Який герметик для ламінату краще

Перше, що варто усвідомити, для чого взагалі застосовується герметик, і чи можна обійтися без нього. Його використання обумовлене необхідністю захисту замків на стиках панелей ламінату від вологи.

Види герметиків для ламінату

Основа панелі, в якій виконаний замок, проводиться з пресованого картону або відходів деревообробки, і на місці стику боїться вогкості і деформується при сильному впливі вологи. Для захисту стиків застосовують силіконові або акрилові герметики. Є ще кілька варіантів захисту, про які буде розказано нижче.

Акрил

Акрил є полімером, володіє рядом переваг:

  • досить стійкий до механічного впливу, і при цьому еластичний;
  • довговічний, вологостійкий і дає досить непогану ізоляцію;
  • стики не змінюють свого кольору в процесі експлуатації;
  • піддається шліфовці наждаком і подальшої фарбування при необхідності;
  • з точки зору екологічності та пожежобезпеки матеріалу теж можна поставити жирний плюс.

На замітку. Більшість акрилових герметиків не є безбарвними, тому при покупці важливо підбирати відповідний по колірній гамі складу. З цією метою можна прийти в магазин з шматочком ламінату і вибрати потрібний колір. Невеликі дефекти на кшталт тріщин і вибоїн можна закладати герметиком, що процес має певну схожість з нанесенням шпаклівки.

Силікон

Силікон включає в себе кремнієву органіку, звідки і бере свою назву (досить пригадати таблицю Менделєєва). По суті, своїми механічними і хімічними властивостями склад схожий з акрилом, тільки менш схильний до впливу температур, більш міцний, але трохи менш еластичний. Плюсом є поширеність безбарвних герметиків на основі силікону, при висиханні надлишки легко видаляються ножем або руками. Нешкідливий для людини і тварин. Мінус в тому, що в процесі експлуатації складу може змінювати колір і надавати обробленої поверхні жовтизну.

Інші варіанти

Якщо у господарстві завалявся паркетний лак на основі уайт-спіриту, він підійде для просочення торців панелей в місцях стиків. Паркетник, по-перше, просочить пресований картон або деревину, з яких зроблена панель, по-друге, додасть матеріалу хороші вологовідштовхувальні властивості і невеликий плюс в міцності. Мінус цієї методики – сильний характерний запах лаку і розчинника, не рекомендується просочувати стики в погано провітрюваному приміщенні. Час повного висихання лаку до зникнення запаху – не менше доби.

Ще один схожий, але безболісний метод – використання для цих же цілей акрилового лаку. Він не видає такого сильного запаху, але слід для цих цілей підбирати густий лак, наприклад, Eskaro. Захист, яку він забезпечить, дещо гірше, ніж при обробці паркетним лаком на уайт-спирит, але навряд чи значно поступиться герметику.

Висновок

Перераховані вище методики дозволяють забезпечити захист стиків на ламелях при укладання ламінованого паркету. На ринку досить великий вибір товарів різної якості і ціни, причому не завжди ціна означає якість. Варто зупинити вибір на матеріалах компаній, що зарекомендували себе і дістали визнання у споживачів. До них можна віднести:

  • Clic Protect;
  • Clic Guard;
  • Masterfix;
  • Rico Aquastop;
  • Soudal.

Якщо герметик коштує дуже дешево, і назва компанії-виробника почута вперше, не варто сильно радіти можливості заощадити. Можливо, доведеться платити двічі – перший раз при купівлі герметика, другий – при купівлі нового ламінату після його отсыревания. На матеріалі економити не варто, краще відразу взяти якісний.