Навіщо вікно на горищі

Вікно, яке знаходиться на горищі, називається «слуховим». Вважається, що ці отвори почали з'являтися, коли господарі будівель зрозуміли, що горища також можна облаштовувати для проживання або здавати в оренду іншим людям. З'явилася резонна необхідність організувати в горищному приміщенні освітлення.

Як з'явилося вікно на горищі

Є легенда, яка пов'язана з Манежем в Москві, побудованим в 1817 р. на честь розгрому Наполеона. Для спорудження Манежу залучили кріпаків, де головним був майстер на прізвище Чуток. Він славився виготовленням дахів, і під час будівництва був відповідальний за виконання покрівельних робіт.

Спочатку дах Манежу не була обладнана віконними прорізами, і провітрювання горищного приміщення не проводилося. На сильній спеці горище сильно нагрівся, і повітря, який розширився в обсязі, пошкодив стельове перекриття. Про це доповіли Олександру I, і покрівлю потрібно було терміново міняти. Чуток вирішив цю проблему, і встановив на схилах безліч вікон для вентиляції, потім їх почали називати прізвища майстра – «слуховими».

Яку функцію виконує вікно на горищі

Основне завдання віконного прорізу на горищі – забезпечити нормальне провітрювання мансардного приміщення. Але що станеться, якщо проігнорувати це вимога:

  1. Навіть з умовою якісної междуэтажной теплоізоляції, теплові втрати через горище неминучі. Тепло швидко охолоне на горищі і перетворюється на конденсат, це при недостатній вентиляції викличе його значну концентрацію.
  2. Відсутність природного світла спровокує швидке поява плісняви, не кажучи вже про павуків. Тому у будь-якого власника житла при відсутності горищного вікна будуть весь час з'являтися ці неприємності.
  3. Обґрунтування наявності вікна в плані фізичних властивостей і будівельних норм будівництва. Покрівля – це найслабша частина будь-якого будинку, її весь час намагаються зруйнувати пориви вітру і якщо конструкція даху дуже жорстка, то вітер намагається підняти покрівельний матеріал.

Увага! Також правильна установка вікна дає можливість полегшити очищення даху від скупчився снігу, гілок, листя і різного сміття. Якщо конструкція дозволяє, то через віконний отвір можна потрапити на дах для виконання ремонту.

Які магічні значення приписують вікна на горищі

Одним з найбільш унікальних елементів будь-якого будинку в плані магічних властивостей вважається віконний отвір.

Вікно є видимою фізичною перешкодою, яка захищає житло від поганої погоди, зловмисників, різних тварин і птахів. Але при цьому, завдяки прозорості скла у вікні світи з двох сторін віконного прорізу в однаковій мірі доступні один одному, при цьому обмін інформацією здійснюється як між перехожими на вулиці і внутрішнім мікросвітом будинку з його мешканцями, так і на рівні енергетичних матерій.

Крім цього, вікно має здатність до відбиття одушевлених і неживих об'єктів на кшталт дзеркала, і хоч таке відображення має трохи інший характер, до вікон відносяться такі ж магічні властивості, як і до дзеркал.

Увага! Оскільки віконний отвір – це портал, за рахунок якого різні істоти й енергії можуть потрапити в житло або залишити будинок, найголовніше, щоб ніщо не змогло порушити провідникові властивості віконних стекол. Навіть незначні дефекти скла можуть змінити властивості віконного отвору так, що воно буде неконтрольованим щодо паралельних світів і енергетичної матерії.

Бульбашки і сторонні вкраплення, нерівність скла, подряпини призведуть до неефективності захисних заходів, прийнятих господарем будинку для безпеки свого житла від впливу темних сил, і навіть змінювати характер дії різного роду амулетів з позитивного на негативне. Саме з цієї причини необхідно відразу міняти деформовані скла на нові.