Які тарілки найдовше тримають температуру страви

Як подати гаряче блюдо, щоб воно дочекалося їдця, зберігаючи потрібну температуру? Подача повинна бути красивою і зберігати багатство смаку. Цього можна домогтися, якщо підібрати хорошу посуд.

Правильна подача

Сімейний сніданок, обід і вечеря є відмінним приводом зібратися разом за одним столом, ніщо не повинно псувати момент. Що вже говорити про урочистості! Вони зобов'язані проходити на найвищому рівні! У ресторанах і кафе завжди подаються страви певної температури, відповідної стандартам якості. Кому сподобається остиглий глінтвейн або осіла запіканка? До того ж, другі страви повинні бути теплими, інакше порушується естетика подачі, також це призводить до тяжкості в шлунку після їжі. Наш організм чудово розуміє різницю між холодним і гарячим супом.

Другі гарячі страви в кафе, їдалень і закусочних зобов'язані подаватися із збереженням температури 65-75 градусів, а в ресторанах 80-90! Дотримання технології контролюється спеціальними службами.

Які тарілки добре зберігають тепло

Давно помічено, що в глибокій посуді з бортиками їжа довше залишається гарячою. Але також на температуру сильно впливає матеріал.

  • Керамічний посуд виготовляється з глини з домішкою різних добавок у вигляді крейди, кварцу і польового шпату. Вона проходить загартовування високими температурами, тому виходить цікава пориста структура. Такі тарілочки відмінно підходять для щоденного використання, але з ними треба поводитися акуратно, так як при ударах глазур сколюється. Кераміка чудово тримає температуру.

  • Дерево здатне дуже довго зберігати їжу в теплому стані. Недаремно італійці традиційно викладають піцу на дерев'яну плоску тарілку! У хороших закладах м'ясо подається на дереві, так як стейк повинен зберегти первинний жар і виглядати апетитно.

Це два основних виду матеріалу, які я можу сміливо рекомендувати. Хочу лише зазначити, що кераміка менш примхлива. Дерево вимагає особливого догляду, його потрібно час від часу протирати лляною олією і сушити в духовці. Мити його можна звичайним засобом, але потім обов'язково витирати і добре просушувати.

Обов'язково міняти улюблений сервіз?

У закладах громадського харчування їжа подається на підігрітих тарілках. Всі цінителі гарної кухні відмінно знають, що від температури досить часто залежить збереження текстури і форми приготованого блюда. Наприклад, повітряний омлет, покладений на холодну тарілку, вмить втрачає прозорість, перетворюючись в тонкий коржик.

Якщо домашня посуд знаходиться в хорошому стані, без сколів і повністю влаштовує по габаритах, то її абсолютно точно не потрібно викидати і купувати нові набори. Можна використовувати трюк з підігрівом перед подачею:

  1. Чашки і кружки попередньо споліскують гарячою водою.
  2. Тарілки ставлять в духовку хвилин на десять. Зазвичай вистачає розігріву до 80 градусів.
  3. Якщо дозволяє матеріал, посуд можна помістити на хвилину в мікрохвильову піч.
  4. Можна налити таз гарячої води і помістити туди тарілки хвилин на 10-15. Потім вийняти їх і протерти.
  5. Деякі посудомийні машини підтримують функцію підігріву: дуже зручно і не треба купувати професійне обладнання.

З фарфоровими тарілочками буде складніше, вони не люблять занадто гарячу воду, мікрохвильові та посудомийні машини!

Холодні салати і морозиво краще подавати, навпаки, в охолоджених креманках. Досить поставити в холодильник хвилин на 10!

Краще всього, якщо для гостей і для домашніх обідів будуть використовуватися різні сервізи. Але вони повинні не припадати пилом в далеких куточках, а періодично з'являтися на столі і приносити радість.