Ламінат на кухні плюси і мінуси

Починаючи робити ремонт на кухні, важливо розумно підійти до вибору підлогового покриття. Якщо порівняти вимоги до нього з іншими кімнатами, то тут вони більш жорсткі, оскільки господарі не тільки ходять по підлозі, але і проливають рідина, кидають їжу.

Це вимагає ретельного прибирання, при якій застосовують різні чистячі засоби з хімічним складом і агресивними речовинами. Деякий час тому майже всі люди вибирали лінолеум, оскільки вибір був невеликий. Він приваблював своїми якостями, але швидко втрачав первісний вигляд.

Види ламінату для кухні

Натуральне дерево характеризується рівною поверхнею. Для більш переконливою зовнішньої схожості на покриття наносять невеликі западини, що нагадують справжній дерев'яний підлогу.

Постарене дерево підійде для любителів ретростиля. У поверхні є згладжені потертості, нерівномірне забарвлення.

Ламіноване глянсове покриття виглядає привабливо. Блиск з'являється не тільки на підлозі, але і розливається по всій кухні. Глянець схожий на дерев'яну поверхню, рясно вкриту лаком. З першого погляду здається, ніби він слизький, але це не так. Така різновид передбачає особливий догляд, її потрібно ретельно мити, інакше будь-яке забруднення буде кидатися в очі.

Існує текстурна поверхня, що нагадує дошки з видатними лініями, западинами. Наступаючи на ламінат, людина відчуває рельєфність, яка характерна для дерева. Виріб вважається корисним, сприятливо впливає на нервову систему. З рельєфом схоже на текстурні види, має невеликі шорсткості по всій дошці. Воно опрацьовано фаскою. По такій підлозі приємно ходити.

Покриття «масляне дерево» абсолютно гладке і рівне, при настанні не відчувається шорсткостей. Візуально воно виглядає як матовий підлогу, оброблений оліфою.

Вощений ламінат виглядає як натертий воском, він випромінює тепло, кухня стає затишною.

Дошки в стилі кантрі відмінно впишуться в кухню заміських дач, котеджів. За зовнішнім виглядом вони схожі на дерев'яні дошки, оброблені рубанком.

Основні переваги ламінату на кухні – плюси

До головних достоїнств матеріалу відносяться:

  • не утворює тріщин, не втрачає колір, малюнки не зникають;
  • процес миття простий, забруднення видаляються без застосування спеціальних чистячих засобів;
  • покриття тепліше, ніж плитка, ряд моделей підходить під теплу підлогу;
  • хороша різновид не утворює вм'ятин від ніжок холодильника, столу на відміну від лінолеуму;
  • деякі різновиди схожі на натуральне дерево, мають жолобки і опуклості, як у справжнього матеріалу;
  • можуть виникнути відколи й подряпини від впливу точкових ударів, але їх легко приховати за допомогою спеціального воскового олівця.

ВАЖЛИВО! Ці переваги ставляться до матеріалу 32 класу і вище. Той, що нижче, не підходить для укладання на кухні.

Недоліки ламінату на кухні – мінуси

Крім позитивних якостей, ламінат має недоліки:

  1. Деякі моделі матеріалу чутливі до вологи. Вони не відрізняються високою опірністю воді, більше підійдуть для укладання у вітальні. Часто це недорогий ламінат, при правильному виборі воно прослужить тривалий час без появи пошкоджень.
  2. Невисокий рівень звукоізоляції. Ламінат в чистому вигляді не забезпечить захист від проникнення шуму, тому сусіди будуть чути, що відбувається на кухні. Щоб вирішити проблему, перед укладанням підлоги рекомендується встановити додатковий шар матеріалу, ізолюючого звуки.
  3. У складі містяться хімічні речовини. Бюджетне покриття включає в себе формальдегідні смоли, які при нагріванні виділяють неприємний запах і можуть заподіяти шкоду здоров'ю людини. Перш ніж купувати ламінат, потрібно звернути увагу на його склад. На екологічно чистому варто Е-1.

ВАЖЛИВО! Якщо правильно доглядати за покриттям, проявів недоліків можна уникнути.

Ламінарний підлогу можуть залити сусіди, тоді після гарячої води, на ньому утворюються ушкодження, і вони зіпсується. В цьому випадку доведеться повністю міняти покриття. Якщо придбати ламінат хорошої якості, то він не буде чутливий до вологи, але за ним потрібно ретельно доглядати.