Чому не можна пити з чашки з ложкою

Вас теж з дитинства привчили виймати ложечку з чашки після того, як цукор буде розмішаний? Так, така заборона найчастіше висловлювався нашими бабусями і мамами в категоричній формі. А чому, власне, не можна? Є заборона забобонами, про який можна забути, чи потрібно продовжувати виймати ложку? Ось що ми дізналися про причини суворо заборони.

Чому прикмети забороняють пити з чашки з ложкою

Виявляється, чашка з ложкою стали символом багатьох прийме.

Кому слід обов'язково витягувати ложечку

Людський поголос стверджує, що таке вживання напою прогнозує прийдешні неприємності чи біду. Причому тлумачень у заборони так багато, що кожен може знайти конкретне передбачення для себе. Ось що обіцяють найпопулярніші прикмети.

 • Через залишену в напої ложечку в тіло питущого може проникнути нечиста сила. А потрапивши всередину, вона оволодіє розумом людини і примусить його робити різні страхітливі вчинки. Наприклад, оббрехати невинного, вкрасти що-небудь, вдарити слабшого.

Довідка! На Русі чайну ложечку іноді навіть називали «чортів місток».

 • Якщо ложку залишила незаміжня дівчина, так вона відганяє від себе вдале заміжжя.
 • Для дитини постійно що залишається в гуртку ложка пророкує розлад у стосунках з мамою і татом.
 • Для закоханих дана дія розглядається як провісник близького розставання і охолодження відносин. Прикмета діє в тому випадку, якщо в чашці знаходиться кави.

 

Де діє прикмета

Не останнім фактором, що впливає на результат, є місце дії.

 • Домашнє чаювання з вийнятої з чашки ложкою віщує грошові неприємності.
 • Якщо справа відбувається у відрядженні, то ваша подорож виявиться марною. В деяких варіантах прикмети − взагалі провальною.
 • Не можна залишати ложку в чашці, перебуваючи в гостях у близьких друзів. Це призведе до сварки і розриву відносин.
 • Не варто нехтувати цією прикметою і перебуваючи вдома, на самоті. Таким чином можна привернути до себе хворобу.

 

Раціональне пояснення заборони

Багато хто вважає, що виймати ложку з чаю або кави вимагають правила етикету. Звичайно, це відповідає дійсності. Але в даному випадку, як, втім, і у всіх інших, це правило має під собою реальну основу.

Без шкоди для здоров'я

Медична версія свідчить, що, не видаливши ложку з кухля, можна ненавмисно травмувати себе. Наприклад, подряпавши живцем шкіру особи або тицьнувши в око.

Для безпеки

Наступна причина — вимоги безпеки. Зацепив держак ложки, можна хлюпнути на себе гарячою рідиною і отримати термічний опік.

Для зручності

Ще одна вагома причина для видалення ложечки з рідини — це питання зручності. Адже упирається в обличчя при кожному ковтку предмет здатний викликати відчуття дискомфорту.

Як не витягувати ложки і обійтися без наслідків

Мало хто знає, що можна запобігти негативний наслідок, якщо ви все ж не витягли ложку. «Бабусині уроки» навчать і цього. Вважається, що необхідно послідовно здійснити такі дії.

 • Подумайте про що-небудь приємне.
 • Швидко вимийте прилади, які використовували для чаювання.
 • Промовте «чай попив(а), біда пішла».

Як ставитися до старовинних прикметами, слідувати їм чи ні, вирішувати вам. А ложку все ж варто виймати!