Фото з назвами кольорів ламінату для підлоги

Споживачі купують ламінат, воліючи його лінолеуму або паркету, унаслідок хорошого співвідношення ціни і якостей даного будматеріалу. Він коштує дешевше паркету, простий у догляді, виглядає цікавіше звичного підлогового покриття економ-класу: лінолеуму. Так що це – «компромісний» варіант. Але як правильно підібрати колір ламінату, його фактуру? Адже неправильний вибір буде отруювати враження від інтер'єру кімнати не один рік! Ось тут і знадобиться кілька порад. Дизайнери, художники і просто люди, які пам'ятають уроки образотворчого мистецтва в школі, для зручності завжди класифікують колірну палітру на кілька груп. Це теплі і холодні відтінки. Білий, чорний, сірий стоять осібно. Багато залежить від відтінків, від того, які підібрані доповнюючі кольори. Нагадаємо, що до теплих належать варіації червоного, жовтого кольорів і їх «похідні», а до холодних – синій, зелений, фіолетовий.

Палітра кольорів і назв ламінату для підлоги

Дотримуйтеся універсального принципу: в інтер'єрі не повинно бути більше ніж 3 основних кольори. Якщо відтінків багато, то набагато складніше домогтися привабливості декору, гармонійності. Кімната перетвориться в недоладне, стомлююча очей пляма. Так що не перестарайтеся при підборі домінуючих кольорів. Взагалі в сучасних інтер'єрах прийнято робити підлоги, стіни і стелі нейтральними, а акценти і колірні плями створювати за допомогою аксесуарів: покривал, штор, подушок і килимків.

Ламінат не обов'язково повинен імітувати натуральне дерево з точністю. Популярні кілька неприродні кольори, наприклад, світло-сірий, червоний, бузковий. Є ламелі, виконані «під камінь», «під плитку» і т. д. Тут колірна палітра може бути взагалі будь-який, на скільки вистачить фантазії.

Великі компанії з виробництва будматеріалів полегшують завдання клієнтам, випускаючи зразки готової продукції. Можна погортати каталог, з маленькими шматочками ламелей або їх якісними фотографіями, порівняти їх між собою. А в деяких випадках навіть і отримати безкоштовний каталог на руки і принести його додому, щоб порівняння було ще достовірніше.

Нейтральні кольори

Модні сьогодні відтінки ламінату. До них відносять попелястий, перловий, молочний та аналогічні. З конкретних сортів деревини в приклад можна навести білений дуб. Ці кольори самі по собі не дуже ваблять погляд, вони лише відтіняють предмети меблів і декору, служачи непомітним, але стильним фоном. Вже не строго-біло, але ще неяскраво.

Жовті відтінки

Світлі теплі кольори вносять в інтер'єр легкість, дарують людям почуття радості і затишку. Такий варіант стане оптимальним, якщо кімната виходить вікнами на північну сторону, занадто темна, або вікна маленькі і світла них недостатньо. Природні кольори деревини, крім деяких, саме теплі. Бежеві, коричневі, червонуваті тони підлоги – це зручно і звично. Хороший вибір, якщо ваша квартира декорована в традиційних природних стилях.

Холодні кольори

Холодні відтінки хороші для кімнати, розташованої на південній стороні, занадто сонячної і яскравою. Хороший вибір – спальня. Занадто яскраві кислотні кольори збуджують мозок, заважають відпочити і зосередитися на підготовці до сну. Слід підібрати нейтральний, приємний оку тон.

Білі відтінки

Пройшли часи, коли світла меблі неодмінно асоціювалася з лікарнею. Тепер білий пів – прекрасний вибір при плануванні оздоблення кімнати, особливо якщо вона не отримує достатньо освітлення. Простір візуально розширюється, квартира виглядає просторою і ошатною. Рекомендується зорове акцентування на декількох яскравих аксесуарах або предмети меблів, щоб приміщення не виглядало надто суворо, викликаючи асоціації з засніженим полем.

Не радимо стелити білий ламінат в холі, кухні, дитячої. На ньому буде помітно найменша плямка, і підлогу постійно доведеться чистити – задоволення нижче середнього.

Темні відтінки

З обережністю ставитеся до занадто темним кольорам, наприклад, модному венге (імітація текстури майже чорної деревини). Якщо перестаратися з ним, то інтер'єр буде виробляти похмуре, давящее враження. Хороший вибір – постелити темний ламінат в коридорі, холі, або в будь-якому приміщенні, де великий ризик швидкого забруднення і затирання покриття підлоги.

Цікаве рішення: постелити абсолютно чорний ламінат в кімнаті, оформленої в суперсучасному стиль: техно, хай-тек і т. д. Як варіант – готичний. Остерігайтеся настилу темного ламінату, якщо стелі у вашій квартирі невисокі, інакше вони візуально «опустяться» ще помітніше. Віддайте перевагу світлим фарб.

З малюнком і різнобарвний ламінат

Різнобарвне підлогове покриття – легкий спосіб перетворити нудну раніше кімнату в щось оригінальне, що запам'ятовується. Сьогоднішня індустрія дає можливість втілити в життя саму незвичайну задумку дизайнера. Є ламелі, імітують не тільки дерево, але навіть строкатий візерунчастий килим, шкіру, металеву поверхню і кам'яні плити! Так що справа тільки за фантазією. Щоб оформити житло в якомусь конкретному стилі, вивчіть матеріали про нього, подивіться фотографії готових інтер'єрів. На них можна добре розгледіти, які колірні тони підлог будуть актуальними для даного напрямку.

Бажано, щоб в кімнаті з строкатим, що притягає погляд підлогою не було занадто багато меблів і декору, інакше все буде виглядати перевантажене. Погляд глядача немов «не розуміє», на що ж йому потрібно звертати увагу. Якщо кімната велика, то має сенс її візуально зонувати, в тому числі і за допомогою підлогового покриття різних кольорів або відтінків. Як варіант: основний тон під світле дерево і вставлення елементів контрастного кольору. Таке візуальне членування виглядає цікаво, оскільки підлога притягує погляд, перестає бути нудним напівпорожнім «полем».