В який час можна пилососити в квартирі?

Раніше прибирання квартири займала дуже багато вільного часу, тому для неї спеціально виділяли цілий день. Однак у наш час, завдяки застосуванню сучасної побутової техніки, прибирати в квартирі стало набагато простіше. А допомагає в цьому найчастіше пилосос, оскільки він дозволяє швидко і легко впоратися з забрудненнями в будинку. Однак, незважаючи на всі переваги, пилосос має недолік: шумить під час роботи. Звук працюючого агрегату може відрізнятися в залежності від обраної моделі. І не всім оточуючим подобається гучність, яка відразу вказує на працюючу техніку.

Який шум справляє пилосос

Різні моделі пилососів працюють з різним рівнем шуму. Це залежить від технології складання устаткування, використовуваних деталей і наявності звукопоглинальних елементів.

Довідка! Середній рівень шуму складає приблизно 70-75 дБ. Проте сучасні моделі працюють з більш низькими показниками.

Середні значення шепоту людини досягають 30-40 дБ. Тому багато які моделі пилососів не заподіюють незручностей при експлуатації.

На гучність також впливає площа приміщення і товщина стін в будинку. Чим вони більше, тим менше шуму буде розноситися по будівлі. Чим менше площа і товщина стін, тим сильніше буде чутність для сусідів.

Шуміти — за розкладом!

Незважаючи на те, що для більшості жителів шум від пилососа може не заподіювати дискомфорт, існують певні норми і вимоги щодо дотримання тиші. Звичайно, насамперед це стосується нічного часу доби, коли люди повинні відпочивати і висипатися.

Важливо! Рекомендовані значення шуму вночі повинні складати не більше 30 дБ для комфортного відпочинку.

Нормативні документи про шум і тиші

Комфортний і повноцінний відпочинок є невід'ємною частиною повсякденного життя людини. Відпочинок і здоровий сон необхідний для підтримки нормального ритму життя і для відновлення фізичних сил після важкого робочого дня. У зв'язку з цим державою розроблені спеціальні документи, що закликають громадян до дотримання правових норм по регулюванню рівня шуму. Регламентує дану галузь федеральний закон, який в народі так і називають — «Закон про тишу», а також в санітарних правилах і нормах.

Важливо! На підставі федеральних норм у кожному регіоні приймають місцеві закони, в яких вказані додаткові обмеження по шуму.

Тепер розберемося, як пилосос вписується у ці закони.

Коли можна пилососити за законом

Для того, щоб всі мешканці багатоквартирних будинків могли добре відпочити, діє заборона на шуми в нічний час.

Важливо! Нічним часом вважається період з 23:00 до 07:00. У цей час у квартирах не повинно бути звуків голосніше 42 дБ.

Отже, пилососити в цей час ніяк не можна!

Регіональні поправки

Багато російські регіони міняють «тихі» годинник:

 • 21:00 – 08:00 — в Пермському краї, Іркутську;
 • 21:00 – 09:00 — у Саратові;
 • 22:00 – 06:00 — в Архангельській області, Челябінську, Татарстані;
 • 22:00 – 07:00 — в Москві, Московській області, Санкт-Петербурзі, Ленінградській області, Приморському краї, Новосибірську, Волгограді, Республіці Комі, Ставропольському краї, Вологді, Самарі (річний період);
 • 22:00 – 08:00 — в Алтайському краї, Самарської області, Тюмені, Мурманську, Новгороді;
 • 22:00 – 09:00 — в Красноярському краї;
 • 23:00 – 07:00 — в Краснодарському краї, Оренбурзі, Тулі, Ульяновську, в Криму;
 • 23:00 – 08:00 — в Єкатеринбурзі і Свердловської області, Калінінграді;
 • 23:00 – 10:00 — в Нижньому Новгороді.

При цьому деякі регіони встановлюють додаткові вимоги:

 • вдень — Москва (з 13:00 до 15:00), Саратов (з 12:40 до 15:00);
 • у вихідні дні та свята — Приморський край (з 23:00 до 10:00), Новосибірськ (з 22:00 до 09:00).

Важливо! В законах передбачені винятки в новорічну ніч. У цей період громадянам дозволяється шуміти без обмежень.

Весь інший час ви можете сміливо включати пилосос. Звичайно, не забуваючи про людський фактор, наприклад, сусідці, якщо вона просить почекати з шумом, коли хворий спить дитина.

Що робити, якщо сусіди порушують закон

Що робити, якщо вам попалися сусіди, які люблять наводити порядок пізно вночі і включають свій надпотужний і гучний агрегат?

Для початку варто спробувати вирішити цю проблему мирним шляхом. Можливо, вони не знають про правила і норми регулювання шуму в нічний час. Поговоріть з ними і постарайтеся знайти спільну мову.

Якщо ж мирний підхід не допомагає, варто звернутися до органів влади. Викличте дільничного поліцейського і складіть письмову заяву із скаргою на галасливих сусідів. За законом за дане порушення виноситься штраф у розмірі двох мінімальних розмірів оплати праці.