«Зомбоящик» або як ТБ керує вашою свідомістю

Хто не любить подивитися серіал або телешоу по телевізору. Звичайно, це риторичне питання і більший відсоток населення дивиться телевізор щодня.

Але так чи безпечний цей дозвілля? Успішні люди не дивляться телевізор, у віруючих іудеїв його навіть в будинку немає. Можливо є зв'язок між невдачами і витратою часу на перегляд ТБ; і між успіхом і відмовою від TV.

Як телевізор впливає на нашу свідомість

У нашого мозку є особливість – він не може розрізняти справжні події і ті, що відбуваються на екрані. Під час перегляду комедії ми відчуваємо приємні емоції, і мозок посилає сигнал про викид гормонів щастя. Але коли ви бачимо драму, бойовик або зведення кримінальних новин, мозок реагує на це, як на справжню ситуацію. В організм викидається адреналін та гормони стресу.

Такий ефект підтверджений науковим фактом:

  • під час перегляду телевізора кора і підкірці мозку вимикаються, ніби сплять. В цей час активна периферійна нервова система. Така система роботи властива тваринам, які не відрізняють справжню життя від картинки. (Приклад — реакція тварин на своє віддзеркалення).

Користуючись цією особливістю, в теле-шоу і рекламу впроваджують 25 кадр або інші знаки, які наше око не в змозі вловити, а ось підсвідомість цей кадр записує, розпізнає. Спрямовані ці прийоми на підсвідомість, вони видно частку секунди і свідомість не встигає помітити їх. В такому стані, потрібна рекламодавцю інформація відкладається у нас в «підкірці». У підсумку, ми віримо, що одне миючий засіб крутіше іншого. Виснажувати себе тренуваннями до втрати свідомості – це здоровий спосіб життя, а знежирений йогурт – це корисний продукт і т. д. і т. п.

Таким чином інформація, яка подається на телебаченні, безпосередньо впливає на нашу свідомість, змушуючи робити потрібний комусь вибір ( і йдеться не тільки про придбання товарів).

Як випромінювання впливає на наш мозок, психіку

Нам тільки здається, що перегляд ТБ нешкідливий дозвілля. Проте якщо копнути глибше, багато людей, незадоволені своїм життям починають шукати «втіхи» на блакитному екрані, з часом, телевізійна життя в серіалі або реаліті-шоу замінює реальний світ людини. Він стає «наркоманом», залежним від цих передач. Він живе тим світом, подіями, емоціями. І серіали, мабуть, саме невинне, ніж у можна пристраститися.

Перегляд улюбленого серіалу вивільняє у вашому організмі гормони задоволення – ендорфіни. Часто це заняття призводить до повної відсутності друзів і співрозмовників. Людині не треба нічого робити, для отримання задоволення достатньо просто натиснути кнопку на пульті. А якщо додати до такого дозвіллю ще й «ласощі», що багато хто і робить, то ось і виходить залежність від телевізора і шкідливої їжі. Яка призводить ще й до зайвої ваги.

ВАЖЛИВО! Перегляд телека більше 3-х годин на добу негативно позначається на розумових здібностях. Людина гірше справляється з плануванням, запам'ятовуванням і засвоєнням нової інформації.

У 2001 році, на основі 46 досліджень було встановлено, що перегляд телевізора в ранньому віці затримує подальший розвиток дитини. нга даний момент вже встановлено та доведено всіма неврологами, психіатрами, педіатрам і логопедами — дитина не повинна дивитися мультфільми, ТВ більше 1 години на добу.

Справа в тому, що в момент перегляду телешоу або мультфільмів, наш мозок працює лише на половину. Йому не потрібно думати і вирішувати завдання, як було б з комп'ютерною або настільною грою. У результаті важливі частки головного мозку залишаються нерозвиненими, а їх розвиток у старшому віці буде важче і довше. Звідси неуважність і неуспішність дітей у школі.

ВАЖЛИВО! Як би дивно це не звучало, але психологи стають на бік комп'ютерних ігор. Вони здатні розвивати мислення і логіку на відміну від бездумного перегляду телепередач. Але це не панацея, це менше із зол. Для дитини корисніше буде творче заняття, що розвивають моторику, навички конструювання, фантазію (малювання, конструктор, ліплення, просто ігри зі своїми іграшками в уявному світі і ситуаціях).

Допустимий час біля телевізора для дітей:

  • 2-3 роки – 30-40 хвилин;
  • 3-7 років – 1-1,5 години;
  • 7-13 років – 2 години.

Те ж саме відбувається і з дорослими. Так, нам вже не потрібно розв'язувати рівняння і вчити вірші напам'ять, в залежності від професії звичайно. Але в дорослому житті є свої невирішені завдання, важкі ситуації і успішність в усіх сферах. До речі, заучування віршів напам'ять зменшує шанси на захворювання, пов'язані з розумовою діяльністю (наприклад склероз).

Вплив під час сну, чому не можна спати під включений ТБ

Частенько трапляється заснути на рекламі, не дочекавшись продовження фільму. Ситуація цілком життєва, але небезпечна. Сон з включеним телевізором може стати причиною хронічної втоми, поганого настрою і головного болю.

ВАЖЛИВО! Будь-яке джерело світла уві сні перешкоджає виробленню гормону сну – мелатоніну.

Світло, що випромінює включений екран впливає на наш мозок, як сигнал про наступив дні. Він вловлюється навіть при закритих повіках, ви можете це перевірити у себе вдома. Так от, цей світ сигналізує про прийдешньому дні, а значить варіанту 2: або пора прокидатися, або рано засинати. У підсумку ви не можете глибоко заснути. А саме у фазі глибокого сну відбуваються найважливіші процеси відпочинку і відновлення. Як результат, на ранок ви розбитий і не відпочив людина.

РАДА! Якщо вам важко засинати, вимикайте телевізор за 1-2 години до сну. І забирайте всі джерела мерехтіння – смартфон, планшет, комп'ютер та електронні книги. Це не буде дратувати нервову систему і допоможе налаштуватися на сон.

Є і друга причина вимикати телевізор перед сном. Перебуваючи в стані сну, ми продовжуємо сприймати навколишнє середовище. Звідси неприємні сни, коли ми мерзнемо і поганий сон у жаркому приміщенні. Ми відчуваємо запах і звук, а значить можемо несвідомо сприймати трансльовану інформацію. Такий сон буде нагадувати сеанс гіпнозу – ви не будете пам'ятати, що чули уві сні, але на підсвідомому рівні ця інформація відкладеться.