Чому повільно набирається вода в бачок унітазу

Сучасне житло важко уявити собі без такого комфортного сантехнічного пристрою, як унітаз. Важливим елементом цієї конструкції є бачок. Про його функціонуванні і виникають проблеми при наборі води читайте в нашому матеріалі.

Пристрій і принцип роботи зливного бачка

Технічно виріб являє собою ємність з 2-ма або 3-ма) отворами подачі і спуску рідини, містить два механізми:

 • впускний клапан;
 • запірна арматура.

Компоненти подачі і зливу води пов'язані між собою поплавцем, який бере участь у процесі спустошення і подальшого заповнення бака.

Довідка! Незважаючи на різноманітність продаваних моделей, їх конструктивних відмінностей, принцип дії сантехніки не змінюється.

Обладнання працює за схемою:

 • у той час як знижується рівень води в резервуарі, одночасно опускається буйок (нагорі його утримує повітря);
 • досягнувши нижньої межі, він відкриває водопровідний клапан і починає підніматися, поки бачок наповнюється, потім зупиняє подальше надходження рідини.

Наповнення відбувається через гнучкий шланг. Процес може здійснюватися через отвір, що знаходиться:

 • збоку (з лівого або правого боку) — поплавковий елемент фіксується на кінці горизонтального важеля, пов'язаного з кульовим краном;
 • знизу — буйок зістикований з вертикальним штоком, вбудованим в підводку.

Схема зливу виконує два завдання:

 • не допускає випадковий скидання в унітаз (перекриває вихід до натискання кнопки);
 • оберігає бачок від переповнення (з допомогою переливної трубки), регулює силу напору при спуску.

Система може виконуватися у вигляді важеля, пневматичної камери — активація призводить до спустошення резервуара.

Поширені й користуються популярністю моделі з однією-двома клавішами. Одинарний варіант призначений для скидання всієї рідини, здвоєні примірники спускають її або цілком, або на половину. В деяких виробах вбудована комбінована кнопка, що поєднує обидві опції (від глибини натискання залежить кількість використовуваної води). Це дозволяє значно заощадити на використовуваних водних ресурсах.

Чому повільно набирається вода в бачок

Проблема може полягати в несправності:

 • зсув або неправильна установка поплавця;
 • засмічення підвідного гнучкого шлангу;
 • забруднення фільтра, покриття його іржею;
 • забруднення місця сполучення підводки з бачком;
 • елементи арматури туго затягнуті, що перешкоджає нормальній роботі;
 • низька якість води;
 • поломка впускного клапана.

Довідка! Нормальний час набору займає менше хвилини.

Що робити, якщо вода довго набирається в бачок

Нескладний пристрій і доступність запасних частин в будь-якому магазині сантехніки дозволяє провести ремонт своїми силами, якщо вода погано набирається в бачок.

Почнемо з перевірки позиції буйка. Знімемо кришку бака, спустимо воду і поспостерігаємо, як працює компонент. Якщо помічаємо перекіс в будь-яку сторону, просто рукою переводимо елемент у стандартне положення. Сильний вигин випрямляємо вручну.

Увага! В інструкції до обладнання зазначається, як повинен розташовуватися цей механізм, звіртеся з вказівками.

Далі перекриваємо подачу з допомогою вентиля на водопровідній трубі і від'єднуємо гнучку підводку від бака. Звернемо увагу на можливі пошкодження (візуальний огляд) і засмічення. Для цього вільний кінець шланга опускають в ємність, потім включаємо напір, дивимося, не знижується тиск води на виході.

Додатково промиємо фільтр грубої очистки — він знаходиться всередині підводки і може покриватися відкладеннями. Використовуємо качкодзьоби, щоб отримати деталь і прочищаємо під водяним струменем. Важкі забруднення можна розм'якшити розчином оцту або лимонної кислоти, залишивши відмокати на кілька годин. Щіткою з жорсткою щетиною ретельно прибираємо бруд.

У випадках, коли вода продовжує ледь сочитися, потрібно придбати новий патрубок.

Якщо дефекти не були виявлені, потрібно оглянути область стику шланга і зливної системи, на наявність засмічення. Використовуємо викрутку або інший металевий предмет і ретельно чистимо отвір. Щоб змити забруднення, включимо невеликий натиск.

Переконаємося, що всі елементи функціонують вільно, ні занадто туго затягнутих компонентів. Всі упущення виправляємо.

Впускний клапан може з часом втрачати працездатність. Єдине тут рішення – заміна деталі.

Низька якість води часто провокує появу піску і інших частинок — вони поступово накопичуються всередині деталей і з часом створюють проблему при наборі в бачок. Установка додаткового фільтра позбавить вас від цієї неприємності.

Усунення проблеми не забере багато часу. Потрібно лише чітко знати пристрій приладу і визначити конкретну причину несправності. Якщо ж виникнуть сумніви в тому, що ви зможете подужати завдання або в будь-яких інших складних ситуаціях — зверніться до професіоналів.