Який посуд можна використовувати, щоб зварити варення

Літо і початок осені — сезон заготовок. Як приємно взимку дістати баночку варення або джему, досі пахне літом, свіжими фруктами та ягодами! А для того щоб процес заготівлі виявився простим, а результат приємним, важливо вибрати правильну посуд. Ми допоможемо зробити це.

На що звернути увагу при виборі посуду для варення

Кілька важливих параметрів допоможуть зробити вибір.

Вид варення

В першу чергу необхідно визначитися, чи буде варитися варення-п'ятихвилинка або повидло, вимагає більш тривалого приготування.

Важливо! Для п'ятихвилинки підійде практично будь-який посуд, а от складні рецепти вимагають спеціальної.

Тип плити

Багато залежить і від типу плити.

  • Для того щоб вийшов відмінний результат на газовій плиті, ємність повинна бути з товстими стінками і хорошою теплопровідністю.
  • При готуванні на склокераміці дно посуду повинне збігатися за розміром з конфоркою.
  • Індукційна поверхня вимагає феромагнітного дна посуду або перехідника.

Форма

Каструля або таз? Все залежить від кількості і виду плодів.

Якщо потрібно зробити пару літрів варення, звичайно, зручніше скористатися каструлею. А ось якщо планується більший обсяг, то краще взяти таз побільше, але він більше підходить для крихких ягід, які легко мнуться, наприклад, вишні або полуниці.

Важливо! Для приготування не рекомендується брати посуд з нерівними, фігурними стінками. Стінки повинні бути врівень з днищем і кришкою. В іншому випадку цукор може не розійтися або заготівля пригорить.

Який посуд підійде для варення

Сьогодні виробники використовують для виготовлення посуду самі різні матеріали.

Мідна

Ще бабусі говорили, що нічого краще мідного тазу для солодких заготовок не придумали. І вони були праві!

Довідка! Мідь відмінно проводить тепло, яке рівномірно розподіляється по всій поверхні. А також швидко остигає. Тому ймовірність того, що сироп пригорить після вимкнення, мінімальна.

Однак це стосується тільки мідних тазів високої якості. Дешева посуд з неякісного металу не дасть такого ефекту! Явний недолік такого посуду — взаємодія з кислотою.

Рада! Щоб варення не з'явилося неприємного присмаку, необхідно вибирати тару з покриттям з латуні або нержавіючої сталі. Вони коштують не дешево і вимагають акуратності при обігу і чищенні.

З нержавійки

Посуд з нержавійки — найсучасніший варіант. Такий сплав не вступає в реакцію з продуктом, не окислюється. Його можна використовувати для того, щоб засипані цукром ягоди відстоялися. До розливу в банки продукт в ньому не зіпсується.

Довідка! Саме в такій ємності найзручніше готувати варення, вимагає неодноразового підігрівання і охолодження.

Мінуси нержавійки — недорога ємність має тонкі стінки і дно.

Щоб не пригоріла цукор, краще вибирати товстостінні або багатошарові варіанти. Але їх ціна набагато вище в порівнянні із звичайними.

Скляна

Загартоване скло високої якості для приготування заготовок на зиму можна використовувати навіть на газовій плиті. Воно витримає, але в основному його використовують на склокерамічних плитах.

Чудово справляється із завданням приготування відмінного варення, але відразу багато в такій посудині не звариш.

Довідка! Скло ніяк не реагує з продуктами, незалежно від їх складу. В скляному посуді можна тримати ягоди, засипані цукром. А також зберігати готову продукцію, з якою нічого не станеться.

А чим не варто користуватися?

Тепер перейдемо до матеріалів, які краще не брати для солодких заготовок.

Алюмінієва

Щодо алюмінієвої начиння господині розділилися на два табори. Одні категорично проти її використання, інші вважають такі ємності кращими.

Вірно лише одне — алюміній сильно окислюється. Він не підходить для приготування повидла або варення, вимагає довгого варіння.

Важливо! Зберігати продукти в алюмінієвому посуді категорично не можна! Окислення може спровокувати отруєння.

Максимум що можна зробити — зварити п'ятихвилинку і відразу ж розлити по банках.

Емальована

Навіть швидке приготувати варення буде проблематично, потрібна вправність. Справа в тому, що цукровий сироп дуже швидко починає підгоряти. Тому, трохи зазівавшись, можна зіпсувати весь десерт.

Керамічна

Для приготування варення можна використовувати тільки посуд з глазур'ю всередині, і тільки в тому випадку, коли альтернативи немає. Вона дуже важко відмивається і вимагає невсипущої пильності.

Чавунна

Чавун, незважаючи на всі свої переваги, абсолютно не підходить для приготування цукрово-ягідного ласощі! Карамель в ньому буде відмінна, смажена картопля ще краще, але для варення краще вибрати інший варіант.

Заготовки на зиму не терпить недбалого поводження і суєти. Вибравши відповідну тару, а також дотримуючись рекомендації і рецептуру, можна отримати чудовий результат з мінімальними зусиллями. Удачі!