Навіщо у ванні вікно

Люди, що проживають в будинках, які будувалися ще за Хрущова, часто дивуються, навіщо забудовники планували вікна між ванною кімнатою і кухнею. Дана стаття розповість, для чого служить ця технічна особливість.

Навіщо роблять вікно у ванні

Для багатьох така особливість дивною планування викликає властивий дискомфорт. Адже ванна кімната має служити приміщенням, де люди виконують дії, пов'язані з інтимною гігієною. Але про який комфорт може йти мова, коли є достатньо великий проміжок в приміщеннях, в яких люди можуть побачити голе тіло іншої людини? Цьому є пара простих пояснень.

  1. Перша причина – спроба захистити мешканців від захворювання на туберкульоз. Звучить досить дивно, але коли проектувалися і будувалися такі будинки, в республіках СРСР була жахлива статистика захворювання на туберкульоз. Умови вогкості і постійної темряви – найкраще місце для розмноження цього штаму. І сама паличка Коха (збудник туберкульозу) вмирає тільки під впливом прямих сонячних променів ультрафіолету.
  2. Друга причина – в ряді деяких будинків, у проміжку між ванною і кухнею встановлювалися газові пристрої, які виробляли нагрівання гарячої води. У разі, якщо міг статися вибух газу, ця рама могло б погасити хвилю, прийнявши удар на себе. Але в більшій частині будинків, де є така особливість, немає таких нагрівальних приладів.

Розглянувши всі ці варіанти, можна сказати, що в Радянський час, дані вікна ставилися з упором на безпеку для проживаючих. Сказати з точністю, яка версія більш достовірна – неможливо.

Функціонал такого вікна

Дуже часто такі рами встановлювалися з упором на безпеку для проживаючих домочадців. У ванну дуже складно потрапити, якщо заблокована вхідні двері. І якщо літній родич отримає удар від інфаркту або інсульту, потрапити в ванне приміщення буде неможливо. У такому випадку легко вибити скло і пролізти кому-небудь з родичів.

У яких випадках краще закрити вікно

Якщо все ж таке джерело світла заважає і викликає дискомфорт, а в будинку не проживає літня людина, дійсно можна закрити вікно. При ремонті ванної кімнати, його зазвичай перекривають панелями або гіпсокартоном. Якщо залишаються побоювання за свою безпеку, скло легко заклеїти матовою плівкою, або придбати спеціальний вітраж, який впишеться в дизайн квартири.