Чому церква забороняє дивитися ТБ після похорону

Традиції, пов'язані зі смертю — найбільш шановані в світі, оскільки смерть — явище незрозуміле і загадкове, в зв'язку з невідомістю і жахом цієї невідомості. Багато людей вірять, що після похорону слід дотримуватися традицій, зокрема, тенденції не дивитися телевізор.

Не можна дивитися телевізор після похорону: причини

Причини заборони дивитися телевізор пов'язані з тим, що його поверхню, подібно до дзеркала, відбиває силуети людей. Дзеркало ж є порталом між світами. Для того щоб померлий зміг піти в інший світ, слід завішувати всі дзеркальні поверхні щільною тканиною. Вважається, що якщо не дотримуватися цієї традиції, душа померлої людини залишиться в дзеркальній поверхні і ніколи не зможе звідти вийти. Значить, вона не знайде собі місця і буде вічно блукати, терзаючи власників своїми поневіряннями. Ця традиція — відгомін язичницьких традицій, які збереглися по сьогоднішній день.

Після віднесення тіла небіжчика з кімнати, тканину можна прибирати. Деякі дотримуються традиції тримати всі поверхні закритими протягом 9 або навіть 40 днів. Деякі впевнені, що заборонено не тільки відкривати з-під полотна ТБ, але і дивитися розважальні і розважальні передачі. Часто це робиться в шану загиблому. Дізнаватися новини по телебаченню не заборонено. До того ж, намагаються робити звук тихіше, знову ж таки, з поваги.

Увага! Причини заборони перегляду ТБ також пов'язані з мораллю і моральністю. Після того, як людина загинула, потрібен час, щоб його оплакати і, відповідно, перегляд розважальних передач, буде не до місця.

Думка священиків

Священнослужителі у відповідь на питання, чи можна включати ТБ після похорону, потрібно його завішувати тканиною, як дзеркало, відповідають так: завішування тканиною дзеркальної поверхні, як і заборона на перегляд передач після похорону — язичницькі традиції.

Після смерті душа не має нічого спільного зі світом, оскільки відправляється на небеса. Вона не вміщується ні в які дзеркала і не залишається на землі спостерігати за діями людини.

Важливо! Заборона на перегляд передач пов'язаний тільки з етичної і моральної точки зору, з тим, що не можна дивитися телепередачі в данину поваги до померлої людини. Слід оплакати його і як можна більше часу присвячувати молитві про нього, щоб його душа відправилася до Бога і всі його гріхи були отмолены.

Скільки днів не можна дивитися телевізор

Згідно з народної точки зору, досить 9 днів заборони на перегляд передач по ТБ після похорону померлого людини. Але якщо людина сумнівається і вважає, що душа покійника поруч, краще витримати 40 днів. На думку священнослужителів, данина поваги до погребенному, замість перегляду ТБ краще протягом 40 днів молитися за упокій його душі і отмолении гріхів. При цьому вивчати новини по телебаченню, не забороняється.

Загалом, дивитися ТБ після похорону — справа кожного. Священнослужителі наполягають на тому, що всі традиції, зв'язані з похороном — відгомін язичництва і нічого до християнства не мають. Значить, що перегляд ТБ не забороняється. З народної точки зору, краще почекати 9 чи 40 днів.