Телевізор сам вимикається і включається

Повсюдне розвиток технологій дозволяє отримати свіжі новини з будь-якої точки доступу. Однак життя людей як і раніше немислима без телевізора. ТВ приймач — невід'ємний елемент в будь-якому будинку, майже член сім'ї. Тому, як тільки виникають проблеми, людина переймається пошуком продуктивного рішення.

Якщо телевізор вимикається і включається, поломку не слід залишати на самоплив, адже крім неприємних перерв під час перегляду, телевізор може включатися і працювати у відсутності господаря — рахунки за електрику, відповідно, збільшаться. Але перед її усуненням, потрібно зрозуміти причину появи.

Чому телевізор сам вмикається і вимикається

Телевізор включається сам по собі. Несправність часто притаманна сучасним моделям з-за програмного забезпечення, у тому числі з телевізорами від перевірених виробників. Несправність абсолютно не властива кінескопним ТВ приймачів, але іноді пов'язана і з ними. Проблема має багато причин, але не всі вони є саме поломок. Найчастіше слід розібратися перед тим, як терміново міняти телевізор або поспішати в сервісний центр.

ВАЖЛИВО! Спробувавши відшукати причину самостійно, не слід забувати про техніку безпеки. Перед діагностикою обов'язково відключіть ТБ від електромережі.

Може телевізор включитися сам по собі або вимкнутися? Основні причини, не пов'язані з поломкою обладнання:

  1. Неправильна настройка функції приладу. Автоматичне вимкнення через відсутність сигналу прийому, а також дій з боку користувача. Іншими словами, телевізор вважає, що необхідності в його роботі немає (що дуже зручно, якщо власник любить засинати під перегляд фільмів). Але некоректна настройка може призвести до видимої несправності.
  2. Установка програми, задає час для автоматичного включення і виключення.

Мимовільне включення телевізора — вирішити проблему легко, потрібно просто зайти в функціональне меню і відключити непотрібні опції.

ДОВІДКА! Перед тим як турбуватися, слід також перевірити наявність напруги в мережі. Бути може, воно нестабільно, тому техніка так реагує.

Телевізор вимикається і включається сам по собі? Наступне, що потрібно перевірити, щільність контакту вилки в розетці. Нещільно сидить вилка буде постійно відходити від контакту, особливо якщо є домашні тварини чи людина пересувається по квартирі. Тварини можуть висмикнути провід, а створювані при русі вібрації можу розділяти нещільний контакт.

У ньому накопичилася пил

Вимикається телевізор сам по собі? Наступна проблема — скупчилася пил. Люди часто чистять ноутбуки, продувають комп'ютери і навіть миють холодильник, забезпечуючи належний догляд. Однак телевізійне обладнання вічно пропадає з поля зору. Між тим, всередині телевізора також може скупчуватися пил — рідко, але така можливість присутня.

ДОВІДКА! Зазвичай телевізори захищені щільним корпусом, в якому передбачені гратчасті отвори для своєчасного провітрювання. Вони також перекриті від попадання пилу (накладені один на одного, повітря проникає — пил рідше), але така можливість все одно присутній.

Пил не електричний провідник, але іноді її кількості вистачає для замикання на платі. Досить використовувати пилосос, щоб очистити — знадобиться зняти задню кришку і пройтися по всій поверхні, деталей.

Є проблеми з ланцюгом живлення

Чому телевізор включається сам по собі? Наступна проблема може бути пов'язана з блоком живлення, тут вже потрібна більш серйозна діагностика для перевірки працездатності всієї плати. Насамперед перевіряється індикатор очікування. Якщо він блимає, то несправність дійсно виникла з платою живлення. Телевізор потрібно віднести в сервіс або самостійно змінити вийшли з ладу деталі.

ВАЖЛИВО! Обов'язково слід перевірити розетки, провід і вилку на предмет пошкоджень.

Присутні перепади напруги

Ще один привід для мимовільної роботи ТБ. Причина цього полягає у тривалому використанні, в результаті чого з'являються міні-тріщини на платі. Вологість, нестабільна напруга, високі температури — все це призводить до поломки з'єднань і здуття конденсаторів.

Телевізор сам вмикається і вимикається: що робити? Телевізор потрібно віднести в сервіс або, як і в попередньому випадку, постаратися усунути самостійно. Обов'язково дотримувати техніку безпеки при перевірці плати на наявність пошкоджень.

Ось такі причини мимовільної роботи телевізора без видимих причин. Якісь можна усунути самостійно, озброївшись паяльником, інші — підвладні лише фахівцю. У будь-якому випадку така несправність — не привід купувати новий ТБ-приймач.