Що краще — біде або гігієнічний душ?

Біде або гігієнічний душ можна зустріти далеко не в кожній російській квартирі. І пов'язано це не з низькою культурою наших співвітчизників, а, швидше, з особливостями планування житла. Але хіба можуть якісь труднощі зупинити людину, який зважився на поліпшення своїх апартаментів? Залишається розібратися: біде або гігієнічний душ – що краще?

Плюси і мінуси біде в санвузлі

Уявіть: господареві квартири пощастило, і у нього велика ванна кімната або окремий туалет, де можна встановити біде. Це чудово! Але не варто поспішати, не зваживши всі «за» і «проти».

Біде – це спеціальна «низька» раковина або ванночка для догляду за інтимними частинами тіла. Таке сантехнічне обладнання встановлюється зазвичай поруч з унітазом і замінює туалетний папір. Погодьтеся, такий спосіб більш гігієнічний і дозволяє зберігати відчуття чистоти протягом дня.

До речі! Багато використовують біде не за призначенням: у ньому миють ноги і навіть взуття.

Для наших сучасників презентабельність житла має не менше значення, ніж комфорт. І тут біде може зіграти свою роль. Звичайно, дорога сантехніка виглядає краще, але навіть бюджетний набір (унітаз і біде) прикрасить санвузол.

Якщо у вас виникло бажання негайно відправитися в магазин і почати ремонт, не поспішайте. Давайте розберемося, чи є мінуси в дива сантехніки? А недоліки у біде є:

  • воно займає багато місця;
  • для його монтування проводять додаткові гілки каналізації і водопроводу, тому встановлювати чашу вже в обробленому туалеті не рекомендують;
  • з-за технічних особливостей неможливо митися, не застосовуючи рук;
  • щоб скористатися ним, треба прийняти певну позу, що важко зробити людям з обмеженими можливостями і літнім.

Встановлювати додаткову сантехніку чи ні, вирішувати, звичайно, вам. Але все ж я вважаю біде чудовим винаходом.

Історичний факт: біде було придумано французами ще в кінці XVII століття.

Гігієнічний душ і його користь

Поява пластикових і металопластикових труб дає певну свободу дій при установці сантехніки, але всіх питань не вирішує. Наприклад, в типових квартирах радянських часів санвузол зазвичай настільки малий, що навіть установка пральної машини стає проблемою, не кажучи вже про додаткову сантехніці. В такому випадку можна встановити гігієнічний душ. Правда, багато людей навіть не чули про нього. А адже це непогана альтернатива біде.

Гігієнічний душ являє собою гнучкий шланг, на кінці якого закріплена невелика спеціальна лійка. Від звичайного душа вона відрізняється не тільки розміром, але і наявністю запірного клапана. Він затримує воду і не дозволяє їй стікати на підлогу.

Увага! Наявність такого душа зобов'язує господарів бути уважними та не забувати перекривати воду, інакше може статися потоп.

Якщо у вас виникає питання, чи варто встановлювати подібне доповнення до унітазу у себе вдома, не сумнівайтеся — безперечно варто.

Такий душ допоможе вам здійснювати інтимну гігієну. Особливо він незамінний при геморої. Дуже зручний у використанні, якщо в будинку проживає людина з обмеженими можливостями. Всі процедури можна робити над унітазом, уникаючи зайвих рухів.

З таким обладнанням, до речі, навіть унітаз мити стане легше. За допомогою лійки вдасться промити важкодоступні місця. Дуже зручно набирати воду в відро. А любителям кішок обладнання спростить миття лотка.

Єдиний істотний недолік – це вода навколо унітазу і на його обідку.

Порівняємо біде і гігієнічний душ

Було б помилкою стверджувати, що біде краще або гірше гігієнічного душу. У кожного свої уподобання. Але якщо перед людиною стоїть вибір, яка необхідна сантехніка особисто йому, то, безсумнівно, він повинен знати їх порівняльні характеристики.

Одне з головних переваг гігієнічного душу перед біде – це ціна. Він обійдеться набагато дешевше, компактний, легко монтується. Підійде до будь-якого інтер'єру, на відміну від біде. Так, якщо у вас великий санвузол, ви можете вибирати. А якщо місця немає? У такому разі душ незамінний.

Біде, додає особливу статусність вашому санвузлу, вимагає для розміщення місця і навичок установки. Але воно багато в чому виграє порівняно з гігієнічним душем. Ще раз про переваги:

  • наявність теплої води, так як душ частіше підключається тільки до холодною;
  • підлогове покриття і кришка унітазу під час користування залишаються сухими;
  • довше прослужить без заміни, а шланги і лійки у гігієнічного душу досить швидко виходять з ладу;
  • практично виключено затоплення, тоді як у гігієнічного душу може зірвати шланг через напору води.

Обидва пристрої чудово впораються зі своїм прямим призначенням. Причому, всупереч поширеній думці, користуватися ними можуть як жінки, так і чоловіки.