Вітраж на вікнах своїми руками

Візерунки з кольорових стекол, зяючі в сонячних променях або таємниче мерехтіння вночі – видовище дуже гарне. Вітражами прикрашають не тільки вікна, але і ширми, стелі, двері. Цей декор перетворює житло, а також наділяє його унікальною атмосферою.

Як можна створити вітраж на вікні самостійно

Найчастіше використовують такі технології:

 1. Фьюзинг. Робиться шляхом сплавлення в печах невеликих кольорових шматків скла. Перед сплавом всі частини шліфуються, потім укладаються на скляну основу з формуванням малюнка. Обробка в печі – завершальний етап виготовлення вітража, після цього різнокольорові елементи з'єднуються в одне ціле.
 2. Фацетний вітраж. Передбачає виготовлення вітража за принципом класичної технології. Відмінність полягає в тому, що певні елементи піддають огранювання. Це робиться для поліпшення естетичних властивостей завдяки кращої гри світла.
 3. Тіффані. Техніка виготовлення передбачає скріплення частинок скла металевою смужкою або спайкою. За рахунок цього головними елементами є хитромудрі візерунки, оригінальні форми і яскраві кольори.
 4. Розписний вітраж. Технологія, яка передбачає нанесення візерунка на скляну основу з подальшою обробкою в печі.

Підготовчі роботи

Перед тим як зробити вітраж, потрібно розробити ескіз. При цьому потрібно дотримувати ряд умов:

 1. Щоб підвищити стійкість вітража до механічних дій, ескіз зобов'язаний мати безліч хрестоподібних з'єднань.
 2. Якщо при розробці ескізу будуть використані широкі стики для з'єднання, потрібно відмовитися від довгих і вузьких шматочків скла, це дозволить уникнути утворення тріщин при нагріванні.
 3. Після вибору візерунка, потрібно скласти список необхідних елементів і пронумерувати їх з урахуванням кольору. Роздрукуйте розроблений проект, не забувши залишити невелику відстань (1,28-1,29 мм) для швів, яке потрібно для олов'яного пропою.
 4. Укладіть на монтажний стіл роздрукований малюнок, зафіксувавши по контуру штапиком.
 5. Після підберіть скло для складання вітража. Сьогодні є великий асортимент різних видів скла та супутніх матеріалів для виготовлення вітражних виробів. Щоб правильно вибрати скляні елементи, потрібно кольоровий ескіз. Якщо відмінності в стеклах не передбачені, можна вибрати однакові скла по товщині і кольору.
 6. Потім проводять нарізку скла, для цього до нього прикладають ескіз і по контуру всіх елементів креслять олівцем лінію. Не забувайте, що всі деталі пронумеровані, і потрібно обводити лише ті, які відповідають необхідному кольором.

Вітраж на вікні: крок за кроком

Потім, коли завершена порізка, з допомогою шліфмашини видаляють всі сколи на торцях елементів. Виконавши це, всі деталі по краях обмотуються фолія. Це липка стрічка, наклеивающаяся за принципом скотчу:

 1. Далі укладіть всі частинки на кальку в такому порядку, який відповідає ескізом, дотримуючись дистанцію не менше 1 мм, так олово краще скріпить всі елементи один з одним.
 2. За допомогою кисті обробіть стики паяльным флюсом, це дозволить олову надійно з'єднати між собою окремі шматочки.
 3. Потім виконують пайку. Олов'яну дріт плавлять вітражним паяльником. Вздовж шва проводять припоєм, не затримуючись тривалий час на одному місці, так не станеться сильний загострення скла.
 4. Тепер, за допомогою плоскої пайки, потрібно обробити периметр створеного візерунка латунної рамкою. Після добре промийте водою готовий виріб і приступайте до обробки патиною, яка проводиться за допомогою пензля. Це створить декоративний ефект золочення або бронзового покриття. Дайте вітражу висохнути і відполіруйте його.

Цей вітраж впишеться в будь-які види інтер'єру приміщень. Додасть яскравості в однотонні поверхні житла. Віражами можна декорувати вікна або плоскі плафони, фасад прозорою меблів і сховати так вміст шифоньеров.