівця і рулетки позначте мітки під гачки – вони повинні знаходитися на однаковій відстані один від одного. Гачки можна розташувати в одну лінію або в шаховому порядку.
 3. За допомогою дриля зі свердлом потрібного діаметра просвердлити отвори.
 4. Очистіть дошку від пилу, нанесіть грунт і після його висихання можна приступати до декорування поверхні. Якщо фарба, то її слід накласти в 2 шари, спочатку поперек волокон, потім уздовж, щоб добре фарбувати елемент.
 5. Як тільки дошка добре просохне, на неї встановлюють гачки, закріплюючи їх зі зворотного боку.

Залишається тільки підвісити готовий виріб на стіну за допомогою дюбелів.

З палет

Якщо вдома є старий піддон, то з нього можна легко виготовити оригінальну вішалку, горизонтального або вертикального типу. Для цього піддон потрібно розібрати на окремі елементи, які очищають від пилу і бруду, обробляють наждачним папером до ідеально рівної поверхні.

Є кілька варіантів кріплення окремих елементів між собою, але ми розглянемо найпростіший і доступний.

Взяти дві палети, які будуть служити скріплюючою основою на звороті вироби. Нанести на них розмітку, для цього укласти палети перпендикулярно елементів і змалювати їх простим олівцем — відстань між ними повинно бути однакове:

 1. На верхній частині кожного елемента облаштувати отвори під гачки і закріпити їх на палетах.
 2. За допомогою саморізів по дереву оптимальної довжини прикрутити на 2 основних елемента окремі планки, на однаковій відстані один від одного.
 3. Задекорувати поверхню вішалки морилкою або фарбою.
 4. Закріпити готовий виріб на стіні – вішалка з палет готова.

Декорування вішалки

Декорування поверхні – процес творчий і захоплюючий. На даний момент є дуже багато варіантів, зробити предмети інтер'єру зібрані своїми руками ефектними і незвичайними, наприклад:

 • фарбувати в різноманітні відтінки;
 • покрити кракелюром або глазур'ю;
 • розписати самостійно художніми фарбами;
 • нанести декупаж з кольорових серветок або шматочків тканини;
 • облаштувати стару поверхню із застосуванням двоколірного покриття;
 • декорувати будівельної мотузкою.

Оформлення вішалки в передпокої буде прямо залежати від фантазії майстра.

Змайструвати оригінальну вішалку для передпокою нескладно. Від вас буде потрібно витратити трохи часу і терпіння. В результаті можна отримати оригінальну вішалку, яка буде відмінно виконувати свої функції і стане предметом гордості.