Як доглядати за пластиковими вікнами в холоди

Життя без пластикових вікон сьогодні уявити собі досить складно. У новобудовах склопакети використовуються спочатку, а в старих будинках більшість мешканців вже давно замінили старі дерев'яні рами на пластик. Вони набагато тепліше, знижують шум з вулиці і виглядають красиво. Але за ними потрібно правильно доглядати, щоб вони прослужили довго і залишилися у своєму первісному вигляді. Крім того, від дотримання правил експлуатації і своєчасного ремонту залежить якість вікна, його здатність захищати від холоду і шуму.

Як перевести вікна на зимовий режим

Кожну весну і літо виробники рекомендують займатися регулюванням фурнітури. Справа в тому, що у пластикового виробу зазвичай є літній та зимовий режим.

Особливості зимового режиму

У холодну пору роки притиски максимально затягнуті, і стулки примикають ідеально, не допускаючи протягів.

Важливо! При використанні зимового режиму фурнітури круглий рік відбувається її швидкий знос. Це може призвести до втрати вікном своїх експлуатаційних якостей.

Влітку фурнітура трохи слабшає, вікна починають пропускати повітря, створюючи невеликі протяги. Для теплої пори року це прийнятна ситуація. Виробники передбачили цей момент, щоб не тільки забезпечити людям комфортне існування, але і продовжити термін служби фурнітури.

Перехід на зимовий режим

Щоб переключити режим з літнього на зимовий, необов'язково запрошувати додому майстра з ремонту. Можна впоратися самостійно з цим завданням. Схема регулювання дуже проста. А з інструментів знадобиться тільки викрутка-шестигранник.

  • Спочатку потрібно визначити місця нещільного прилягання. Для цього долонею просто проводять уздовж рами, визначаючи, звідки проникає холодне повітря.
  • Відкрити стулку і визначити, які кріплення відповідають за протяг. У кожного ПВХ-вироби є фурнітурна «обв'язування», яка має кілька елементів для регулювання.
  • Знайти запірний елемент. Це буде цапфа з зарубкою.
  • Визначити напрямок зарубки.

Довідка. При направленні зарубки в бік квартири — зимовий режим, на вулицю — річний.

  • Перевести в бік, що відповідає сезону. Щоб настроїти вікно на зимовий режим, потрібно провернути її у бік приміщення.

Якщо, незважаючи на зусилля господаря будинку, вікна продовжують «сифонить» і пропускати холодне повітря, є неполадки в фурнітурі. В цьому випадку слід викликати майстра по ремонту вікон. Бажано звертатися саме в ту фірму, яка встановлювала вікна. Особливо якщо на них ще діють гарантійні зобов'язання. Самостійно впоратися з такою проблемою навряд чи вдасться.

Зимовий догляд за пластиковими вікнами

Більшість компаній, що займаються установкою пластикових вікон і дверей, позиціонують свою продукцію як новітнє обладнання будинків. Воно не вимагає спеціального догляду і довгий час буде радувати своїм презентабельним зовнішнім виглядом без особливих вкладень. Мало хто розповідає власникам житлових приміщень, що зважилися на установку ПВХ-конструкцій, про те, що за пластиком також потрібно доглядати і робити нехитрі маніпуляції.

Важливо! Регулярний догляд і перевірка вузлів з'єднання збережуть конструкцію цільною і неушкодженою тривалий час.

Якщо догляд не виробляти, є ризик швидкого зносу деталей і всихання ущільнювачів. Це призводить до втрати конструкцією своїх властивостей.

Миття

Перше, що потрібно робити, здійснюючи догляд за конструкціями з пластику, — мити їх хоча б двічі на рік.

Бруд і пил, осідають на гумках і ущільнювачах, а також на самому профілі, можуть негативно позначитися на стані вікна і його робочих якостях.

Важливо! Особливо важливо митті, якщо віконний отвір знаходиться на південній стороні будинку і піддається активному дії ультрафіолету, а також поруч є автомобільна дорога.

Пил і бруд руйнують конструктивні вузли ПВХ-вироби.

Очищення ущільнювачів

Виробниками також рекомендовано регулярно перевіряти стан ущільнювальної гуми. Її потрібно очищати від бруду, перевіряючи щільність прилягання.

Не варто забувати про мастильних матеріалах, якими обробляють ущільнювачі двічі на рік. Це допомагає зберегти еластичність гуми і забезпечити більш щільне прилягання і відсутність протягів.

Мастило фурнітури

Фурнітура і металеві частини механізму відкривання-закривання вікна також вимагають пильної уваги.

При тривалому використанні навіть метал зношується і переться. Стулка починає провисати, ручка не прокручується і закривається з працею. Щоб цього уникнути, потрібно регулярно змащувати фурнітуру маслом. Так вона буде працювати у звичному режимі, а навантаження на неї істотно знизиться. Людині не доведеться докладати зусиль, щоб впоратися з простим завданням.

Правильний і регулярний догляд за вікнами дає можливість отримати до зимового сезону повністю справний вікно. Воно не підведе при сильних морозах, ізолювати приміщення від холоду і опадів. Тільки грамотний догляд дозволить надовго зберегти презентабельний вигляд ПВХ-вироби і забезпечити якість його захисту в холоди.