Як встановити унітаз

Багато початківці майстра бояться самостійно монтувати сантехнічні прилади. Насправді в цьому немає нічого складного. Якщо вмінь вистачить, щоб повністю перекрити подачу води, то з решти можна буде впоратися, особливо не напружуючись. Звичайно, можна запросити і фахівців, які зроблять все швидко, якісно, а після чого нададуть звіт про роботу разом з чеком. Але до чого зайві витрати? Давайте розберемося, як цього уникнути.

Загальні рекомендації по монтажу унітазу своїми руками

Незважаючи на те, що установка унітазу — завдання не найскладніша, існують деякі моменти, про які не треба забувати:

 1. Якщо при проведенні ремонту в туалетній кімнаті, довелося змінити висоту підлоги, то цю різницю можна прибрати звичайної гофрою і шлангом для води. Якщо перепад висоти занадто великий, то тут потрібні вже більш професійні навички.
 2. У разі наявних нерівностей на підлозі, кращим варіантом, щоб закріпити унітаз, буде використання силікону. Непогано допоможуть клини з дерева, але і тут потрібно герметик, оскільки він зможе розподілити вагу конструкції.
 3. Якщо труби проходять крізь підлогу, а не через стіну, потрібно використовувати гофру.

Збираємо та встановлюємо бачок правильно

Як це не дивно звучить, але встановити новий бачок набагато простіше і швидше, ніж зняти старий. Тут і робота суха, кругом все чисте, немає ніякого нальоту або осаду. Та й творити набагато приємніше, ніж руйнувати.

Для роботи необхідно:

 • розвідний і ріжковий ключі;
 • спеціальний ключ;
 • викрутка і рукавички.

Порядок дій:

 1. Розкручуємо гвинти, що кріплять від бачка до полиці унітазу.
 2. На гвинт накручуємо шайбу з металу.
 3. Поверх цієї шайби одягаємо центрирующую, поки вони не стикнуться.
 4. В отвір для кріплення вставляємо гвинт.
 5. Одягаємо гумову прокладку, шайбу і гайку на гвинт.
 6. Підтягуємо гайку.
 7. Другий кріплення встановлюється аналогічно.
 8. Гвинт від зливного клапана встановлюємо у отвір в бачку.
 9. Натиснувши на бачок, притягуємо зливний клапан.
 10. На гвинт накручуємо гайку.
 11. До межі затягуємо її.
 12. З ущільнювального кільця видаляємо шар захисту.
 13. Приклеюємо кільце до баку.
 14. Необхідно підготувати до встановлення клапан: на нього одягається шайба і прокладка.
 15. У спеціальний отвір встановлюємо клапан.
 16. Фіксуємо його.
 17. Закручуємо гайку — бак тепер повністю готовий до установки на полицю.
 18. В отвори в полиці протягуємо гвинти.
 19. На гвинт накидаємо прокладку з гуми, шайбу і гайку.
 20. Фіксуємо гайку.
 21. Ставимо кришку на бак.
 22. Спускову кнопку встановлюємо на своє місце.

Монтуємо унітаз з встановленим бачком

Вставляємо гофру всередину каналізаційної труби, перевіряємо, чи щільно вона встала. У більшості випадків достатньо звичайної гофри. Якщо труба з чавуну, то знадобиться манжета на 110 міліметрів.

На гофру наноситься силіконовий герметик, після чого труба очищається від забруднень і в неї вставляється гофра.

Присунувши унітаз до труби, перевіряємо, щоб патрубок і випуск були на рівні. Зазвичай вони збігаються, але якщо це не так, і різниця велика — потрібно скористатися гофрою.

Ставимо прилад на уготоване йому місце і на випуск одягаємо манжету.

За допомогою рівня перевіряємо рівність посадки бачка. Робимо позначки, де потрібно буде просвердлити отвори для кріплення.

Унітаз теж краще перевірити на точність установки. Дотримуючись акуратність, на підлозі потрібно позначити місця під отвори.

Маркером обводиться підстава унітазу. Така точність буде корисна, коли весь підготовчий етап буде пройдено і настане час монтажу.

Відсунувши прилад, свердлимо отвори по мітках. Спершу потрібно просвердлити їх в стіні. В отвори встановлюються дюбелі.

Далі за відмітками робляться отвори в підлозі.

Плитку з кераміки важко свердлити: для цього потрібен перфоратор і свердло для каменю. Проходячи плитку, не треба сильно натискати на перфоратор, а потім можна і збільшити тиск. Якщо підлога не з дерева, то отвори поміщаються дюбелі.

Перш ніж встановлювати унітаз, за зазначеною контуру підстави наноситься силікон.

 

Встановлюємо унітаз, фіксуємо бачок. Притягаючи його, не потрібно сильно перетягувати шурупи.

Підстава фіксується до підлоги. Головне, так само не сильно затягувати кріплення.

Підключаємо до каналізації і водопроводу

Як тільки унітаз буде встановлений на своє місце, отвір зливу покривається герметиком, і в нього вставляється гофра. Після перевірки на щільність з'єднання зайвий герметик можна видалити.

Як тільки герметик остаточно застигне, конструкцією можна буде почати користуватися.

Довідка! Скупчення води близько сантехніки буде явним сигналом до того, щоб краще ущільнити муфту. Для цього застосовується кільце з гуми.

Слід уточнити, що не каналізацією єдиної живе унітаз. Підключення до системи водопостачання також відіграє велику роль. Адже саме водопроводу бачок зобов'язаний наявності води для змиву. Для того щоб трубу можна було підключити до баку, є водяні розетки.

Підключення унітазу до водопроводу являє собою наступний порядок дій.

Першим справу необхідно перекрити надходження води. На водяну розетку потрібно одягнути кран, це дозволить надалі просто перекривати воду, при цьому залишаючи її подачу на всю квартиру. На різьблення потрібно намотати ущільнювальну стрічку. Це дозволить щільніше пригнати з'єднання і виключить протікання.

На кран одягається шланг для подачі води в бачок. Сам шланг може бути у двох варіантах виконання: або гнучкий, або жорсткий. Різьба також повинна мати ущільнювальну стрічку. Після чого затягується гайка.

Друга сторона шланга приєднується до патрубку бака. На стику повинна бути встановлена прокладка, як правило, з гуми. Це необхідно, щоб бак не давав протікання.

На цьому всі роботи з складання, встановлення та підключення унітазу до каналізації і водопроводу можна вважати завершеними. Якщо є гостре бажання негайно випробувати зібрану конструкцію у справі, то немає до цього жодних перешкод. Як можна бачити, вся процедура дуже проста. Якщо підійти до роботи з уважністю і акуратністю, то поставити сантехніку вийде без праці, при цьому зберігши кошти сімейного бюджету.