Як вирівняти підлогу під ламінат

Створення затишної і комфортної обстановки житлового або офісного приміщення залежить від якості оздоблювальних матеріалів, що застосовуються при створенні інтер'єру.

Використання ламінату для покриття підлог стає популярним завдяки зносостійкості, естетичності та різноманітності вироблюваних забарвлень.

Термін служби панелей залежить багато в чому від того, як буде підготовлено бетонну основу під укладку. Ламелі, укладені на плоску рівну поверхню без тріщин і перепадів висот, гарантовано прослужать 20-25 років, протягом яких збережуть своє призначення. Необхідність оновлення покриття виникне нескоро при правильному проведенні підготовчих робіт.

Ми розповімо, як підготувати своїми руками підстава для настилу підлог у квартирі.

Яким має бути підстава під ламінат

Панелі укладають тільки на ідеально рівну підлогу.

Якщо перепади висот поверхні перевищують 2 мм на 2 кв. м, то виробники не рекомендують встановлювати ламелі. Це обумовлено тим, що при навантаженні обробний матеріал піддається вигину. А замки, з допомогою яких легко і просто монтується покриття, можуть не витримати зачеплення між сусідніми елементами. Спочатку можуть з'явитися маленькі щілини, потім легкий скрип, а в процесі експлуатації, кріплення зруйнується. В результаті зменшиться термін служби оздоблювального матеріалу.

Крім того що підлогу роблять рівним, він повинен бути ще і твердим. Виробники ламелей рекомендують укладати покриття на бетонну стяжку або після застосування спеціальних вирівнюючих сумішей на основі цементу.

Будівельними Нормами (Снип) регламентовані вимоги до основи для укладання жорстких покриттів, до яких відносять ламінат.

 • Пол повинен бути міцним і витримувати навантаження 15 МПа.
 • Вологість цементно-піщаної стяжки не може перевищувати 5%, а дерев'яної підстави – 15%.
 • Поверхня повинна бути чистою, без пилу і залишків інших будівельних матеріалів.
 • Перепад висоти по рельєфу допускається не більше 1%.

Наявність тріщин або інших дефектів на підставі неприпустимо. При виявленні таких недоліків, їх усувають, застосовуючи спеціальні клейові суміші і шпаклівки.

Вирівнювання дерев'яної підлоги під ламінат

Незалежно від матеріалу підстави, воно повинно відповідати вимогам монтажу сучасного покриття.

Матеріали і інструменти

Для підготовки дерев'яної поверхні потрібно:

 • набір столярного інструменту;
 • вимірювальні пристрої;
 • шпаклівка по дереву;
 • шліфувальна машинка;
 • грунтовка, малярний інструмент;
 • електролобзик;
 • шуруповерт і саморізи.

При необхідності виконання настилу з листового матеріалу потрібні плити на дерев'яній основі або фанера.

Новий підлога

Якщо підлога, на який необхідно укласти ламінат, новий, можна обійтися без стяжки. У цьому випадку з допомогою довгого правила з водяним рівнем виявляють нерівності рельєфу підстави. А потім відзначають піднесені місця. З допомогою шліфувальної або циклевальной машинки ці дефекти усувають, після чого прибирають стружку з поверхні. Потім перевіряють виконану роботу, а при необхідності, усувають недоліки.

ВАЖЛИВО! При роботі циклювальної машини виникає велика кількість пилу, тому необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту: респіратором або марлевою пов'язкою! Навушники зможуть захистити від шуму електродвигуна.

Використовуваний електроінструмент дозволить видалити горби, а для вирівнювання западин використовують шпаклівку по дереву Шар наноситься суміші має відповідати рекомендаціям виробника.

Підлоги з руйнуваннями

При виявленні великої кількості зруйнованих або гнилих дощок підлогу демонтують разом з лагами і виконують бетонну або суху стяжку. Якщо повне зняття дерев'яного підстави неможливо, то його ремонтують, вирівнюють за допомогою шпаклівки і покривають цементо-стружковими плитами (ЦСП) або фанерою. При цьому враховують ціну застосовуваного матеріалу, що відіб'ється на вартості підлоги.

ДОВІДКА! При проведенні ремонту поверхні використовують бюджетну шпаклівку, зроблену з тирси і клею ПВА.

Вирівнювання підстави виконують по маяках, які роблять у вигляді шурупів, закручених у дерев'яна підлога на необхідній висоті. А щоб капелюшки саморезов не височіли над прикрученими листами фанери або ЦСП, в місцях кріплення спочатку роблять отвір, потім баньки і тільки після цього фіксують. Між листовим матеріалом залишають зазори 2-3 мм (для фанери), щоб температурні зміни не вплинули на рельєф площині підлоги.

Після установки плит перевіряють горизонтальність їх кріплення, а при необхідності коригують. Іноді недотянутый саморіз стає причиною нерівності дерев'яної основи. Після цього видаляють стружку і пил. Перед укладанням покриття поверхню ґрунтують за допомогою валика або широкої кисті.

