Розетки у віконному укосі: корисно, небезпечно або безглуздо?

З величезною швидкістю набирає популярність новий тренд — установка розеток і вимикачів в віконний укіс. Дійсно вони там потрібні? Давайте розберемося!

 

Навіщо розетка на укосі

Ми не знаємо точно, хто першим здогадався розмістити розетку на укосі. Але вже багато переконалися, що це зручно! Справа в тому, що при правильному монтажі на вікнах саме місце для підключення електроприладів.

Підвіконня часто використовується як місце зберігання побутової техніки. Праска або чайник, тостер, вентилятор або озонатор — мало що знайде собі місце на підвіконні! Так вони будуть під рукою і в той же час не займуть місце на робочій поверхні.

Але якщо підключити до укосу додаткову розетку, побутові прилади можна не просто зберігати на підвіконні! Їх в будь-який момент можна включити і використовувати за призначенням.

Безпека монтажу

Іноді можна почути сумніви: чи безпечний такий варіант? При правильному монтажі — звичайно, так!

Важливо! Виробники стали вдосконалювати свої розетки, тому в продажі можна знайти спеціальні розетки для укосів. Вони повністю захищені від вологи. А контакти закриваються затворками, які відкриваються тільки під час підключення вилки приладу.

Як безпечно встановити розетку на укосі

 1. Першим ділом потрібно підвести кабель до передбачуваного місця підключення техніки. Якщо стіна бетонна, то потрібно зробити штробу. Майте на увазі, що на це піде багато часу!
 2. Потім потрібно обов'язково загерметизувати канавку з прокладеним кабелем. Але попередньо її слід зафіксувати за допомогою перфострічки. В такому випадку кабель не вивалиться в процесі застигання монтажної піни.
 3. На укосі необхідно зробити розмітку за допомогою кольорового маркера.
 4. Далі зробіть кілька отворів по периметру, а потім лобзиком випиляєте частину укосу.
 5. Після цього потрібно відзначити місця розташування кріпильних отворів підстави розетки.
  Тепер її необхідно надійно зафіксувати за допомогою шурупів і дюбелів.
 6. На завершення треба закріпити проводу (але перед цим знеструмити своє житло!) і заклацнути корпус.
 7. Не забудьте перевірити надійність установки.

Важливо! Нові розетки завжди туго затискають вилки. Тому є ймовірність, що ви выдернете її разом з вилкою електроприладу. А це загрожує можливим коротким замиканням і ударом струму.

Якщо ви будете враховувати вищеописаний порядок при установці, то така розетка прослужить вам довго.

Рада! Краще найняти фахівців для встановлення проводки до всіх віконних відкосів. Це дозволить швидше і надійніше виконати монтаж.

Варто монтувати розетку на віконному укосі?

Відповідь на це питання кожен дає самостійно. При цьому враховується, простора у вас кухня, скільки людей одночасно можуть користуватися різними приладами.

Замислюючись над цим, дайте собі відповідь на декілька питань.

 • вистачає вам наявних точок підключення?
 • чи є в планах придбання нових побутових приладів?
 • зручно розміщена наявна у вас побутова техніка чи є бажання розставити їх просторіше?
 • широкий чи підвіконня у вашій кухні?
 • зручно буде відкривати вікно при стоїть на підвіконні побутової техніки?

Якщо ви виявили, що без підвіконня не обійтися і можливість використання цієї поверхні є, чому б не зробити його максимально функціональним?

Швидше за все, варто також зайнятися проводкою до укосу, якщо у вас ремонт. Зробіть це, навіть якщо ви зараз не плануєте поставити туди жоден побутовий прилад. Ви напевно будете використовувати розетку не раз, заряджаючи смартфон або планшет.