Чому келихи для вина різні

Вистачить пити вино склянками або цідити його рюмочками! Благородний напій вимагає і благородної огранювання. І такий огранюванням стануть спеціальні келихи. Але перш ніж бігти в магазин і купувати те, що першим попадеться на очі або під руку, необхідно зрозуміти, чим вони розрізняються. І головне — які краще придбати, щоб не було болісно боляче за безцільно витрачені гроші. Адже для кожного виду алкоголю призначені свої власні келихи. Щоб в повній мірі насолодитися всім багатством смаку і аромату кожного виду виноградного або фруктового напою, пити його треба з відповідною посуду.

Вибір келиха впливає на смак напою

Червоне вино відрізняється насиченістю і терпкістю, білі сорти мають більшу кислинку, рожеві напої чарують екзотичними нотками, а ігристі хвилюють кров своїми пінистими бульбашками.

Смакові відчуття

Важливо! Відповідний чи невідповідний фужер або підкреслити ці особливості і доставити насолоду, або в тій чи іншій мірі спотворити смак напою.

Тоді процес вкушання алкоголю перетвориться в рюмочно-разливочное споживання, коли важливо просто напитися як можна швидше.

Учені вже багато років тому встановили, що рецептори нашої мови абсолютно по-різному розрізняють смак їжі і напоїв, які потрапляють в рот. Самий кінчик відповідає за солодкі відчуття, середина мови розпізнає кислі відтінки, корінь відчуває гіркоту.

Важливо! Червоні вина мають потрапляти якнайближче до краю мови, а білі прагнути до центру.

Якщо порушити таку послідовність, то смак змішається, і вийде портвейн «777».

Запобігти це якраз і покликані різні види фужерів для хмільних напоїв.

Аромат

Слід врахувати і різницю в ароматах напою. Ближче до поверхні розташовуються важкі фракції: запахи землі, дерева, шкіри. Трохи вище знаходяться рослинні тони. Завершують піраміду запахів фруктові і квіткові відтінки. Це теж впливає на підбір потрібної чарки.

Важливо! Чим «легше» вино, тим вже повинен бути посудину.

Якими повинні бути келихи для різного вина

Розглянемо конкретно, як вино впливає на форму келиха.

Червоне

Червоне вино, солодке, терпке і концентроване, вимагає форми, яка буде направляти напій ближче до кінчика мови. Тут воно і розкриється всією своєю солодкістю і насиченістю.

Довідка. Для червоного вина більше підійде куляста форма. Вона дозволить сконцентрувати важкий аромат у широкої частини.

Більш низька ніжка надає виробу глибина і міцність. Це ще більше підкреслює неквапливий і насичений смак.

Зазвичай такий кубок робиться набагато більше, ніж для всіх інших сортів. Але це зовсім не означає, що хмільного напою треба наливати відразу всю пляшку.

Важливо! Традиційним вважається мірилом обсяг 150 мілілітрів або третину чаші. Саме таке співвідношення дозволить напою краще взаємодіяти з киснем, вивільняти феноли, які відповідають за аромат.

Біле

Біле вино, легке, ніжне і кислувате, краще розкриється в середній частині мови.

Довідка. Чаша для білого вина відрізняється більш витягнутою формою. Така форма легше підтримує фруктові нотки і підкреслює делікатну кислинку. І аромат накопичується як раз в районі обідка.

Та й розміри подібного фужера дещо менше. Це обумовлюється тим, що білий дар Бахуса вельми чутливий до перепадів температури, тому пити його краще в певному часовому діапазоні.

Тонка ніжка дозволяє обертати келих в руках, сприяючи вивільненню ніжних фруктових відтінків, які легко піднімуться злегка судженому неї. Довга ніжка охоронить алкоголь від нагрівання від тепла рук.

Рожеве

Для рожевого вина можна використовувати таку ж форму або купити спеціальні келихи — флюте. Такі судини представляють собою щось середнє між фужерами для білого і червоного дарунку виноградної лози.

Довідка. Келихи флюте відрізняються високою ніжкою, круглою чашею і вузькою основою. Така форма дозволяє алкоголю довго залишатися ароматним і ніжним.

Ігристе

Ігристе вино відрізняється веселими бульбашками, які витончено виблискують в келиху. Та й сам напій відрізняється легким характером. Для нього відмінно підійде висока і вузька форма, яка не дасть бульбашок занадто швидко випаруватися.

А найменші чаші залишають для міцних або солодких вин. Їх п'ють у набагато меншому обсязі.

Як правильно вибрати келих для вина

Досвідчені сомельє знають, що найкраще для будь-якого подарунка Діоніса підійдуть келихи, які відрізняються тоненьким і абсолютно гладким обідком, відсутністю яких би то не було прикрас. Виняток становлять тільки вензелі фірми-виробника. Якщо вона того варта.

Важливо! Всі стінки повинні бути однакової товщини і прозорості, що допоможе повніше насолодитися кольором напою.

Кришталеві чаші дозволяють алкоголю дихати, до того ж вино дуже красиво переливається на світлі в такій упаковці. Вартість такого предмета сервірування досить висока, тому їх притримують для особливих випадків.

Для повсякденного життя цілком підійдуть звичайні скляні фужери.