Чому літнім людям потрібно менше дивитися телевізор

Люди пенсійного віку часто проводять весь свій час перед телевізором. У деяких квартирах цей прилад працює практично цілий день. Мешканці такого житла звикають до постійно включеному «телеящику». Вони не тільки розмовляють з провідними або телегероями, перебувають в курсі їх життя, але і втрачають почуття міри і дивляться буквально все підряд.

Правда, існує серед літніх (і не тільки!) особлива «московська мода». Її прихильники не дивляться телепередачі. Це столичне віяння з'явилося близько десятиліття тому. Поступово воно охоплює інші міста та інші населені пункти. Пояснення цьому — в утриманні передач. Нерідко глядачі дратуються від надмірної кількості реклами і далеких від реального життя сюжетів, шукають і знаходять інші варіанти дозвілля. На жаль, ці варіанти найчастіше вимагають додаткових витрат.

Тому ті, у кого мало грошей, не мають вибору. Люди похилого віку і ті, у кого обмежені фізичні можливості, змушені дивитися те, що їм нав'язують творці телеканалів. А це не іде їм на користь! Така думка науковців!

Чому тривалий дозвілля біля телевізора шкідливий для літніх людей

Вплив тривалого перебування біля телевізора на самопочуття та стан здоров'я людини вивчають учені різних країн. Результати не можна назвати оптимістичними.

Погіршується мозкова діяльність, з'являється загроза деменції

ДОВІДКА! Японським нейробіологом і нейрохірургом Такасі Цукияма доведено, що дуже шкідливо довго сидіти біля телевізора.

Проводити вільний час в інтернеті за комп'ютером або зі смартфоном — не менш руйнівно для здоров'я. Людям, часто й подовгу дивиться на невеликі плоскі поверхні, пренебрегающим своїми домашніми справами і майже не бувають на свіжому повітрі, погрожують симптоми деменції.

Ризикують не тільки пенсіонери, але й люди працездатного віку. Всі вони повинні терміново міняти свій неправильний спосіб життя. Інакше — імовірні значні погіршення інтелекту.

ВАЖЛИВО! Щоб змусити мозок працювати, необхідні спеціальні вправи. Симптоми деменції спостерігаються у тих, хто нехтує рухом очей.

Потрібно часто дивитися на об'ємні реальні предмети. Тренувати мозок можна не тільки з допомогою зору, але і з допомогою слуху. Тоді згубний вплив можна хоч трохи нейтралізувати.

Страждає пам'ять, виникає почуття стресу

ДОВІДКА! Британські вчені також виявили шкідливий вплив телебачення. Воно погіршує пам'ять і гостроту розуму. Вчені помітили, що телебачення піддає свою аудиторію постійного стресу.

Це стан викликають сцени насильства та інші подібні епізоди. Наслідки плачевні — виробляються гормони, що негативно впливають на діяльність центру пам'яті в головному мозку.

ВАЖЛИВО! Проблема полягає також у тому, що глядачі пасивні. Вони практично не взаємодіють з телевізором.

Кивання головою на знак згоди або незгоди, бурмотіння або репліки в бік «ящика» не в рахунок! Тому що немає безпосереднього спілкування! При такому спілкуванні літня людина формулює пропозиції, вимовляти вголос свої думки, намагаючись бути переконливим. Це зміцнює пам'ять, зберігає здатність логічно мислити, міркувати.

Вчені продовжують спостереження і досліди. Вони намагаються зрозуміти, що призводить до дегенерації пам'яті і когнітивних здібностей і як з цим можна боротися. А глядачі повинні вже зараз скорегувати свій режим. Адже це допоможе їм відчувати себе краще.

Чим заповнити вільний час від ТБ

Але як бути людям похилого віку, для яких телевізор став єдиним співрозмовником і гостем у домі? Доведеться нагадати самим собі, що батьки нинішніх пенсіонерів не мали такої можливості. Адже і знаходили собі заняття, скрашуючи дозвілля!

  • Перегляньте свої телефонні книжки. Напевно, вам є про що поговорити з рідними та знайомими! Відновіть спілкування з ними, зробіть його регулярним! Можливо, для когось з них ваш дзвінок — життєво необхідний!
  • Якщо здоров'я дозволяє, запропонуйте свою допомогу за турботу про онуків. Забрати з дитячого садка, неспішно пройти по парку, розглядаючи все навколо — у батьків зазвичай не вистачає часу на це. Вони напевно будуть раді вашій допомозі.
  • Звичайно, дачники не потребують наших радах. А якщо у вас немає ділянки? Ну і що! Гуляти-то все одно можна і потрібно! Парк або сквер, вулиця двір — гуляйте! Кожен день!
  • Урізноманітнити дозвілля допоможуть домашні хобі та рукоділля (шиття, в'язання, вишивання), читання, фотографія та інші приємні заняття, на які раніше не вистачало часу.
  • Сьогодні у багатьох населених пунктах вже є групи активного довголіття. Дізнайтеся про них і станьте учасником таких груп. А якщо такої немає, станьте її організатором! У вас обов'язково вийде!
  • У вашому місті або селищі напевно проводиться багато цікавих заходів і свят. Ви ж бачили їх у програмах телевізійних новин? Багато з них не вимагають від глядачів оплати. Стати їх учасником, це цікаво, тим більше що на екран потрапляє лише мала частина дії!

Як бачите, життя за межами телевізійного екрану існує! Прислухайтеся до думки вчених і проведіть власний експеримент хоча б на місяць. Скоротіть телепросмотры і зверніть увагу на самопочуття. А в телепрограмі вибирайте тільки найцікавіше. Будьте здорові і незалежні від телеприемника!