Чим ополоник відрізняється від ополоники

Кухонне начиння хорошої якості — це, насамперед, можливість готувати з великою зручністю. Як би не розвивався технічний прогрес і сучасні технології, але без звичних аксесуарів на кухні не обійтися. Наприклад, без великої виделки, шумівки, лопатки, ополоника і ополоники. Начиння так багато, що можна й заплутатися в її назві. Давайте розбиратися разом. А почнемо з ополоників і поварешек.

Кухонні родичі

Якщо звернемося до значення слова «ополоник», дізнаємося, що воно означає міру, якою вимірюють сипучі продукти.

Але також є у цього слова і більш звичне для нас значення — ложка для розливу. А ще таку ложку в старовину називали казанок. Ця назва прижилася і донині, часто можна чути його в побуті багатьох сімей.

Уточнюємо назва

Казанок і ополоник є синонімами. За змістом вони припускають одне і те ж значення — ложка для розливу рідин.

Ополоник

Це пристосування для розливу рідин. Його обсяг більше 100 мл. Використовують його також при помішуванні великого об'єму рідкої їжі в каструлі.

Ополоник обов'язково повинен мати довгу ручку, щоб було зручніше розливати їжу по тарілках і набирати рідину з каструлі або супниці.

У старовину ополоники виготовляли з деревини. Сучасні вироби роблять з нержавіючої сталі, алюмінію. А іноді виробляють з антипригарним покриттям (на зразок того, що використовують в сковорідках).

Поварешка

Слово «казанок» в російській мові має два значення:

  1. Велика глибока ложка для розливання;
  2. Ложка для проціджування зі спеціальними отворами.

Схожість ополоника і ополоники

Як бачимо, значення слів співпадає, як і використання цих предметів.

Нескладно знайти схожість і в їх формі.

Довідка. Обидва предмета мають в основі глибоку ложку і довгу ручку. Це дозволяє дістати рідину з будь-по розміру каструлі. І при цьому не обпалити руки парою або гарячою рідиною.

Різниця є!

Незважаючи на велику подібність, різниця у предметів все ж є. Вона-то і допоможе правильно називати вироби надалі.

  • За розміром поварешка значно більше, ніж ополоник.
  • Ополоник використовують у супницах, щоб розлити гарячу рідку їжу вже за столом по тарілках. Поварешка потрібна для того, щоб розлити їжу з каструлі.

Що врахувати при виборі

  • Слід підбирати вироби, виконані з матеріалу, стійкого до впливу вологи і високих температур. Важливо, щоб матеріал був міцний. Тоді ця кухонне начиння прослужить довго і буде передаватися з покоління в покоління.
  • У магазинах завжди представлено кілька варіантів виробів, варто вибирати з урахуванням практичності. Як би красиво виглядали ополоники з декоративними ручками, наприклад, із пластику, але варто звернути увагу на вироби, зроблені з нержавіючого металу.
  • Пластик тріскається і при нагріванні схильний до руйнування.
  • Не варто купувати кухонне начиння з дуже низькою ціною. Якість таких виробів невисоке, прослужать вони недовго.
  • Багатьом подобаються вироби, прикрашені дерев'яними рукоятками. Але варто придивитися, як з'єднані дерево і металева частина. Якщо для з'єднання застосовували клей, брати такий предмет не варто. При постійній вологості і нагріванні рукоятка швидко вийде з ладу.