Чому заїдає кнопка зливного бачка унітазу

Багато сучасні унітази обладнані кнопковим зливом. Такий механізм дуже зручний і практичний, завдяки чому він і користується величезною популярністю серед вітчизняних споживачів. Однак в умовах інтенсивної експлуатації навіть він іноді виходить з ладу, після чого починає працювати не зовсім коректно. Найчастіше це виражається в підтіканні, оскільки затвор не може більше утримувати воду в бачку. До того ж починає залипати і заклинювати кнопка.

У сьогоднішньому матеріалі ми розберемо, чому може зламатися зливна клавіша. Також ми розглянемо, як її можна полагодити або зробити заміну (коли вона вже непридатна до ремонту).

Причини несправності кнопки зливного бачка унітазу

Існує кілька причин, чому кнопка виходить з ладу. Однак основні всього дві:

 • елементи зносилися і просто прийшли в непридатність;
 • збилися налаштування арматури — з-за цього в усьому механізмі починаються збої.

Давайте більш детально розглянемо кожну з проблем. Найчастіше зливний механізм виготовляють з пластмаси. На дорогих моделях вона більш довговічна, тому термін служби такого механізму не обмежується 2-3 роками.

На бюджетних моделях унітазів механізм може вийти з ладу вже через рік інтенсивної експлуатації. На жаль, у багатьох випадках усунути поломку не вийде, оскільки механізм просто не підлягає ремонту, а це означає, що доведеться провести заміну деяких елементів. З урахуванням низької вартості це не сильно вдарить по гаманцю.

Оскільки зливний механізм складається з декількох окремих деталей, то спочатку варто розібратися, в якому з елементів сталася поломка, а тільки потім відправлятися в магазин за новими деталями.

Як полагодити кнопку зливного бачка

Іноді ремонт можна виконати самостійно, і виконується він протягом 5-10 хвилин. Порядок, а також спосіб ремонту може бути різний і залежить від роду поломки.

Спочатку зверніть увагу, які ознаки поломки. Якщо у зливний бачок не набирається достатня кількість води, тобто бачок набирається лише частково, то тут мова піде не про ремонтних роботах, а всього лише про регулювання системи.

Налаштувати змив необхідно за допомогою поплавка. Правильне розташування цього елементу повинне забезпечувати необхідний рівень води. Фахівці рекомендують, щоб максимальний рівень води був нижчий на 1,5-2 сантиметрів краю переливу.

Щоб налаштувати поплавок, необхідно виконати наступні дії: у клапана нижньої подачі потрібно витягти рейкову тягу з зачепів, після цього виконати переміщення по напрямній у потрібному напрямку — вниз або вгору. Такі ж маніпуляції необхідно виконати для настройки клапана бокової подачі. Різниця буде лише в розташуванні поплавця.

Якщо необхідно відрегулювати кнопку, то виконується переміщення трубки переливу, після цього виконується настройка висоти склянки. Для цього відкручується гайка на трубці, від'єднується тяга і переміщується трубка в правильне положення. Після цього гайка затягується. Далі відіжміть пелюстки на склянці і перемістіть напрямні. На завершення тяга замикається на фіксаторі.

Якщо ж проблема з кнопкою (найчастіше при змиві відбувається залипання або западання), то проводити ремонтні роботи можна лише після детального огляду механізму та виявлення причини поломки.

Якщо почалися проблеми з кнопкою, то тут вже регулюванням не обійтися – потрібно виконувати повноцінний ремонт.

Якщо вона залипає

Заїдає Кнопка з різних причин. Для усунення цієї проблеми необхідно витягти і повністю розібрати арматуру. Для цього потрібно:

 • перекрити воду;
 • відкрутити кільце стопора;
 • витягти кнопку;
 • зняти кришку бачка.

Після цього можна приступати до пошуку проблеми.

Важливо! Якщо в бачку встановлена двухкнопочная система зливу, то процес демонтажу буде трохи відрізнятися. Спочатку потрібно натиснути на велику кнопку. Завдяки цій маніпуляції відкриється паз. У нього потрібно вставити викрутку або шило, після чого вона дістається, далі знімається велика. Під нею повинен відкритися гвинт, який утримує гніздо з кнопкою. Провернувши цей гвинт, ви з легкістю знімете кришку.

Якщо арматура встановлена недавно, то залипати кнопка може з однієї простої причини – ви просто дуже сильно її затягли. Причина тому – задирки на поверхні пластикових елементів, з-за яких і стопориться кнопка. Якщо причина в цьому, то потрібно всього лише зробити зачистку цієї ділянки за допомогою наждачного паперу.

Чергова причина залипання – це зміщення натискного важеля. Завдяки йому переміщається тяга, тому якщо він зміститься або перекосить, весь механізм зливу буде просто стопоритися. Щоб відновити роботу зливу, достатньо лише провести регулювання і налаштувати механізм.

Ще одна причина – у гнізді кнопки скупчилися різні відкладення у вигляді сміття, пилу і нальоту. Вирішити проблему можна, лише прочистивши цей робочий вузол.

Якщо ж залипає кнопка з причини зносу однієї з деталей, то її необхідно замінити. У більшості випадків можна впоратися без виклику майстра, оскільки ремонт виконується протягом 10-15 хвилин. Якщо ж викликати сантехніка, то за його послуги доведеться заплатити кругленьку суму.

Якщо вона провалюється

Якщо кнопка провалюється, то ремонт цієї поломки будуть виглядати трохи інакше. Одна з основних причин несправності – неправильно налаштований зливний механізм. Щоб зробити налаштування, необхідно виконати наступні маніпуляції:

 • перекрити воду і спустити всі її залишки з бачка;
 • витягти кнопку і зняти кришку;
 • повністю витягти зливну арматуру;
 • виконати регулювання максимального рівня води;
 • виконати налаштування механізму — важливо враховувати, що кнопка в натиснутому положенні не повинна стикатися з трубкою переливу;
 • виконати настройку поплавця.

Крім неправильна, причиною провалювання кнопкового механізму може бути несправність поворотної пружини. Якщо кнопковий вузол цільний і нерозбірний, то тут вже доведеться робити заміну всього механізму. Якщо ж він розбірний, то досить провести заміну несправної пружини.

Заміна кнопки зливного бачка

Якщо кнопка вийшла з ладу, то немає ніякої необхідності проводити заміну всієї зливної системи, достатньо лише змінити саму кнопку. Врахуйте, що нова деталь повинна бути такою ж моделлю, як і стара. Заміна проводиться за наступним планом:

 • зніміть несправну деталь, від'єднати її від кришки;
 • перевірте налаштування всіх механізмів;
 • встановіть нову деталь;
 • перевірте працездатність зливного механізму.

Важливо! Якщо бачок старої моделі, то не завжди вдасться знайти необхідні деталі. Нерідко доводиться міняти весь клапан.

Замість підсумку

Незважаючи на те, що існує величезна кількість моделей унітазів, всі вони мають приблизно однакові зливні системи, а ті відмінності, які можна спостерігати в цих системах, не створять серйозних проблем при проведенні ремонтних робіт на кнопковому сайті.