Що краще — біде або гігієнічний душ

Сьогодні ринок рясніє різноманіттям різних сантехнічних пристроїв. Тепер у комплект до унітазу можуть йти не тільки біде, але і всілякі моделі гігієнічних душів. Як же визначитись, який з цих варіантів підходить саме вашій родині?

Особливості біде

Даний виріб вже багато років є класичним вибором людей, що піклуються про власну гігієну. Однак разом з цим все ще зберігаються деякі проблеми. Раніше біде могли собі дозволити лише заможні люди, сьогодні – ті, в чиїх будинках і квартирах санвузол займає велику площу.

У будь-якому випадку рішення про таку купівлю можна приймати лише за умови, що поруч з унітазом знайдеться достатньо місця для встановлення чаші практично таких же розмірів. Маленька житлоплощу просто не дозволить такої розкоші – в цьому полягає один з головних недоліків окремої конструкції.

Ще одним мінусом можна назвати незручність експлуатації людьми з фізичними відхиленнями. Такій людині буде досить складно вставати і пересідати на інший пристрій. До того ж, багато раковини зроблені таким чином, що для ефективного обмивання над ними потрібно стояти в дуже незручній позі.

І, нарешті, останнім негативним аргументом у бік біде стане його неекономічність. По-перше, це ще одне повноцінне пристрій, який вимагає технічного і санітарного обслуговування. По-друге, ні про яку економію води та електроенергії тут навіть не йдеться, адже під час роботи завжди повинен бути наповнений ще один цілий зливний бачок (одночасно з унітазом).

В іншому ж таке диво техніки має лише корисними і приємними якостями для користувачів. Наприклад, зовнішній вигляд кімнати або статус закладу (якщо біде встановлено в готелі або ресторані) помітно змінюється. В якості елемента стилю і показника добробуту господарів вдало підібраний варіант виглядає чудово.

Що стосується дійсної функціональності, то тут все залежить лише від бюджету, яким володіє людина, що зважився на таке придбання. Так, можна вибрати модель, оснащену спеціальними датчиками руху і сенсорним управлінням. Звичайно, при цьому вона буде сильно відрізнятися в ціні від звичайного вироби з поворачивающимся вручну краном.

В якості інших додаткових функцій можна передбачити підігрів сидіння, наявність фену для більшої зручності використання і гігієнічності, наявність обертового аэротора в змішувачі для керування напрямком струменя і т. д.

Плюси і мінуси гігієнічного душу

Рішенням проблеми нестачі вільного місця в кімнаті поруч з унітазом стає якраз монтаж гігієнічного душу. Дана конструкція займає зовсім невелику площу, причому найчастіше монтується прямо всередину стіни, ховаючи таким чином довгий шланг. Така обставина, звичайно, доводиться до душі покупцям, які не можуть дозволити собі окремо стоїть раковину.

Крім того, ціна цього виробу, через його простоти і лаконічності, також буде набагато нижче, ніж у звичайного біде або навіть кришки-біде. Однак разом з цим даний варіант не може порадувати своїх власників додатковими функціями.

Прийнято виділяти кілька окремих видів подібних конструкцій, що розрізняються між собою способом установки і повідомленням з водою:

  1. Форсунка в чаші самого унітазу. Максимально зручна для літніх, хворих і людей з фізичними відхиленнями. Система після натискання спеціальної кнопки висуває невеликий краник, з якого б'є тепла вода для обмивання.
  2. Настінний автономний душ.
  3. Пристрій, сумісне з рядом стоїть раковиною, що знаходиться недалеко від унітазу. Вода тут подається із змішувача, встановленого в рукомийнику. При цьому, у разі виникнення протікання виключається ризик виникнення «потопу» на підлозі (вся рідина йде в саму чашу).

До речі, обставина, передбачене лише в останньому варіанті, відіграє досить важливу роль при здійсненні вибору. Звичайний настінний душ, навіть у самих делікатних і акуратних господарів, час від часу може все-таки стає причиною пролитої води. Плюс в будь-якому випадку користувачеві доведеться трохи привстать для зручного застосування.

Що краще вибрати

На це питання повністю зможете відповісти лише ви самі. Ми постараємося дати кілька рекомендацій.

Якщо у вашій родині немає людей, яким важко для обмивання пересідати на додаткове пристрій, приміщення дозволяє його встановлення у безпосередній близькості до унітаза і ви розумієте, що фінансові витрати на установку і обслуговування даної деталі інтер'єру не стануть великою трудністю, красиве окреме біде – це дійсно кращий вибір для вас.

Якщо ж ви бажаєте трохи заощадити, віддаєте перевагу не робити багато рухів або впевнені, що місця для встановлення ще одного предмета сантехніки не вистачить, тоді придивіться до відповідного гігієнічного душу.

Тільки після того, як грамотно оцінити всі плюси і мінуси, виміряйте відстань від унітазу до стін і загальну площу кімнати, зробите правильні обгрунтовані висновки, можна йти в магазин за подібною покупкою.