Що краще: масивна паркетна дошка або

Часто у багатьох виникає потреба вибору між масивною і паркетною дошкою. Цей вибір дуже непростий, так як навіть самі досвідчені не можуть дати однозначної відповіді на поставлене питання. Обидва матеріали володіють унікальними властивостями, які поєднують у собі як плюси, так і мінуси про які буде докладно розказано в цій статті.

Що таке масивна дошка, її плюси і мінуси

Масивна дошка-це покриття, яке виготовляється з цільного дерева. Зазвичай вона ширше і більше паркету. Великі габарити забезпечують можливість насолодитися природною текстурою дерева.

Зазвичай масив володіє високою твердістю, так як виготовляється з цілісної деревини. Найчастіше продається з заводським покриттям, що захищає його від вологості або механічних пошкоджень. В якості покриття виступають: лак, масло, суміш олії з воском.

Плюси:

 • Екологічний матеріал, який абсолютно безпечний;
 • Довговічність. При нормальних умовах підлога з масиву може прослужити до 70 років;
 • Можливість неодноразового ремонту і оциклевки;
 • Терморегуляція. Так як деревина добре тримає тепло, підлоги не будуть холодними;
 • Привабливий зовнішній вигляд. Природний малюнок дерева буває найрізноманітнішим і виглядає красиво в будь-якому інтер'єрі.

Мінуси:

 • Масив чутливий до перепадів температури і вологості. З-за цієї особливості він може деформуватися та змінювати розміри в залежності від мікроклімату в приміщенні. Саме тому рекомендується зволожувати повітря в зимовий час;
 • Дорожнеча. Так як матеріал виконаний з цільної деревини, вартість його досить висока. Підлоги з масиву відносяться до преміум класу.

Що таке паркетна дошка, плюси і мінуси

Паркетна дошка складається з декількох шарів, які міняються в залежності від типу покриття. В основному шари розташовуються в наступному порядку: деревина, клей, лак, ДВП, шпунт, деревина твердих порід, лак і т. д.

Плюси:

 1. Легкий процес укладання. Для того, щоб постелити підлогу з цього матеріалу не потрібно безліч додаткових матеріалів, так як при виготовленні паркетна дошка майже готова до укладання. Так само для того, щоб постелити підлогу, не потрібно володіти спеціальними знаннями і досвідом, так як матеріал досить простий в освоєнні.
 2. Екологічно чистий матеріал, здатний забезпечити терморегуляцію, зберігаючи тепло навіть при низьких температурах.

Мінуси:

 1. Низька зносостійкість і схильність до механічних пошкоджень.
 2. Чутливість до перепадів вологості повітря і температури.
 3. Обмежена кількість реставрацій та обробок матеріалу.

Що краще

Для того, щоб вибрати найкращий матеріал треба порівняти їх за кількома параметрами.

 1. Дизайн, текстура.

Обидва покриття мають природної деревної текстурою, яка дуже гармонійно виглядає в будь-якій обстановці. Вони обробляються лаком і готові до укладання. В даній номінації нічия.

 1. Укладання.

Обидва покриття можуть укладатися без шліфування або циклювання. Однак масив може володіти клейовим з'єднанням, що ускладнять процес укладання. Паркетна дошка найчастіше має замковим з'єднанням, що дозволяє здійснювати плаваючу укладання.

Цілісна деревина може змінювати розміри, тому масив повинен бути жорстко фіксований при укладанні. Це вимагає навичок і знань, а також займає більше часу. У цьому критерії перемагає паркетна дошка.

 1. Реставрація

Масив можна обробляти необмежену кількість разів, а також піддавати будь-якій обробці. Паркетну дошку можна повторно обробляти, тому вибір за масивом.

 1. Теплі підлоги.

При укладання на теплі підлоги, слід пам'ятати, що деревина надзвичайно чутлива до зміни вологості і температури. Тому підігрівання підлоги може деформувати матеріал, що приведе його в непридатність. Укладання паркетної дошки на підлога з системою підігріву допускається, тому в даному критерії вибір за паркетом.

 1. Ціна

Цілісна деревина має набагато більш високу вартість, що обумовлено дорожнечею матеріалу. У той же час паркетна дошка досить дешева у виробництві і є більш доступною, не втрачаючи при цьому зовнішнього вигляду, так як «на око» відрізнити два матеріалу буває дуже складно. Тому в даному критерії перемога залишається за паркетною дошкою.

Висновок

Обидва покриття заслуговують уваги і складно категорично сказати який матеріал краще. Вибір залежить переслідуваних цілей.

Масив підійде, якщо потрібен довговічний підлогу, який прослужить багато років. Є можливість забезпечити особливий мікроклімат в приміщенні. При якому деревина буде відчувати себе «комфортно».

Паркетна дошка підійде для підлоги з підігрівом, також якщо укладання буде вироблятися самостійно. Ще незаперечним плюсом даного матеріалу є низька ціна і доступність.