Розміри унітазу

Помінявши підлоговий унітаз на підвісний, я жодного разу не пошкодувала про це кроці. З ним набагато зручніше проводити прибирання, він візуально розширює простір, так і просто набагато симпатичніше виглядає: плитка на підлозі виглядає цілісно і зберігає свій малюнок, а замість потворного бачка — акуратна, теж покрита плиткою стіна, на яку я ще планую повісити полички для всякої всячини. Були, звичайно, з ним свої тонкощі, наприклад, пов'язані з підбором правильного розміру, але і вони цілком переборні.

Розміри стандартних підвісних унітазів

Їх габарити не відрізняються від підлогових конструкцій. Стандартна довжина чаші — 50-60 см, ширина і глибина — 30-40 см. Для середньої людської анатомії — саме те, але в будь-якому випадку нічого не заважає виготовити унітаз нестандартного розміру на замовлення.

Тим більше зараз сучасні виробники це врахували, тому випускають на ринок цілих три його різновиди: маленький, середній (або компактний) і великий. Відрізняються вони один від одного шириною, а її межі варіюються в залежності від фірми. Також є поділ по довжині: на стандартний і короткий (46-48 см).

Проте як би не було сумно це чути, але не завжди все вирішує наш з вами комфорт. Все-таки доводиться робити знижку на реальність, а в ній все вирішує площа самого туалету. Часто трапляється, коли простору настільки мало, що навіть освіжувач, здається, займає надто багато місця.

Але бувають і зворотні випадки: деякі люди настільки соромляться виду унітазу (непристойно ж), що набувають модель самого маленького розміру і сором'язливо ховають її в який-небудь найдальший куток просторого сумісного санвузла. Виглядає це, м'яко кажучи, дивно.

Габарити інсталяції

Стандартні розміри блочних систем:

  • ширина — 50 см;
  • глибина — 10-15 см;
  • висота — 1 м.

Якщо ви, як і я, зупинили вибір на рамної інсталяції, вам знадобляться наступні параметри:

  • ширина — 50-60 см;
  • глибина — 15-30 см;
  • висота — 0,8–1,4 м.

Дивіться, який великий розкид у висоти. Це пов'язано з тим, що іноді над інсталяцією необхідно залишити вільний простір, наприклад, для тих же поличок. І тоді висота залежить від того, скільки цього простору можна зайняти.

Довідка! Власникам дерев'яних приватних будинків і котеджів рекомендовані низькі і широкі інсталяції для зменшення навантаження на стіну. Ще можна використовувати кріплення до підлоги.

Правила вибору габаритів підвісного унітазу

Перед тим як йти в магазин, доведеться трошки поповзати по підлозі з рулеткою. Виміряти потрібно буде ширину і довжину туалету (або, якщо санвузол суміщений, того простору, в яке планується поставити унітаз). Щоб прибирання була комфортною, а спереду коліна не упиралися в стіну або двері, подумки прорахуйте:

  • якою повинна бути ширина чаші, щоб з боків до стін або інших предметів, наприклад, раковини) залишалося ще як мінімум на 25-30 см;
  • якою має бути сума глибини інсталяції і довжини чаші, щоб до передньої стінки або двері залишилося не менше 55-60 див.

Важливо! Не забувайте враховувати довжину каналізаційної труби, що виходить зі стіни, оскільки ближче неї унітаз не встановиш.

Визначте для себе, на якій висоті вам буде найбільш зручно сидіти на «білому троні», щоб не напружувалися коліна і не звисали ноги. Не повторюйте за цим сумним чоловічком і підбирайте оптимальну для себе і домочадців висоту.

Як бачите, нічого складного. Варто лише додатково витратити зовсім трохи свого часу. Адже якщо ви цього не зробите, часу і сил на переробку може піти набагато більше.