Потрібна цифрова приставка для кабельного телебачення?

На сьогоднішній день цифрове телебачення все сильніше витісняє конкурентів з ринку медіа. Вже цього року всі федеральні канали перейдуть на цифрове мовлення. У багатьох людей у зв'язку з цим виникає питання: як зміни вплинуть на їх повсякденності? Як би не була велика так звана «партія інтернету» в країні, все ще багато людей віддають перевагу отриманню інформації з телевізора.

Потрібна приставка, якщо у вас кабельне ТБ

Коли розглядається проблема придбання приставки для прийому цифрового телебачення на «вікових» моделях телеприймачів, у споживача, як правило, виникає кілька питань. Основний з них — потрібно передплатникам кабельного ТБ купувати цифрову приставку?

Розберемося в цьому детальніше.

У чому своєрідність кабельного ТБ

Щоб внести ясність у це питання, спочатку уточнимо, що являє собою такий варіант прийому передач.

Така система колись прийшла на зміну аналоговому, увібравши в себе щось від попередника.

ДОВІДКА. Кабельне телебачення являє собою закриту систему передачі телевізійного сигналу. Він поширюється по оптоволоконному дроту.

Він володіє набагато більшою стійкістю до перешкод, ніж його попередник — аналогове ТБ.

В даному випадку використовується провід DVB-C або DVB-C2, відповідно, перше і друге покоління технологій мовлення.

Спочатку сигнал у кабельного телебачення був як у аналогового. Це дозволило досить дешево змінити один спосіб мовлення на інший. При цьому прийом сигналу по підписці непогано здійснювався навіть на пристроях, не здатних повністю розкрити весь потенціал сигналу.

В ході свого розвитку аналогова передача сигналу стала спочатку доповнюватися, а потім і повністю заміщатися цифровим.

Чому власникам кабельного ТБ не потрібна приставка

Відповідь на поставлене питання криється в тій гучного формулюванні Андрія Романченко, гендиректора вітчизняної телевізійної і радіомовної мережі, виголошеній в нинішньому році. Згідно із заявою, найближчим часом мовлення ефірів з допомогою ліній аналогового телебачення з Останкінської вежі буде повністю припинено.

До кінцевого передплатнику сигнал ТБ передається через мережу з оптоволоконних широкосмугових ліній. Вони отримують сигнал безпосередньо від супутника або телестудій.

Отриманий сигнал перетворюється на такий, який без перешкод буде прийнятий абонентами.

Таким чином, стає очевидно, що нововведення не торкнуться абонентів кабельного ТБ.

ВАЖЛИВО! Якщо ви не плануєте скасувати підписку на «кабель», вам не потрібна додаткова приставка для перегляду «цифри».

Що буде, якщо власник кабельного ТБ перейде на цифрове ТБ

Потрібно зберігати підписку? Або залишити все як є? Це рішення передплатник приймає сам. Щоб зробити оптимальний для себе вибір потрібно врахувати наступне.

  • Відмовившись від підписки, ви отримаєте деякі переваги. Найперше, що кидається в очі, звичайно, кількість можливих каналів. Якщо у кабельного їх не більше 200, то у цифрового телебачення їх кількість не обмежена. Та до того ж йде і безкоштовний пакет з 20 каналів.
  • Але якщо підписка майже не вимагала спеціального обладнання, то для цифри потрібно купівля приставки або телевізори з DVB-T/T2 роз'ємами.

За заявою Андрія Романченко, після переходу на цифрове телебачення, питання про збереження підписки на кабельне телебачення залишається за кінцевим користувачем.