Як підключити до телевізора кабельне телебачення

Телебачення здатне скрасити дозвілля, і сучасна людина не мислить себе без такого проведення часу, як диван перед телевізором. Але щоб його дивитися, потрібно спершу під'єднати кабель. Як це зробити правильно, буде розказано далі в тексті.

Що знадобиться для підключення

Незалежно від типу роз'єму, без кабелю не обійтися. Для наших цілей знадобиться коаксіальний кабель опором 75 Ом, краще всього наступних марок:

  • RG 6U;
  • SAT 50;
  • SAT 703B;
  • DG 113.

Дані види кабелю підходять для зовнішньої і внутрішньої прокладки. Зазначена маркування наноситься на боковій поверхні обплетення, разом з зазначенням фірми-виробника, якості виробу, хвильового опору і мітки метражу. На опір 75 Ом розраховані телевізор, розгалужувачі та підсилювачі, тому даний параметр принципово важливий.

Також знадобиться штекер для підключення до ТБ. Для його монтажу не потрібно якихось спеціальних навичок або допусків до роботи з високими напругами – ураження струмом від антенного кабелю виключено, оскільки в ньому використовуються високочастотні струми низької напруги.

Інструкція з підключення

У більшості сучасної телевізійної техніки передбачено під'єднання так званого F-штекера. Існує три основних типорозміри штекерів, залежно від перетину кабелю. Перед покупкою слід упевнитися у відповідності придбаних комплектуючих.

Є два способи накрутки – з відворотом екрануючого обплетення і без нього. Перший спосіб більш надійний, другий же використовується в разі, якщо штекер не виходить накрутити поверх обплетення.

Перший крок – акуратно за допомогою гострого ножа знімають верхню ПВХ-оплітку, щоб не пошкодити екран кабелю. Надріз робиться на кілька сантиметрів. Потім оплітку відгинають убік і зрізують. Акуратно вивільняють невелику ділянку внутрішнього мідного дроту.

Слід зауважити, що фольга, якій обгорнутий кабель і є провідником, нерідко з внутрішнього боку для міцності покрита шаром поліетилену. При монтажі цей момент упускати не можна – поліетилен ізолює струм, тому контакт повинен бути між роз'ємом і тією стороною фольги, де шар ПЕТ відсутня.

Увага! У разі, якщо перетин кабелю занадто тонка для даного штекера, під фольгу в кілька оборотів накручують ізоляційну стрічку.

По закінченні монтажу на фольгу частини штекера, призначеної для накрутки на кабель, вкорочують внутрішній мідний дріт з таким розрахунком, щоб залишити не більше 3-4 мм жили. Після цього щільно накручують другу частину F-штекера, і під'єднання готове до експлуатації за допомогою ресивера.

Підключення кабельного зі старим антенним штекером

До появи F-штекерів застосовувалися вироби кілька іншої конструкції, також не вимагали пайки. При монтажі радянських роз'ємів без паяльника було не обійтися. Оскільки вони вже стали раритетом і кабельне такий спосіб не підключається, в рамках статті їх розглядати немає сенсу.

Що знадобиться

Для монтажу знадобиться той же кабель, який був описаний вище. Крім нього знадобиться пластиковий штекер старого зразка. Будуть потрібні також гострий ніж і плоскогубці або кусачки.

Інструкція

Починається процес з розбирання штекера. Для цього обертанням проти годинникової стрілки, роз'єднують пластиковий корпус і металеву його частина. Корпус одягається на кабель. Потім близько сантиметра ПВХ-обплетення знімають описаним вище способом, і підрізають близько 5 мм екрануючої фольги.

Заправляючи в штекер кабель, звертають увагу на відсутність контакту між екраном і центральної житлової. За допомогою плоскогубців виробляють обтиск фольги пелюстками роз'єму. Сильно здавлювати не слід, щоб не пошкодити конструкцію, досить добитися хорошого контакту поверхонь. Після обтиску до упору закручують гвинт, призначений для кріплення центральної мідної жили.

Заключний етап – накручують пластиковий корпус на металеву частину, після чого можна підключати роз'єм до телевізора.