Скрипить ламінат

Скрип, що з'явився відразу після укладання ламінату — явище природне. Особливо якщо ламелі встановлювалися без попередньої акліматизації на місці монтажу покриття адаптується до мікроклімату приміщення близько 2-5 днів. Але сторонні звуки через 1-2 тижні експлуатації є приводом насторожитися. Можливо вони вказують на допущені при підготовці до монтажу помилки.

Причини скрипу

Якщо вибір ламінату проходив в умовах обмеженого бюджету (вибирався красивий, але дешевий і не сертифікований продукт), то цілком ймовірно, що скрип в квартирі пов'язаний з неправильною геометрією самих ламелей — характерна для низькопробної продукції риса. Якщо залишилася запасна «дошка», необхідно вивчити її. На погану якість вказують:

 • брудно-зелений або темно-коричневий колір HDF плити (самий товстий внутрішній шар);
 • простий, з єдиним округлим жолобком, замок;
 • відсутність нанесеної на виворітну сторону інформації про артикул, лінії, дату і країні виробництва.

При виявленні поєднання таких ознак можна відразу ж підготовлятися до повної заміни підлогового покриття на більш якісне. Усунути скрип кривого ламінату неможливо.

У тому ж випадку, коли мова йде про продукцію перевірених брендів, сторонні звуки можуть вказувати на:

 • недостатній розмір компенсаційних зазорів;
 • нерівність або руйнування чорнової підлоги;
 • наявність сміття під ламінатом;
 • занадто товсту підкладку.

Кожна з причин супроводжується рядом супутніх симптомів чому ламінат скрипить, від яких і залежать методи вирішення проблеми.

Компенсаційний зазор

Коливання температур і вологості в приміщенні супроводжується розширенням і звуженням ламінату. При укладанні покриття це враховується між краями ламелей і стіною залишається щілина, розмір якої залежить від параметрів приміщення: від 1 см для малої площі до 3 см при великий, понад 20 м2.

Компенсаційний зазор залишається між ламінатом і всіма «дотичними» поверхнями. Це означає, що він повинен бути в т. ч. і між покриттям і виступають зі стіни елементами (підстава арки, колони, стояк тощо) оскільки навіть точкове зіткнення призводить до появи скрипу.

Якщо вимога не дотримана, набряклі ламелі починають тиснути один на одного, зростає тиск на замки. Зазвичай це проявляється потріскуванням при відсутності навантаження і виразним звуковим супроводом при ходьбі по покриттю. Крім скрипу можливе спостереження «викиду» ламінату — поява здуття уздовж довгого стику. Якщо не вжити необхідних заходів, в цьому місці можуть зламатися замки, що призведе до утворення некрасивою щілини прямо посеред кімнати. Що можна зробити:

 • з приміщення виноситься вся меблі;
 • демонтуються плінтуса;
 • проводиться візуальна оцінка пристінних зазорів;
 • якщо має місце зіткнення ламінату і вертикальної поверхні, необхідно обрізати торці покриття на відстані 1,5 — 2 см від неї;
 • якщо є здуття, на нього зверху встановлюється «гніт» — можна скористатися навіть простий дошкою, обтяженою цеглою (важливо рівномірно розподілити вагу вантажу);
 • після контрольного обстеження зазорів плінтуса встановлюються назад.

Через 48 годин ламінат повернеться у придатний для подальшої експлуатації стан. На це вкаже відсутність «хвиль» і скрипу.

Дефект підстави

Якщо сторонні звуки не зникли через тиждень після монтажу покриття, це може вказувати на неякісну підготовку чорнової підлоги. Справа в тому, що після фінішної стяжки підстави воно має бути ідеально рівним. Максимальний допуск: на 2 м2 не більш 2 мм відхилення від загального рівня горизонталі. Якщо це правило не дотримане, «грає» ламель буде передавати навантаження на сусідні замки, що і призводить до скрипу.

В ситуації, коли «стогнуть» лише окремі елементи покриття, можна вирішити питання без зняття ламінату. Для того щоб позбутися від сторонніх звуків досить просвердлити в проблемній зоні наскрізний отвір і через нього за допомогою шприца ввести під ламель клей ПВА (скільки поміститься). Через 2 дні, протягом яких наступати на дефектну область не можна, склад підсохне і скрип зникне. Залишиться лише замаскувати отвір спеціальною затіркою для ламінату або шпаклівкою по дереву відповідного відтінку.

Якщо ж є декілька «галасливих» зон, повноцінно вирішити проблему без демонтажу ламінату не вийде. Єдиний тимчасовий вихід із ситуації — обробка з'єднань розплавленим парафіном або воском. Для цього знадобиться гнучкий шпатель або стара пластикова карта, за допомогою яких нанесена речовина втирається в стик. Але цей спосіб застосовується тільки коли скрип не супроводжується похрустыванием або відчутним прогибанием ламелі.

Як уникнути проблем

Більшість причин, що вимагають розбору ламінату для їх усунення, пов'язані з допущеними на етапі монтажу покриття помилками. Це:

 • погана підготовка підстави, на якому після залишаються нерівності;
 • нехтування фінішною обробкою, яка крім вирівнювання чорнової підлоги ще і запобігає його руйнуванню;
 • недобросовісна прибирання приміщення перед початком укладання ламінату;
 • неправильний вибір підкладки, товщина якої не повинна перевищувати 3 мм

Пісок і дрібне будівельне сміття призводять до появи характерного хрускоту. Якщо звук з'явився відразу після монтажу покриття, то, найімовірніше, на чорновій підлозі залишився сміття. Коли ж він з'явився після тривалої експлуатації, то це може вказувати на почалося руйнування підстави. У такому разі 1-2 невеликі проблемні області обробляються ПВА через просвердлені отвори. Але множинні або великі зони вимагатимуть попереднього зняття ламелей.

Товста підкладка неспроможна компенсувати нерівності підлоги і прибрати «звуковий супровід». А ось під впливом короткочасного навантаження вона промінается, відновлюючись після зменшення тиску. Результат — вертикальна деформація ламелей і скрип при кожному кроці. Повністю усунути його вдасться лише після розбору ламінату і заміни підкладки.