Як правильно дивитися телевізор: з включеним світлом або в темряві

Давайте зізнаємося чесно, більшість з нас переважну частину часу проводить перед екранами смартфонів, комп'ютерів або ж ТВ-приймачів. Це обставина не кращим чином позначається на здоров'ї в цілому і на здоров'я наших очей зокрема. Але багато з того, що ми знаємо про шкоду від телевізора, є помилкою або пережитками. Наприклад, багато хто, особливо бабусі, досі побоюються шкідливого електромагнітного впливу ТБ-приймача на організм, що вже ніяк не може бути правдою.

Дійсно, при експлуатації старих моделей кінескопних телевізорів була присутня значна магнітне поле навколо пристрою. Але шкода від нього науково не доведено. В сучасних телевізорах вже не використовуються електронно-променеві трубки, а, отже, і ніяких значимих магнітних полів навколо не може бути в принципі.

Як правильно дивитися телевізор

Як же насолоджуватися улюбленими телепрограмами і не завдавати шкоди своєму здоров'ю? Основне навантаження при перегляді телепередач лягає на очі, шию, спину і нервову систему. Щоб зберегти здоров'я при перегляді, дотримуйтесь таких простих правил:

  • не падайте перед екраном на відстані менше 2,5 метрів;
  • при перегляді сидите прямо, стежте за поставою;
  • якщо немає потреби у створенні інтимної обстановки, забезпечте достатнє освітлення в кімнаті − це значно знизить навантаження на очі;
  • кожні 20 хвилин відривайте очі від екрану, хоча б на півхвилини (в цей час подивіться у вікно, огляньте кімнату навколо або просто закрийте очі і розслабтеся);
  • не їжте під час перегляду передач, а то ніколи не схуднете до літа;
  • обмежте час перегляду до 4 годин на добу для дорослих і 40 хвилин для дітей;
  • намагайтеся не дивитися ТБ хоча б за годину до сну і взагалі відмовтеся в цей час від гаджетів — це значно поліпшить якість сну.

Чи шкідливо дивитися телевізор у темряві

Кожен, хто хоч раз довго дивився телевізор у повній темряві, підтвердить, що перегляд передач в таких умовах надає підвищену навантаження на очі і на весь організм в цілому. На цей рахунок було проведено безліч досліджень − випробовувані після перегляду в темряві частіше скаржилися на зорове напруження, стомлення, сонливість, погіршувалася фокусування зору. Однак жодна з цих змін не є довготривалим і не шкодить здоров'ю − принаймні, так вважає сучасна наука.

Це пов'язано з тим, що часта зміна яскравості телевізійної картинки в темній кімнаті змушує наше око постійно підлаштовуватися. В темряві зіниця розширюється, при світлі, навпаки, звужується – враховуючи високу динамічність телевізійної картинки, отримуємо постійна зміна розмірів зіниці, результат − червоні очі сльозяться після тривалого перегляду улюблених фільмів і серіалів в темряві.

Втома очей від перегляду в темряві можна значно знизити, зменшивши контраст між екраном і оточенням: відрегулювати яскравість телевізійної картинки або використовуючи заэкранную підсвічування, представлену в деяких сучасних моделях телевізорів.

Довідка! В моєму ТВ-приймачі можна включити дуже зручний автоматичний режим зміни яскравості екрану в залежності від освітленості. Даний режим дозволяє отримувати зображення оптимальної яскравості, мінімально нагружающее очі і при денному світлі, і в темряві. Перевірте інструкцію до свого пристрою − впевнена, у багатьох знайдеться подібний режим, але про нього мало хто знає, оскільки він не включений за замовчуванням.

Втома очей після тривалого перегляду телепередач у темряві присутній, але це призводить до погіршення зору? Багато фахівців кажуть, що після повноцінного сну вже неможливо виявити негативні наслідки для очей нічних посиденьок перед телевізором без світла.

Бажаємо вам дбайливо ставитися до свого зору, уникати тривалих нічних киномарафонов в повній темряві або хоча б не забувати робити в них невеликі перерви не тільки на перекус.