Посуд в сім'ї: загальна чи у кожного своя?

В кожній родині свої правила. У одних всі домочадці сидять на кухні в строго відведених місцях і у кожного є власні тарілки, чашки і столові прилади. А інші надходять більш демократично, користуючись сервізом, в якому навряд чи визначиш, де чия тарілка або чашка, і хто до тебе нею користувався. Хто з них поступає правильно?

Думка фахівців

Ми звикли, що у кожного члена сім'ї є своя зубна щітка, гребінець, станок для гоління і навіть рушник. А ось з посудом на кухні такої одностайності немає. Їжа готується в одній каструлі, розливається одним ополоником по тарілках, і всі домочадці наминали за обидві щоки, не особливо замислюючись, хто до цього користувався його тарілкою або ложкою. Хіба що для гостей притримують який-небудь сервіз, щоб в урочистій обстановці стіл виглядав красивіше.

Може, і не варто так сильно боятися обміну мікробами допомогою загальної посуду між близькими людьми. Адже все одно ви користуєтеся загальною раковиною, ванною, туалетом, разом спите і часто цілуєте один одного. Але якщо в будинку є хворий чоловік – застуджений, з герпесом, побутовим сифілісом або Снід – тут вже нічого не поробиш! Доведеться виділити для цього члена сім'ї окремі столові прилади, мити їх окремо від загальної посуду і тримати в сторонці.

Обов'язковий комплект посуду повинен бути і у маленької дитини. Придбайте набір з веселими мультяшками, до яких живить слабкість ваш малюк. З таких тарілочок чадо буде їсти з апетитом. І це не тільки естетично виглядати, але і відповідати всім гігієнічним вимогам.

Думка людей

Ми вирішили дослідити думку пересічних інтернет-користувачів з приводу користування загальною посудом в сім'ї, і зайшли на кілька форумів, де обговорювалася ця тема. У результаті відвідувачі сайтів розділилися на такі категорії:

  1. Сім'ї, в яких у кожного члена свої особисті кружка, ложка, виделка, тарілка (таких меншість).
  2. Сім'ї, де окрема посуд виділена виключно для дітей (менша за розміром і з дитячими малюнками), а дорослі користуються загальними тарілками.
  3. Сім'ї, в яких прийнято їсти із загальних тарілок і столових приладів, але гуртки у кожного індивідуальні (переважна більшість).
  4. Сім'ї, в яких у кожного своя тарілка і горнятко не з міркувань гігієни, а з-за різних розмірів, залежно від того, хто скільки супу з'їдає за один присід і скільки чаю випиває.

У кожній родині свої традиції та звички. Багато хто впевнені, що посуд нині миється з миючим засобом, а значить, проблема гігієни відпадає сама собою. Та й погодьтеся, трохи комічно виглядає, коли вдома кожен член сім'ї їсть виключно зі своєї тарілки, а відвідуючи кафе, доводиться їсти з загального посуду. І ще невідомо, хто користувався нею до вас, і в яких умовах вона милася.

Прикмети і забобони

Якщо звернутися за порадою до ворожок і ведуньям, то вони обов'язково скажуть, що є з однієї тарілки – погана прикмета. Люди, які так роблять, можуть незабаром посваритися.

Якщо ви носите за душею таємні думки і не хочете ділитися ними з ближніми, то тим більше слід приймати їжу з різних тарілок. Інакше людина, що розділив з вами трапезу, може дізнатися всі ваші приховані наміри.

З точки зору біоенергетики, користуватися спільною посудом теж не рекомендується, інакше люди зможуть енергетично впливати один на одного, а від цього залежить здоров'я і добробут родини.

Врахуйте, що від посуду, яка вам не подобається, потрібно обов'язково позбутися. В іншому випадку неприємна чашка або каганець буде вас дратувати, і ви зарядіть цей предмет негативною енергією. А той з домашніх, хто буде користуватися ним, перебере весь негатив на себе.

Мити посуд із поганим настроєм теж не варто, інакше вона забрудниться енергетично. Недарма ж сваряться подружжя б'ють тарілки, а за цим дійством слід бурхливий примирення – так вони позбавили навколишній простір від негативу.

Біоенергетики вважають, що бажано кожному членові сім'ї мати свій комплект сервірування для сніданку, обіду і вечері. Пам'ятаєте, як в казці мишко кричав: «Хто їв їм моєї миски?». Це важливо для енергетичного здоров'я сім'ї. А посуд і столові прилади, до яких торкалися гості, потрібно дуже ретельно перемити, попередньо натерши сіллю. Можна навіть «випалити» на сонці.

Думається, що в цій справі, як і в кожному іншому, варто визначитися без фанатизму, що підходить саме вашій родині, і слідувати цим неписаним правилам. А діти за прикладом батьків будуть робити так само.