Як вирівняти бетонну підлогу

Звичне для більшості городян покриття з бетону вимагає попереднього вирівнювання, якщо планується укладання ламінату. Пристрій стяжки під сучасне покриття роблять у два етапи:

 1. усунення грубих дефектів і нерівностей з допомогою цементно-піщаного розчину;
 2. остаточне фінішне вирівнювання за допомогою самовирівнюючих сумішей.

Якщо бетонна плита в приміщенні, де планується укладання ламелей, рівна і не має великих перепадів висот, обходяться лише другим способом. Розглянемо обидва етапи робіт докладніше.

Підготовка підстави

Перед пристроєм цементної стяжки поверхню основи очищають від слідів лакофарбових матеріалів, жирних плям і будівельних відходів. Для цього використовують розчинники, скребки та іншої шанцевий інструмент.

Надлишки бетону, які утворюють бугри, видаляють за допомогою зубила і молотка, а при необхідності — перфоратора. Напливи маленької висоти, які сховаються стяжкою, залишають.

Після цього видаляють сміття і пил з підстави та обробляють спеціальною грунтовкою для бетону. Вона підвищить адгезію поверхні, що дуже важливо при бетонуванні.

Визначившись з товщиною стяжки, встановлюють маяки вздовж периметра приміщення. При великій ширині кімнати і відсутності правила, перекриває відстань між рейками, встановлюють проміжні маяки. Для цього використовують металеву профільну трубу квадратного перерізу або подібний матеріал. Встановлені рейки перевіряють з допомогою водяного рівня і фіксують до основи за допомогою бетонного розчину.

Груба стяжка

Після застигання маяків готують суміш у співвідношенні цементу до піску 1:3. Ретельно перемішують з водою до отримання сметанною консистенції і заливають підлогу.

ВАЖЛИВО! При товщині стяжки більше 4-х см у розчин додають 1-2 частини керамзиту (по відношенню до цементу) для полегшення, утеплення і кращої зв'язки заливається суміші!

Робити стяжку менше 2-х см не рекомендують, оскільки вона не буде виконувати свого призначення!

 • Заливку починають робити від глухої торцевої стіни. Подають розчин у кількості, що перевищує необхідну, і, з допомогою правила, розтягують його вздовж маяків.
 • При утворенні раковин або порожнин на вирівняній поверхні додають розчин і знову вирівнюють.
 • Після схоплювання стяжки прибирають маяки і заповнюють порожнини від рейок.
 • Залитий підлогу залишають на 2-3 тижні до повного висихання.

УВАГА! Для зменшення ймовірності утворення тріщин поверхню накривають поліетиленом! Це сповільнює процес висихання і підстава залишається цілим.

Точне вирівнювання

Після повного застигання грубої стяжки застосовують точне вирівнювання, використовуючи самовирівнююча суміш, так званий наливну підлогу.

 • Насамперед, вимірюють похибка готової поверхні і її відхилення від горизонтального рівня.
 • Залежно від отриманого значення підбирають марку самонивелирующейся суміші. Зазвичай це склад, який коригує 1-2 мм або 3-10 мм
 • У відповідності з інструкцією виробника готують розчин, використовуючи миксерные насадки на дриль.
 • Велику площу заливають ділянками, а кімнату до 10 кв. м — за один раз. Всі ділянки розділеної площі приміщення роблять протягом одного дня для цілісності та відсутності перепаду при повному затвердінні.
 • Після заливки кожного з ділянок поверхню обробляють спеціальним голчастим валиком для видалення повітря з суміші.

Через 1-2 години після заливки виникне відчуття, що підлогу вже готовий, але продовжувати роботи на такому покритті можна не раніше, ніж через 2 доби. Витримавши необхідну паузу, приступають до укладання ламелей.

Поради з вирівнювання підлоги під ламінат

 • Для отримання бетонної стяжки з меншою амплітудою перепадів висот, грубу заливку затирають спеціальними довгими терками з дерева або полімерних матеріалів вже через 3 години після заливки. Через добу, цю операцію повторюють. Такі роботи дозволять застосувати самовирівнюється розчин меншої похибки або уникнути його використання взагалі.
 • При монтажі в стяжці трубопроводів теплої підлоги використовувати керамзит в якості додаткового компонента небажано, оскільки він буде перешкоджати віддачі тепла. Така підстава доповнюють дрібною фракцією відсіву, яка підвищує тепловіддачу цементно-піщаного шару.
 • Для зниження ризику утворення тріщин використовують зварювальну сітку, яку розміщують в середині шару стяжки невеликої товщини. А при шарі більше 5 см — ближче до верхньої частини.

Вивчивши методику вирівнювання підлоги під ламінат, кожен може самостійно виконати таку роботу, при наявності інструменту і, звичайно, бажання.