Який ламінат краще, з фаскою або без

На сьогоднішній день ламінат значною мірою замінив натуральне дощате покриття. Він дешевше, довговічніше, більш простий в монтажі. Однак однією з основних цілей ламінату залишається імітація натурального дерева. З цією метою на ламелі наносять фаску. В дощатій покритті вона має практичне значення, а в ламінаті лише естетичне. Однак це естетичне доповнення впливає на загальні характеристики ламінату. Розберемося, наскільки сильно цей вплив, і який ламінат краще вибрати, з фаскою або без.

Що являє собою ламінат з фаскою

Фаска – це скошений край деревини. Спочатку вона наносилася тільки на натуральні дошки і мала практичне значення. Вона допомагала зробити менш помітними щілини, які з часом з'являлися між дошками паркету в результаті ссыхания дерева.

Далі цей елемент стали робити і на ламінаті. Існує ламінат з двостороннім фаскою, коли краю скошуються тільки по довжині ламелі; і з чотиристоронньої, коли скошуються всі краю по периметру.

Різновиди фаски на ламінаті

Фаска на ламінаті може бути різною, так як скошуються краю не однаково. Це залежить від моделі, а спосіб освіти впливає на майбутній зовнішній вигляд. Даний елемент може бути декількох типів:

  1. Прямим. У цьому випадку скошування проводиться під кутом 45°.
  2. Фігурним. У цьому випадку зріз є округлим і не утворює гострих країв.

В залежності від типу зрізу при стику ламелей формуються різні за зовнішнім виглядом виїмки. Вони також бувають двох типів:

  • V-подібні. Виїмка такої форми утворюється при прямому зрізі.
  • U-образні формуються при фігурному зрізі. Такі виїмки мають вигляд жолобків з м'якими краями. Даний вид більш поширений, ніж перший.

Тип не має особливого практичного значення, проте, має значення тип її утворення. Існує два способи:

  • вальцювання;
  • фрезерування.

У першому випадку край дошки здавлюється. Таким чином край залишається захищеним від вологи і не втрачає зносостійкості. У другому випадку грає важливість фінальна обробка. Так, після фрезерування дошка може бути пофарбована або заламінована. Звичайно, ламінований варіант кращий.

Що краще ламінат з фаскою або без

З видом фаски розібралися. Тепер ви зможете вибрати кращий варіант з моделей з цим елементом. Тепер порівняємо даний вид зі звичайним ламінатом без зрізу.

Порівнюємо водостійкість

Як відомо, ламінат взагалі не любить воду. Але чи впливає на рівень водостійкості фаска? В деякій мірі так.

Тут варто зазначити, що в місцях підвищеної вологості вода може накопичуватися у виїмках і з часом провокувати руйнівні процеси. Також тут грає роль якість ламінату і самого зрізу. Якщо вона просто профарбована або не оброблена зовсім, тоді волога стане руйнівною. Якщо ж вона заламінована, боятися не варто.

На замітку! Ламінат з заламинированной фаскою не боїться вологи.

В цілому ламінат зовсім не радять стелити в місцях підвищеної вологості.

Зносостійкість

Ще один важливий фактор, який впливає на довговічність ламінату.

Фаска може впливати на зносостійкість тільки в тому випадку, якщо вона зроблена по неправильній технології або знаходиться на дешевому ламінаті. В цілому кути скошуються тільки на ламелях не менше 8 мм, а найчастіше на дошках в 10-12 мм. В такому випадку глибина вирізу ніяк не впливає на зносостійкість, бо як її глибина незначна щодо загальної товщини ламінату.

Варто відзначити! Вальцьованих фаска буде більш міцною. Зважаючи на те, що вона утворюється шляхом пресування, край стає більш щільним.

Труднощі в догляді

Багато хто боїться, що в жолобки буде забиватися бруд. Це твердження має місце, однак, варто розглянути це питання з різних сторін.

Сміття дійсно може забиватися у виїмки. Особливо це часто відбувається на кухні і в передпокої. І якщо дрібні частинки сміття можна прибрати пилососом, то дрібна бруд досить щільно в'їдається, і вичистити її звідти досить складно.

На замітку! На кухні і в передпокою краще уникнути укладання ламінату з фаскою.

Щоб уникнути проблем у прибиранні ламінату зі скошеними краями:

  • стеліть його в місцях меншої забрудненості: спальні або вітальні;
  • регулярно пилососьте поверхню;
  • після вологого прибирання бажано пройтися сухою ганчіркою або пропилососити поверхню, щоб уникнути скупчення рідини в поглибленнях, яка притягує бруд;
  • вибирайте дорогі і якісні варіанти, в який зріз оброблений спеціальними засобами.

Також не варто підмітати поверхню такого ламінату, скористайтесь пилососом.

Питання укладання

Технологія укладання від наявності цього елемента ніяк не змінюється. Однак є приємний плюс: він дозволяє візуально згладити невеликі нерівності підлоги (до 2 мм). Також при розходженні дощок зважаючи підвищеного навантаження, щілини між ламінатом будуть не такими помітними.

Який же ламінат купувати

Виходячи із зробленого аналізу, робимо висновок, що наявність фаски істотно не впливає на експлуатаційні властивості ламінату. Вона призначена тільки для виконання декоративного призначення.

На замітку! Основне призначення фаски – зробити ламінат більш схожим на натуральне дерево.

У такому разі керуйтеся переважно смаковими уподобаннями, а також стилем приміщення.