Здувся лінолеум, що робити

Лінолеум є найпоширенішим бюджетним варіантом обробки підлоги, який часто використовується при ремонті приміщень будь-якого типу. Він добре підходить до різних стилів і колірним рішенням, має масу переваг перед іншими підлоговими покриттями, але вимагає правильного монтажу. В іншому випадку, вже під час експлуатації може виникнути ситуація, коли матеріал здувся, і людина не знає, що з цим робити.

Здувся лінолеум, що з цим зробити

Багатьох людей підлогове покриття приваблює своєю невисокою вартістю, фактурністю та різними колірними гамами. Він простий в монтажі і в подальшому догляді. Але це не гарантує відсутність з ним проблем. Якщо підлогове покриття експлуатується невірно чи були порушення під час монтажу, лінолеум може утворювати неприємні оці бульбашки, які важко усунути.

Аналогічна ситуація може скластися при форс-мажорних обставинах, якщо покриття було погано закріплено спочатку. Головне, при виборі лінолеуму в якості матеріалу для обробки приміщення, вивчити його особливості і заздалегідь дізнатися інформацію про те, як впоратися з подібними проблемами.

Причини

Виділяють кілька основних причин, із-за яких на поверхні можуть утворюватися бульбашки:

  • форс-мажор (повені, землетруси, затока сусідами або інші подібні проблеми призводять до псування підлогового покриття);
  • недбале ставлення при монтажі (порушення чітко регламентованої технології укладання часто призводить до подібних проблем);
  • відсутність належної підготовки (якщо поверхню чорнової підлоги не була досить вирівняна і згодом на нього поклали рулонний матеріал, лінолеум повторить всі наявні нерівності).

Крім того, на якості фінішного покриття може відбитися якість самого матеріалу, недостатнє або переизбыточное використання клейового складу, неправильний вибір клею для конкретного виду лінолеуму і різкі температурні перепади. Все це безсумнівно відіб'ється на рівності лінолеуму, покладеного в кімнаті.

Важливо! Перед укладанням лінолеуму слід ретельно вивчити основні правила монтажу, а також вибрати якісні матеріали. В тому числі і клей для покриття.

Способи усунення здуття

Якщо лінолеум не приклеєний до підлоги, а просто покладений на поверхню чорнової, слід подбати про нагріванні вздувшегося шматка. Для цього можна використовувати гумову грілку, в яку попередньо заливається гаряча вода. Її укладають на місце здуття і дають місцем трохи прогрітися, перш ніж почнуть розрівнювати листи матеріалу.

Замість грілки, якщо такий не є під рукою, можна використовувати нагріте праска. Але застосовувати його безпосередньо не можна, можна прокласти місце здуття папером або фольгою, через яку і буде проводитися вплив електроприладу.

Нагрівання

Використовувати нагрівання можна і у випадку з приклеєним полотном лінолеуму, використовуючи аналогічні пристосування. Однак, це дуже трудомісткий і тривалий процес, який потребує достатньої кількості терпіння.

Потрібно проколоти утворилося здуття і нагріти поверхню лінолеуму до такого стану, щоб згодом розтягнути утворився міхур, не зіпсувавши при цьому покриття в інших місцях. Після нагрівання міхур стане податливим і швидко видавиться з-під підлогового покриття.

Важливо! Для кращої фіксації в прокол вводять клейовий склад і укладають на місце відходження матеріалу вантаж, який витримується протягом двох діб.

Проколювання, клей

Для здуття невеликій площі можна використовувати прокол. Для цього під рукою потрібно мати гостре шило і клейовий склад, яким буде приклеєний відстає лінолеум. Проколів міхур, з нього видаляють повітря, а потім за допомогою шприца вводять клей. Після цього залишиться тільки укласти на місце здуття фанеру і встановити вантаж. В якості важкого предмета підійде гиря або мішок з піском.

Надрізи

Якщо здуття значного діаметру, застосовують метод надрізів. Гострим ножем в лінолеумі проробляють один або два (хрест-навхрест) надрізу і випускають весь зайвий повітря з-під покриття. Невелика кількість клею розподіляють по краях надрізу і встановлюють на нього грузило для повного приклеювання до чорнової підлоги.

Інші підручні засоби

В якості нагрівального елемента при невеликих за розміром міхурах можна використовувати нагріту кухонну сіль. Її раскаляют на сковороді, а потім укладають в щільний полотняний мішок і кладуть на місце здуття. Рекомендується також встановити вантаж і дочекатися розрівнювання поверхні.

Якщо кількість здуття занадто велика і усунути їх звичайними способами не вдається, доведеться повністю демонтувати лінолеум, прибрати весь клей і мастики, дати матеріалу отлежать і приступати до нового монтажу.

Які здуття можна видалити, чому?

Виправити деякі огріхи не вдасться, навіть при використанні подібних хитрощів, якщо спочатку монтаж і підготовка були проведені невірно:

  • при недостатньому вирівнюванні чорнового покриття (якщо поверхню чорнової підлоги нерівна, бульбашки будуть утворюватися знову і знову, вимагаючи постійного ремонту);
  • при попаданні вологи на підкладку (в цьому випадку перед ремонтом полотна потрібно ретельно просушити не тільки покладений лінолеум, але і підкладку, для цього може знадобитися професійний інструмент);
  • при неякісному матеріалі (купівля бракованого або низької якості лінолеуму може обернутися подібними проблемами, в цьому випадку краще звернутися до постачальника і обміняти товар).

Відремонтувати лінолеум, надутий після установки досить просто, але робити це рекомендується дуже обережно, щоб не пошкодити поверхню. Все ж краще спочатку дотримуватися технологію установки, щоб не відчувати подібних проблем у майбутньому.