В жк телевізорі звук є, зображення немає: причина

Майже у кожної людини в будинку є телевізор. Даний вид техніки став невід'ємною частиною нашого життя. Якщо ще відносно недавно це було елементом розкоші, яку не кожен міг собі дозволити, то тепер справа йде інакше. Технічний прогрес буквально за останнє десятиліття дуже сильно ступив уперед і подарував нам багато прекрасних відкриттів і винаходів.

Змінився зовнішній вигляд розумного телевізора, додалися нові опції та можливості, що включають в себе передові розробки. Але основне завдання залишилася колишньою.

Незважаючи на красиву оболонку, люди в основному купують у свій будинок телевізори насамперед для перегляду передач. За ним приємно зібратися всією родиною і провести час разом.

До основних функцій відноситься показ зображення і гарне звучання. Важливо правильно підібрати модель телевізора і перевірити його роботу в магазині. Після цього вже вдома необхідно виробити основні налаштування для кращої роботи та комфортного перегляду телепередач.

Трапляється так, що ці функції страждають і не виконуються в повній мірі з різних причин. Якщо перед вами не очікувана картинка, а чорний (або темний) екран, отже, не забезпечується нормальне функціонування приладу. Це є приводом для звернення в службу ремонту. Але не варто поспішати, якщо зображення зникло, екран погас. Можливо, вдасться вирішити самостійно.

У нашій статті ми поговоримо про основні проблеми і підкажемо, як усунути деякі види поломок.

Прояв несправності

Незважаючи на застосування передових технологій і вдосконалення роботи, в наш час все одно не виходить повністю уникнути несправностей.

В залежності від вибору моделі, терміну служби та умов експлуатації можливе виникнення проблем із зображенням різного характеру.

 • Повна втрата зображення, коли екран вимкнений і нічого не відображає.
 • Роздвоєння екрану і неможливість повноцінного перегляду.
 • Картинка розбита на дрібні кубики.
 • Поява мерехтіння і мерехтіння на екрані.

Крім зображення, може страждати і звук.

 • Поява дивних шумів різного рівня гучності, які можуть перебивати навіть основний голос.
 • Клацання і тріск виникають зазвичай при пошкодженнях мікросхем і перегрів корпусу виробу.
 • Повне зникнення звуку внаслідок перегорання мікросхем або пошкодження материнської плати.

Буває так, що виявляється якась одна з описаних проблем. Але нерідкі випадки та суміщення неполадок в процесі роботи. У деяких пристроїв є спеціальні індикатори, які подають сигнали при поломках. Зазвичай такі сигнали описані в керівництві з експлуатації, варто уважно його вивчити, можливо, там криється відповідь і спосіб вирішення проблеми.

ВАЖЛИВО! Якщо перезапуск, продування деталей від пилу і дії, виконані за інструкцією, не принесли бажаного результату і відновлення функцій, значить, проблема серйозна.

В цьому випадку краще всього буде віддати телевізор на ремонт. Не втрачайте гарантійний талон, в якому вам нададуть допомогу безкоштовно.

Причини зникнення зображення при звуці

Якщо при включенні рк телевізора ви виявили, що пристрій включається, звук зберігся, але при цьому екран не світиться, зображення немає, значить, проблема саме в приладі.

Потрібно уважно пошукати джерело несправності. В ряді випадків він може бути наступним.

 • Почніть перевірку з підключення до мережі. Можливо, не працює електрика або несправна проводка. В такому випадку у вас не буде повноцінного зображення і звуку. Але справа не в телевізорі. Досить просто знайти і усунути проблему з електропроводкою.
  Уважно подивіться, підключено живлення від розетки. Після цього варто перевірити роботу пульта. Буває так, що причина криється в ньому.

Якщо ж все це не допомогло, значить, джерело криється в самому телевізорі.

Коли телевізор не показує при працюючих динаміках, причина може бути в таких дефектах.

 • Пошкодження мікросхем, що відповідають за зображення на екрані.
 • Поломка або перегорання лампочки підсвічування екрану.
 • Пошкодження материнської плати або дешифраторів.
 • Відходження від мікросхем проводів не забезпечує передачу зображення.

Це лише основні напрямки, які виникають частіше за інших, але бувають і інші ситуації.

У різних виробників по-різному розставлені мікросхеми. Відповідно, інакше здійснюється принцип узгодженої роботи зображення і звуку.

 • Деякі моделі виходять з ладу при довгій роботі.
 • Інші не функціонують в повній мірі внаслідок перегріву.
 • А деякі можуть неправильно виконувати свою роботу при помилковому підключенні режиму роботи.

Тому важливо уточнити всі нюанси про моделі телевізора, яку ви купуєте, і про особливості виробника.

При покупці не соромтеся уточнювати важливі моменти у продавця-консультанта.

ВАЖЛИВО! При першому включенні та подальшої експлуатації постійно звертайтеся до керівництва або прикладену інструкцію і виконуйте всі налаштування.

Це забезпечить правильний принцип роботи і продовжить термін служби техніки.

Як усунути несправність

Безумовно, найкращим рішенням проблеми в даному випадку буде звернення в центр технічної підтримки або найближчий ремонтний сервіс. Вам нададуть швидку і професійну допомогу і врятують техніку.

Але якщо у вас не збереглося гарантійного талона, а перевірка і консультація коштує досить дорого, можна спробувати самому усунути причину і відремонтувати по мірі можливості телевізор.

Загальний принцип вирішення проблеми полягає в наступних діях.

 • Перш ніж працювати з пристроєм екрану, переконайтеся в справності і правильному підключенні мережі.
 • Перевірте розетку і кабель, відповідний до роз'єму на задній стінці телевізора.
 • Перевірте правильність обраного режиму роботи пристрою. За допомогою пульта спробуйте змінити налаштування або перемкнути канал.
 • Бувають випадки, коли максимальне збільшення гучності допомагає повернути нормальне функціонування.
 • В крайньому випадку можна подивитися на мікросхеми і плати, для цього потрібно від'єднати задню кришку виробу.

Якщо ви сумніваєтеся, що зможете це зробити і ніщо із запропонованих маніпуляцій не допомагає, обов'язково сходіть в ремонт до майстра. Самостійна робота може тільки погіршити становище.

Не забувайте періодично очищати поверхню від пилу і проводити огляд задньої панелі. Дбайте про свою техніку, і вона буде радувати вас протягом багатьох років.