Вішалка з труб пвх своїми руками

Полівінілхлорид – матеріал, що відрізняється високою міцністю при невеликій вазі. Також він добре піддається обробці. Завдяки цим властивостям ПВХ труби знайшли своє застосування не тільки в якості комунікаційних предметів. Деякі умільці придумали, як використовувати їх у виробництві унікальних меблів, вішалок та інших об'єктів інтер'єру та екстер'єру. Саморобні вішалки з труб ПВХ можуть стати унікальним дизайнерським рішенням для вашого передпокою.

Вішалка з труб ПВХ своїми руками

Для того щоб створити таку вішалку не потрібно дорогих інструментів і великого запасу часу. Если у вас залишилися труби після ремонту або будівництва, то ціна такої незвичайної вішалки буде взагалі мізерною. І головне, даний проект не вимагає яких-небудь особливих навичок – найскладніше в ньому буде, напевно, відпиляти рівну трубу потрібної довжини.

Матеріали і інструменти

Труба з полівінілхлориду дуже легко піддається різанню і обробці. Тому якихось дорогих інструментів не знадобиться, а наявність в магазинах різноманітних перехідників і з'єднувачів дозволить дати волю фантазії. Спорудити конструкцію будь-якої форми і розміру не складе великої праці. А якщо не задіяти в роботі клей – то після певного періоду експлуатації можна буде розібрати вішалку і зробити іншу, або навіть використовувати труби за призначенням.

Для простої підлогової вішалки, яка буде цікаво і незвично виглядати в передпокої, знадобиться зовсім небагато, а саме:

 1. ПВХ труба 250 сантиметрів. Вона буде служити основою конструкції. Краще всього для цього підійде діаметр від 20 до 25 міліметрів. Або можна взяти 2 метри більш товстої і півметра тонший, це зробить вішалку більш витонченою. В такому випадку доведеться брати перехідники відповідних діаметрів.
 2. Відводи з кутом 90 градусів – 7 штук. Діаметр повинен збігатися з обраної трубою.
 3. Шість Т-образних з'єднувачів. На них будуть кріпитися відгалуження.
 4. Сім заглушок для ПВХ труб. Ними закриються відгалуження та ніжки конструкції.
 5. Один ковпачок. Буде використаний для закриття вершини вішалки.
 6. За бажанням 4 шматочки повсті – на ніжки. Якщо є ймовірність подряпати підлогу.
 7. Балончик з фарбою. Колір можна вибрати на свій розсуд, головне, щоб він гармонійно поєднувався з інтер'єром.
 8. Скотч (якщо є бажання зробити конструкцію розбірний) або клей. Буде використаний для більш міцного з'єднання.

УВАГА! Для роботи якихось особливо дорогих інструментів не потрібно. Якщо є спеціальні труборізи – добре, але можна обійтися і звичайною ножівкою. Для вирівнювання поверхні в місцях зрізу знадобиться наждачний папір.

Процес виготовлення вішалки з поліпропіленових труб

Приступаючи до роботи, спершу потрібно підготувати місце, зручне для розпилу заготовок. Наступним кроком буде розмітка на трубі таких відрізків:

 • один 80 см (майбутня стійка);
 • один 10 сантиметрів;
 • 2 шматки по 20 см;
 • 3 штуки по 15;
 • 6 частин по 12 сантиметрів кожна.

Далі, потрібно буде все це розпиляти ножівкою або розрізати спеціальними труборезами. Після ретельно пройтися наждачним папером по краях труб. Прибрати таким чином гострі краї і щербини в місцях розпилу.

Для зручності можна відсортувати деталі за розмірами. Це прискорить процес роботи. Коли підготовчий етап закінчений, всі відрізки і клей (або скотч) готові, можна починати складання:

 1. Два заздалегідь заготовлених сегмента по 12 см вставляються в один Т-подібний з'єднувач, в бічні його отвори. Для міцності і надійності краю трубок змазують клеєм для ПВХ виробів або обмотуються скотчем. Робиться 3 таких елемента.
 2. Далі, отримані сегменти з'єднуються один з одним, щоб вийшла стійка вішалки. Для цього дві ділянки ставляться паралельно, між ними, в отвори з'єднувачів встановлюється третій.
 3. Після цього потрібно зробити ніжки конструкції (просто надіти на чотири вільних кінця кутові відводи). Встановити на них ковпачки, з приклеєними шматочками повсті (за бажанням).
 4. Потім ніжки розгортаються так, щоб вони дивилися вниз. Центральний з'єднувач вирівнюється і повертається у протилежний бік. Стійка готова.
 5. Відрізок довжиною 80 сантиметрів потрібно приєднати до зробленого раніше деталі. Тепер можна зайнятися відгалуженнями, на які буде вішатися одяг.
 6. Спершу потрібно надіти на раніше встановлену трубу Т-образний з'єднувач. Одне його отвір має дивитися вгору, інше в бік.
 7. В бічний отвір прикріпити 15 і сантиметровий відрізок труби ПВХ. До нього в свою чергу кутовий відведення вільним отвором вгору, яке закрити ковпачком. За бажанням можна без куточка. Перше відгалуження готово. Після приєднується у верхній вільний роз'єм 20-сантиметровий відрізок.
 8. Далі, робиться ще два таких же елемента, аналогічно попередньому.
 9. Відгалуження рекомендується розгорнути в різні боки, що додасть стійкості конструкції і зробить її схожою на вішалку.
 10. Продовжуючи лінію, до верху приєднується 10-сантиметровий шматок труби. На нього надівається останній завершальний ковпачок. Вішалка готова.

Якщо стійкості недостатньо, слід збільшити нижню частину конструкції. Для цього достатньо просто засипати в стійку пісок і щільно закрити її. На завершення залишається пофарбувати весь виріб обраної фарбою і дати їй висохнути. Результатом роботи буде дійсно унікальна вішалка, яка обов'язково приверне увагу гостей.