Що краще — ободковый або безободковый унітаз?

Агресивна реклама безободковых унітазів на заході практично витіснила класичний варіант з ринку. Розробники виділяють наступні переваги – гігієнічність, простий догляд, мінімум мікробів і запаху. Чи Так це насправді? Чим відрізняється безободковый унітаз від звичайного, і який краще, належить дізнатися вже зараз.

Плюси і мінуси безободкового унітазу. Принцип його роботи

Головна мета новинки у сфері «унитазостроения» — практичність і підвищення рівня гігієни. Багато громадяни помітили, що під ободом конструкції постійно накопичуються залишки життєдіяльності, звичайний йоржик елементарно не дістає під нього. І навіть після регулярної ручного очищення мікроби продовжують розмножуватися, що призводить до появи неприємного запаху. Ще один нюанс пов'язаний з економією води і поліпшенням якості змиву. Як показує практика, змити одним натисканням не завжди виходить.

Вирішити таку проблему виявилося досить просто. Спеціалісти прибрали обід і ту порожнину, через яку насилу проходить вода з очисником.

Безободковый варіант розрахований більше на європейський тип каналізації, за принципом якого сьогодні будуються сучасні ЖК на території пострадянського простору. Завдяки гидрализированному поршня, потік води, що направляється по спіралі, акуратно змиваючи навіть непомітні неозброєним оком частинки.

Таким чином, можна виділити відразу кілька переваг безободкового унітазу:

 1. Величезний вибір моделей, по дизайну та принципом роботи поршня. Це означає, що для кожного типу каналізації можна підібрати свій варіант.
 2. Поліпшення гігієни в санвузлі – актуально для великих сімей, де прохідність значно вище, що стає причиною скупчення неприємного осаду.
 3. Доступна ціна. Підібрати виріб можна під будь-який бюджет, за рахунок інтересу виробників і здорової конкуренції серед них.
 4. Не треба «мучитися» з йоржиком, достатньо один раз натиснути на кнопку змиву. Потужний потік сам впорається з забрудненням.
 5. Турбота про господиню. Всі знають, що більша частина хімічних засобів негативно впливає на шкіру і дихальну систему. Чим рідше власники будуть стикатися з ручною очисткою, тим менше негативного впливу отримають від парів.
 6. За рахунок мінімізації кількість прибирань, поверхнева «глазур» зберігає свою білизну набагато довше.

Як показали дослідження, використання безободкового унітазу дозволяє заощадити від 30 до 60% води. Переплачуючи кілька тисяч за інноваційний варіант, власник окупає його протягом декількох місяців використання.

Мінусів у якісного унітазу цього типу немає. Проблема може виникнути тільки з підробленими варіантами або з технічною помилкою при установці.

Переваги і недоліки стандартного унітазу з обідком

Після вивчення безободковой моделі, знайти переваги у класичного варіанту стає набагато складніше. Однак навіть у цього варіанту є свої плюси:

 1. Вода не розхлюпується в різні сторони після довгого натискання змиву. Багато хто не вміє налаштовувати безободковые унітази, що призводить до використання максимальної швидкості змиву. У класичному варіанті є тільки одна швидкість, що дозволяє використовувати його відразу після установки.
 2. Можна змити необмежену кількість рідини. Завдяки формі вода не залишається в чаші, а відразу йде в каналізаційний отвір. Це помітно після збирання, коли господині потрібно вилити відро з брудною водою. У безободковом випадку доведеться робити це повільно і акуратно.
 3. Бюджетно. Ободковые варіанти, як не крути, коштують значно дешевше.

До вищеописаних мінусів, з якими успішно справляється вдосконалений унітаз, можна додатково віднести:

 • шум;
 • застій води, що призводить до розмноження бактерій;
 • високе споживання водних ресурсів.

Економлячи кілька тисяч рублів на такому варіанті, потрібно пам'ятати, що через 2-3 роки унітаз втратить свій глянсовий і красивий вигляд, а збережені гроші підуть на оплату води за лічильником.

Що вибрати для свого туалету?

Сучасні технології дають можливість людям грамотно використовувати не тільки власні ресурси, але й природні. Безободковый варіант ідеально підходить для темпу сьогоднішнього життя. За рахунок виділених переваг можна досягти:

 • економії часу на очищення;
 • зменшення споживання води;
 • мінімального використання хімічних засобів;
 • збільшення терміну експлуатації сантехніки.

Крім вищеперелічених якостей, можна навести додатковий аргумент – зовнішній вигляд. Сучасні моделі виконані в цікавому дизайні, який вдало впишеться в будь-яку стилістику.