Чи варто мити вікна восени?

Вікна не даремно називають «очима» будинку. Вони є «містком», що зв'язує мешканців житла з зовнішнім світом, захищають від пилу, вітру, смогу та інших несприятливих факторів. А головне, наповнюють простір доброчинної енергією сонця.

Щоб вікна пропускали багато сонячного світла, вони повинні бути чистими. Бруд на склі є бар'єром, тому умивати ці «очі» необхідно регулярно, по мірі забруднення. І не менше двох разів на рік, щоб у домі панували чистота, затишок, комфорт і гармонія.

Осіннє миття вікон

Чисто вимиті вікна – «візитна картка» господині. До того ж, дивитися на світ через брудні розводи не так приємно, як через прозоре скло.

Навесні, дочекавшись коли розтане сніг і підсохне бруд, більшість господинь роблять генеральне прибирання, що включає і миття вікон. Проти весняної миття ніхто не заперечує, а ось осіннє миття деякі господині ігнорують. Чи Правильно це?

Мити чи не мити: причини сумнівів

Деякі сумніваються в необхідності осіннього очищення вікон, хтось його просто ігнорує. У чому причина сумнівів?

  • «Не хочу і не буду». Елементарне небажання і лінь, з цим все зрозуміло. Тоді й живи, як відомий персонаж з віршів Чуковського «Федорина горі», серед бруду і павутини.
  • «Кому це взагалі треба», «9 поверх, нікому не видно моїх скла», «Шторкой прикрию, і все». Та ж лінь, що і в першому випадку.
  • «Все одно піде дощ». Це найбільша група тих, що сумніваються. Вони думають, що через кілька днів почнеться сезон дощів, і вся праця піде нанівець». Вікна знову будуть розлучення і сліди від крапель і бруду. Якщо міркувати таким чином, то не варто прати одяг, мити посуд, витирати пил. Адже все одно, знову забрудняться.

А між тим, миття вікон восени є важливою необхідністю!

Чому восени обов'язково мити вікна

Причин, чому восени вкрай необхідно мити вікна, кілька. Розберемося в основних.

Погодний фактор

Навіть якщо ви проживаєте в екологічно чистій місцевості, за літо вікна покриваються шаром пилу і бруду. А жителі міст повною мірою відчувають на собі всі «принади» атмосфери.

На стеклах осідають не тільки пил і бруд, але і зміг, хімічні домішки, вихлопні гази та інші «блага» цивілізації.

Важливо! Залишившись на стеклах, при провітрюванні весь цей «коктейль» виявиться в оселі і осяде на стінах, меблях, люстрах і інших предметах побуту. Це в підсумку позначиться на здоров'ї мешканців.

Фактор освітленості

З настанням осені довгота дня коротшає, кількість сонячного світла значно скорочується. Тому все більше часу людина проводить з включеним електрикою.

Недолік природного освітлення позначається не тільки на настрої, але і на здоров'я. З'являється млявість, сонливість, дратівливість, зниження працездатності і інші наслідки життя в «сутінках». Логічно, що чим чистіше скла, тим більше світла вони пропустять.

Важливо! Якщо в сім'ї є учні, то варто подбати про чистоту стекол до початку навчального року. Робити уроки при штучному освітленні не дуже корисно для зору, ні для здоров'я.

Фактор економії

Доведено, що брудні скла затримують до третини сонячних променів. Саме тому ми частіше використовуємо додаткові джерела освітлення.

Відповідно, чисті вікна дозволяють зекономити кошти на оплаті за електрику.

Фактор продовження терміну служби віконних конструкцій

Регулярна чистка від пилу і бруду, миття рам, скла, фурнітури, дбайливе до них ставлення і правильний догляд, дозволяють значно продовжити термін експлуатації ваших вікон. І тим самим також заощадять кошти на ремонт і переустановку конструкцій.

Як правильно мити вікна восени

Правила миття вікон восени нічим не відрізняються від миття в інший час року. Кожна господиня сама вибирає найбільш зручний для неї спосіб, пристосування і миючі засоби.

Існує лише кілька нюансів, які необхідно врахувати.

Підготовка

  • Необхідно вибрати відповідне «сухе» час, до настання періоду дощів і холодост.

Рада! Бабине літо — ідеальний варіант. Сонце вже не так сліпить і не створює відблисків на склі. Варто вибрати безвітряний і безхмарний день.

  • Постарайтеся встигнути помити вікна, поки не настали холоди. Працюючи на протязі при низьких температурах, можна застудитися і захворіти.
  • Слід пам'ятати, що на холоді знижується ефективність миючих засобів, тканина гірше вбирає вологу, скла з рамами сохнуть дуже повільно.
  • Для миття краще використовувати спеціальну швабру з поролоном і гумовим скребком, воду, спиртосодержащее засіб для миття вікон, ганчір'я, серветки з мікрофібри, паперові рушники або газети для додання блиску.

Порядок роботи

  • За допомогою води та швабри для вікон робиться первинна промивання і очищення від бруду та пилу. При сильному забрудненні використовують мильний розчин або додають у воду нашатир (1 ст. л. на 1 л води), протирають сухою чистою ганчіркою.

Рада! Миття краще починати з внутрішньої сторони віконного отвору.

  • Після первинної промивання проводиться чистова обробка за допомогою спеціальних спиртовмісних коштів, які швидко сохнуть і не залишають розводів.
  • Завершальний етап — наведення блиску спеціальними мікрофібровими серветками. Для кращого ефекту можна скористатися паперовим рушником або старою газетою.

Цікаво! Деякі господині після миття обробляють вікна автомобільним засобом антидощ, що містить силікон, віск або інші компоненти, що створюють гідрофобну плівку на склі.

В результаті краплі дощу, бруд, смоговые і хімічні забруднення скочуються зі скла під власною вагою. Засіб до того ж захищає скло від снігу, паморозь і льоду.

Скільки разів на рік мити вікна, якими способами і засобами при цьому користуватися, кожна господиня вирішує сама. Але з упевненістю можна сказати, що осіння миття просто необхідна.

Чисті скла, весело блискучі в променях скупого осіннього сонця, яскрава зелень на підвіконні і повітряний тюль приємні не тільки мешканцям житла, але і будь-якому перехожому. Відразу стає зрозуміло, що за цим віконцем живуть затишок, тепло і гармонія.